Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatos vita van itthon a...

Folyamatos vita van itthon a kutyám miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Budapesten tanulok, ott is élek, de most hazajöttem a szüleim kérésére még márciusban. Ezzel nincs is gond.


Van egy kutyám, egy 3 éves németjuhász-farkaskutya keverék. Eddig leginkább 2-3 napokat volt itt, most ugye többet. Szeretik apuék az állatokat, van is egy kis pomerániaijuk, amit gondolom mondanom sem kell, hogy teljesen más, mint az én kutyám... Ő bent alszik, az udvarra egyedül ki sem mer menni, ha megyünk valahová, le sem teszik a kezükből, mert fél. Sétálni sem nagyon hordják.

Ezzel szemben az én kutyám nem szeret bent lenni, mert 15 perc után melege lesz és áll a bejáratnál, hogy kimenne (télen is). Aludni sem tud bent. Tudom, mert már próbáltam többször, hogy de jó lesz majd összebújni az ágyban, de nem viseli. El van, ha nagyon akarom, de látom rajta, hogy nem szereti. Ezért ő Budapesten is szinte csak a kertben van. Mellé persze viszem sétálni reggel és este is, napi 15 km-t biztos megyek vele, de néha többet is.


Ezeken megy a vita, hogy én miért zárom ki a kutyát, meg hogy kínzom a sétákkal, mert elég lenne neki itt a ház körül menni, szegénynek már lóg a bele, mire visszaérünk... Persze, mert közben szaladgál is, játszunk, de ha annyira fáradt lenne, akkor azt látnám rajta... Én is szeretem, nem azért tartom, hogy rossz legyen neki. A másik, hogyha nem emberek között vagyunk, akkor póráz nélkül megyünk. Ismerem, szinte végig mellettem sétál, vagy ha hívom, visszajön egy szóra. Ez is baj, mert hogy "el fog tőlem szaladni és sose találom meg". Hiába mondom, hogy minden nap így megyünk, és láthat ő más macskát, kutyát, egeret bármit, nem szalad el.

A kajáját is mondtam, hogy egy hónapra előre szoktam megvenni, úgy is küldik, hogy ki van porciózva és nem kell neki adni sós péksütit, sushit, pizzát és társait, mert nem tesz jót a kutyáknak. Erre tegnap látom, hogy anyám tejszínhabbal és somlóival eteti, mert "úgy kívánta szegény". Meg hogy a másik kutya is kap ilyeneket, de soha nem volt semmi baja. Én éheztetem, mert nem kap napi 3-szor/4-szer enni, szegény kutya sovány (nem az, a termetének megfelelő).

Ha játszok vele kint, és mondjuk a kutya húzza a játék egyik végét, én a másikat, anya rohan ki visítva, hogy ki fogom rántani a fogát a kutyának, azonnal engedjem el. Meg ilyen hülyeségek, de naponta van minimum 3-4 ilyen...



2020. ápr. 27. 10:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
94%
Az a gáz, 65%-os, hogy még az általad bizonyítékként hozott oldalon se háromszori étkezésről írnak. Így innentől kezdve elég nehéz bármi mást komolyan venni, amit írsz.
2020. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Én éheztetem, mert nem kap napi 3-szor/4-szer enni"

ti honnan veszitek hogy ez a kutya napi 1x kap enni? 3-4-nél a napi 2 is kevesebb. mi van ha a kérdező napi 2x ad enni a kutyának? és nem is szemetet, amivel a szülei etetnék szerencsétlen állatot.

2020. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem vesszük sehonnan, lehet kettő is, az első oldalon valaki kifejtette, hogy a gyomorcsavarodás miatt az is tök oké lehet :) a 65%os válaszoló kezdett el pattogni, hogy márpedig háromszor kell etetni a kutyàt, mert ő azt álmodta.
2020. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
68%

#20-as válaszoló, én meg ismerek olyan állatorvost, aki csak konzervvel eteti a kutyáját, kérdeztem tőle hogy jó-e ez a kutyának, válasza az volt hogy "telifossa a kertet állandóan, de nem számít". Na most az ilyen állatorvos tanácsát is követnéd?

De olyat is ismerek, aki mindig a lejárt, leolcsított tápokat veszi meg a kutyáinak, és nem érdekli hogy nem tesz jót a kutyáknak ha 3 hetente teljesen más tápot esznek. Ja és azt is büszkén meséli hogy a macskái is a kutyatápot eszik.

2020. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

ezer bocsánat, hogy én szépen leírom a válaszolók meg le "nem normális"-nak és azt írják pattogok.

igen háromszor etettem, de ne nagy adagokat képzeljetek el.

és elnézést amiért hajlandó vagyok hinni az állatorvosomnak és a német juhász tenyésztőnek.

De persze biztos, hogy itt mindenki német juhász tenyésztő/diplomás/felső arisztokrata és csak véletlenül támadnak egy kimérten és szépen író válaszolónak ilyen modorban.

Elképesztő hogy a gyakorikérdések oldalon valakinek lehet más véleménye is XD

2020. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
#24 ezen egyszerre sírok és röhögök. minek megy az ilyen állatorvosnak???
2020. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!