Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kitörne a zombiapokalipszis...

Ha kitörne a zombiapokalipszis ti milyen kutyát vinnétek?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen fajtát, esetleg miért vagy milyen tulajdonságok alapján válaszanátok?

2020. ápr. 27. 12:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem komondort :)


Vagy valami hasonló keveréket


Legyen jó nagy, könnyen le tudjon győzni egy embert (mert nagy eséllyel több zombival is meg kell küzdeni egyszerre, ne rágódjon egy zombin sokáig)


Ha a zombik őt is támadnák, akkor legyen nagy szőre, hogy ne tudják átharapni.


Az is fontos persze, hogy engedelmes legyen, és akár messzebbről is jól irányítható. Nyájőrző kutya, bár egy nyájterelő alkalmasabb erre, de szerintem a komondort is meg lehet tanítani erre.

2020. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Én egy rövid szőrű, de nagy testű kutyát vinnék. A nagy szőr egy posztapokaliptikus helyzetben szerintem hátrány. Nem csak a harcra kell gondolni. A bolhák, kosz, belaragadó növények nagy gondot jelentenének, ugyanis az ember zord körülmények között élne, és nem tudná biztosítani a kutyának az ideális ellátást. Arról nem is beszélve, hogy nyáron a meleg így jobban megviselné a kutyát, pedig ekkor is szükség lenne rá.


Én valami alacsony igényű, szilaj, strapabíró fajtát vinnék. Mint például egy rottweiler, dobberman, malinois, valamilyen kopó, angol véreb, vagy hasonlók. Masztifot nem vállalnék be, mert nem olyan mozgékony. Így jobban belegondolva, talán a kopó, vagy a véreb lenne a legjobb választás, mert mozgékonyak, viszonylag nagy testűek, nagy energiájúak, tudnak küzdeni, szívósak, éberek, jó keresőkutyák, ami szintén fontos lehet és a nyakukon lévő bőrfelesleg jó védelmet ad.

2020. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Egy igazi orzo vedot egy szuletett vedelmezot!

Mondjuk dobermannt mint a kaptarban!!!🕶

2020. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Egy képzett malinoist 💪

Igénytelen, strapabíró, végletekig hűséges és vele az oldalán senkitől és semmitől sem félnék.

2020. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
#2 A komondor pont arra "való", hogy a pásztorral menjen árkon-bokron át napokig, nem?
2020. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

5. A nyájat nyílt, füves területen legeltetik, és nem mennek tovább a birtok határainál, úgyhogy nem is kell hatalmas távolságokat vándorolni. Ezeket olvastam:


"Bundája télen fűt, nyáron hűt, de a nyári forróságban szintén szüksége van egy olyan helyre, ahová elhúzódhat a nap melege elől"


"Ezt a hatalmas bundát ápolni kell, mégpedig egy speciális tépési technikával."

2020. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Valami figyelo kutyat, aki jelez. Ilyen helyzeten megvedeni nagyon nemntudna, szoval inkabb figyelmeztessen. Semmikepp nem nagytestut, mert azt etetni is kell es hianycikk lehet az elelem. Lehetoleg valami agilisebb fajtat, akivel nem jelent mondjuk egy faronkon atkellni pl. Mindenkepp eros vadaszosztonut, aki kepes megfogni patkanyt es kisebb ragcsalokat (valoszinu az lesz mindkettonk ebedje). Sharpei, shib inu, shipperke, terrierek. Ilyesmi.
2020. ápr. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

#6


Hmm, jogos.


Mondjuk nincs pontosan meghatározva, hogy egész pontosan milyen zombikról van szó.

Ha olyasmik, mint a Legenda vagyok mutánsai (nem bírják a fényt, harapással fertőznek - aza Will Smith csak erre nem volt immúnis), akkor nem is lenne szükséges átgázolni a susnyáson :D

Simán mehetnék rendesen az úton, és be tudnám járni Budapest áruházait élelemért. Ha elfogynak, akkor kocsit lopva messzebbre is el tudnék jutni.


Bárhogy is, nem csak a zombik, hanem az emberek is az ellenségeim lennének, akik szintén élelmet és gyógyszereket keresnek. Persze próbálnék társulni, de valaki tuti egyedül nyomná, és ölni is képes lenne.

2020. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A zombik nappal alszanak (de ha zajongsz akkor felkelnek és megesznek)

És éjszaka járnak élelemért de egyébként nem halnak meg a napfénytől

2020. ápr. 28. 13:57
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

A dobermann eheti a zombit🕶

Megtanitanam h csak a labat tepje le aztan lépunk tovabb!

Am nagyon eber konnyen tanithato barmelyik elet szakaszaba igy alkalmazkodhatnank a valtozo korulmenyekhez!

Am komondort en sem valasztanek erre acelra az biztos.

2020. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!