Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagynátok ilyen környezetben...

Hagynátok ilyen környezetben a kutyát? Mit tegyünk, vegyük magunkhoz?

Figyelt kérdés

Kishúgom a hétvégén kapott egy kölyök kutyát, aki eddig egy testvéreivel, szüleivel élt egy családi házban. Én ezt már alapból elleneztem, mert szerintem egy 7 éves gyerekre állatot bízni felelőtlenség... Mindegy, jött a kutya, én most itt vagyok még szerdáig velük (látogatóban vagyok, egyetemistaként Budapesten élek amúgy). Viszont ahogy az anyám férje bánik a kutyával, az valami borzalom... Szombaton idehozták, egész délután ment a játék, hurcibálás, nem volt gond. Este viszont ki lett rakva a garázsba (addig a házban volt velünk), ahol persze elkezdett nyüszizni. Erre az anyám férje kiment, és elkezdte erőből püfölni a kutyát (egy tenyérnyi, 10 hetes kutyáról beszélünk!). Én az emeleten voltam, de még ott is hallottam, ahogy nyüszít, lerohantam, hogy mi van, mi történt. Erre mondja anya, hogy a kutyát meg kell tanítani, hogy ne HISZTIZZEN, és hogy ezután egy hangja sem lesz.Másnap a kiskutya a közelébe sem mert menni.

Utána a következő, ami kiborított, hogy a kiskutya szagolgatta a kertben a virágokat, és az egyik virágcserép oldalához állt. Itt kiemelném, hogy szuka kutyáról beszélünk, tehát nem egy mindent kipisilő kan... Ennek ellenére se szó, se beszéd, a nevelőapám odament és hátulról belerúgott úgy, hogy a kutya repült vagy másfél métert. Ezt már nem tűrtem szó nélkül, elszakadt a cérna és elkezdtem vele ordítani, hogy mit képzel, a kutya semmit nem csinált és a saját anyját rúgdossa így, ne egy védtelen állatot. Aztán este nálunk volt egy ismerősünk a fiával, aki elsőéves az állatorvosin. Mondta a srácnak, hogy majd lesz egy feladata, mert a kutyát minél hamarabb műteni kell, nehogy elszökjön és kölykökkel jöjjön haza. Mondta szegény srác, hogy ő még nem tart itt, meg nem is fog még egy jó ideig, és hogy inkább ezt egy már végzett, szakmájában dolgozó állatorvosra kéne bízni (nyilván). Nevelőapám válasza: ő erre nem fizet vagyonokat... Ez bosszant még, hogy jól keres (havi szinten hétszámjegyű összegeket...), de a kutyának én mentem el venni minőségi kaját, mert szerinte bőven jó neki a 3 napos maradék, "ha éhes, megeszi" címszóval.


Én kivagyok ezen, mert szerintem ez csak rosszabb lesz (ismétlem, szombat óta van itt a kutya). A barátomnak panaszkodtam, ő azt mondta már ennél a garázsban verős sztorinál, hogy ne gondolkozzak, induljak vissza Pestre a kiskutyával együtt. Viszont neki van két labradorja, velük is rengeteget kell foglalkozni, és nem akarom, hogy úgy érezze, a nyakába akasztottam egy gondot (én az egyetem miatt összevissza vagyok otthon, nem tudom azt bevállalni, hogy fixen minden nap sétálnék vele órákat reggel-este). Közben rosszul érzem magam, hogy még később mi fog rá várni, ha esetleg szétszedne valamit, vagy elszökne, ugatna, stb. Anyám semmit nem mond ezekre, neki kb csend itthon a neve. A húgom sír, hisztizik, de az nem érdeklő a nevelőapámat. Ha ő kitalál valamit, az csak úgy jó, ahogy ő gondolja...


Ráadásul nem is valami szívós munkakutyáról van szó, egy havanese kutyus.

Most is, ahogy eszembe jut a szombati garázsos sztori, szinte sírok.


2020. ápr. 27. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp vidd el onann
2020. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Vagy keress neki gazdát helyben vagy vidd magaddal. De szerintem az lenne a legjobb ha elvinnéd magaddal. Még ha nem is tartjátok meg legalább tudsz keresni neki olyan gazdit aki szeretné mert ez borzalom ahogy nevelőapád bánik vele. Nekik nem való állat mert ő maga az
2020. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha elviszed a kiskutyát, mi akadályozza meg őket abban, hogy hozzanak egy másikat helyette?

Illetve, bármilyen szomorú is, az az ő kutyája, kifizette, vagy neki adták, jogilag lopás, ha elhozod...

Csak akkor van értelme, ha meg tudod beszélni velük, hogy alkalmatlanok a kutyatartásra, és a nevelőapád lemond arról, hogy másik kutyát hozzon a házhoz. Mert így, ha elhozod ezt, egy másik előtt nyitod meg az utat, aminek sok értelme nincs.

2020. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Holnap kapd fel és vidd el onnan. Hugoddal beszélj, hogy ne aggódjon, megmented a kiskutyát.

Nevelőapád nem fogja azt mondani, hogy megloptad?

2020. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A hármasban sajnos tökéletesen igaza van.
2020. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Hármasnak
2020. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel videóra és tedd közzé a neten...

Jobb lenne, ha nem lennének ezek a korlátozások, de szerintem ez az egy módszer vezethet valódi eredményre.

A hármas is leírta, hogy ha elvinnéd az lopás lenne és egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz másik.


(anyukáddal meg beszélj, hogy lépjen ki a bántalmazó kapcsolatából amint csak lehet)

2020. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a húgoddal, hogy elvinnéd a kiskutyát és neki így lesz a legjobb. Mondd meg neki, hogy bármikor meglátogathatja ha szeretné.


Egyébként én előtte felvenném videóra és közölném azzal a barommal, hogy még egy ilyen és feljelentem állatkínzásért. Ma a kutyát rúgdossa, holnap a húgodat fogja. Anyád sem normális, ha ezt elnézi, normális ember nem csinál ilyet, ez egy agresszív barom. Már az első ilyen alkalom után kivágtam volna az utcára és sem a gyerekem, sem a kutya közelébe nem mehetne többet. Egy 7 éves gyereknek miért kell látnia, hogy egy ilyen agresszív idióta bánt egy szerencsétlen kiskutyát?


Szóval videó, aztán mondd meg nekik, hogy ha ennyi bosszúsággal jár az a kisállat, akkor te elviszed. Ha nem tetszik, akkor fel is jelented.


Egyébként a barátod segítségét fogadd el, amikor pedig ki tudod venni a részed a kutya körüli teendőkből, akkor vedd ki! Nem lesz gond. :)

2020. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vedd videóra, küldd el a tetovált állatmentőknek, meg fogjàk "beszélni" a "kedves" papával, hogy hogyan kéne bánni a kiskutyával.


Egyébként, ez a fajta agresszió, amit egy védtelen, gyengébb, védekezésre képtelen élőlény ellen, ok nélkül követ el, a pszichopatizmus egyértelmű jele. NEM normális emberi viselkedés!

2020. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy borítékolható, hogy az a kiskutya nem lesz nagy kutya, ha most nem mented meg.
2020. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!