Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Samoyed és az Újfullandi kutyákkal? Pozitív és Negatív ok egyaránt érdekelnek.

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy Újfundlandi kutyánk még kisebb koromban. Imádtuk, nagyon értelmes, szelíd kutya volt. Nagyon ragaszkodott hozzánk, és nagyon szófogadó is volt. Újfundlandiról csak jót tudok mondani. :)
2010. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ezek közül az újFOUNDlandit választanám, de azt azért tudni kell róla, hogy a szőr karbantartása egy horror az átlagos szőrű kutyákhoz képest. Egész évben rendszeres fésülést igényel, nem szabad hagyni, hogy összecsomósodjon, tavasszal a vedlésnél különösen oda kell figyelni és napi szinten zsákszámra szedni belőle a levedlett aljszőrzetet, különben csúnya lesz, büdös és beteg lesz a bőre. Mivel vizi kutya, biztosítani kell számára a rendszeres úszási lehetőséget.

Samoyedeket is ismerek, de nekem ők nem szimpatikusak.

2010. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nekünk is újfundlandink volt. A mai napig visszasírom, pedig 32 éves vagyok...

Nyugodt, szelíd, jámbor, szófogadó, értelmes kutya. Nem egy ugatós fajta. Imádtuk!

Negatívum annyi, hogy mint minden nagytestű kutya (bernáthegyi, bernipásztor, újfundlandi) hajlamos a csípődiszpláziára. A mienk 10évesen ment el:( Előtte nagyon beteg volt már pár éve, a fent említett betegség miatt. A végén már menni, lábraállni alig tudott.

Olyan hely nem való neki, ahol sok a lépcső, emelkedő. Ja, és igazi kinti kutya:) A havat imádják.

És vízimentő kutya, de a miénk félt a vízbe belemenni:(

2010. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

utolsó vagyok...

Na igen a szőr. Mi hetente fésültük. A szőre, bőre sosem volt problémás, úgy értem nem volt büdös, koszos, beteg.

Még valami, ember és gyerekszerető. Nagy, de nem bánt senkit.

2010. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 év, az nagyon szép kor egy ekkora kutyának!
2010. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Samojed ezzel szemben röhögve megéri a 14-16 évet. A szőre nem problémás, vedléskor jól ki kell fésülni, egyébként öntisztuló.

A szánhúzók közül a legkönnyebben tanítható, talán azért, mert pásztorkutyának is használták.

Szeret ugatni, de ez nevelés kérdése is, leszoktatható.

Ha jó helyről veszed, kevés az esélye az örökletes betegségeknek.

2010. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk Újfullandink van :D és csak pozitívat tudok elmondani róla. egyszerűen szeretetre méltó.

a miénk nem szereti annyira a vizet.

a havat viszont imádja :D

2010. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát a szamojéd nem éppen alkalmas az agilityre, mert ahhoz kissé önfejű.(mint minden más sporthoz) Társnak tökéletes, nagyon kedves, játékos fajta. A sarkikutyák közül a leg engedelmesebb, de a tanítása azért kissé macerás, nogyon fontos a következetesség! Nagyon jó taktika, ha pl. virslivel jutalmazod egy jól teljesített feladat után. Ha kitartó vagy, sok mindent elérhettek. A szőrével nem kell sokat foglalkozni, heti egy fésülés elég, többször nem szabad, mert akkor kárt teszel alsó puhább szőrrétegekben. Szinte mindent megeszik, de komolyan! Még a zöldséget is! Az embereket egyáltalán nem bántja, ezért házőrzőnek alkalmatlan, jelzőkutyaként viszont bevált. Nekem már 8 hónapos, nagyon cuki és hihetetlenül játékos :D Elég önfejű, de imádom =)
2010. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja bocs az agilityt lemondom az elejéről :D
2010. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!