Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mellett mennyit jártok...

Kutya mellett mennyit jártok kirándulni, nyaralni, utazni? Viszitek magatokkal, vagy otthon marad addig?

Figyelt kérdés
Még egyetemista vagyok, és az utazás az egyik hobbim, hatalmas szenvedélyem. Tudom, hogy munka mellett ezekből visszább kell vennem majd (jövőre végzek), de akkor is szeretnék évente azért 3-5 alkalommal utazni, ahogy majd a munkám/időm engedi. Viszont kiskutyát is szeretnék majd jövő tavasszal kb. és anyukám fő érve, hogy miért ne legyen, mert hogy olyan lesz, mint egy gyerek, és majd ha utazok, neki szenvedés lesz minden repülés, átszállás és ha aktív nyaralásra megyek, ahol egész nap sétálok és úton vagyok, akkor hova teszem?! Cipelem magammal, vagy ott hagyom egy ismeretlen szállodaszobában? Őszintén megmondom, hogy én nem gondoltam soha, hogy majd vinném magammal... Országon belül, vagy környező országokban egy pár napos kirándulás más, de pl. minden évben megyek New Yorkba, el nem tudnám képzelni, hogy vigyem magammal. Közben viszont nagyon szeretnék egy saját kutyust, de nem érzem azt, hogy azért, mert 52 hétből párat nélkülem lenne, le kéne erről mondanom.
2020. ápr. 28. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak igaza van. Állattal hosszabb időre, főleg külföldre menni nyaralni nem csak komoly anyagi gond, hanem sokszor lehetetlen feladat. Ha nincs akire a kutyádat rábízd amikor nyaralsz, akkor el kell döntened. Mi a fontosabb. A kutya akivel otthon kirándulni még nem gond, de a hosszú külföldi utak bajosak, vagy lehetetlenek. Vagy a sok sok nyaralás. Nekem is volt kutyám. Nagyon sokszor azért nem vittük nyaralásra, mert a legtöbb szálloda még mindig nem állatbarát, a repülőjegyek ha lehet állatot szállítani körülményes, és nagyon drága. Ha külföldre mentünk a húgom vigyázott a kutyusra.

Csak akkor legyen állatod ha van aki tényleg vigyázz rá-

2020. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, a felügyelete az megoldott lenne. Nem egyedül akarnám itthon hagyni, vagy a szomszédra.
2020. ápr. 28. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutyától és a neveléstől függ.

Van kutya, akit abszolút nem visel meg, ha pl. panzióba adod, van, amelyiket nagyon is. Vagy családtagnál lenne? (Az jobb, mert őt legalább ismeri, feltéve, ha a családtag stabilan vállalja.)

Mennyit lennél távol?

Sok a kérdés.


A korábbi kutyánkhoz legtöbbször átjöttek etetni, ha nem voltunk itthon, párszor volt életében panzióban (mindig ugyanabban), és nem viselte meg.

A mostani kutyámtól évente átlag 1*2 hetet vagyok távol, addig apám vigyáz rá, vele kijön, de az évek alatt egy olyan nap sem volt, hogy kettőnk közül egyikünk sem lett volna mellette. NEKEM lenne nehéz megugrani, hogy panzióba adjam, az meg, hogy egyedül maradjon itthon, és csak etessék, több okból is kizárt.

Amúgy nem vinném magammal hosszabb utakra, repülőre pláne nem. Egynapos kirándulásokra, persze, megyünk.

2020. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Legjobb barátnőmnél lenne olyankor. Állatorvos(nak készül), van egy kutyája és látom, mennyire jól bánik vele, a kutya van nála az első helyen. Azt nem akarnám, hogy itthon legyen egyedül, és etetni jöjjön valaki, aztán ennyi.


Kistestű kutyában gondolkozom csak, pl. pomerániai törpespitz, toy uszkár. Így végülis magammal vinni könnyű lenne, de szerintem az csak bonyolítana mindent...

2020. ápr. 28. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi évente 2 alkalommal megyünk külföldre, 1-szer 1 hétre,1-szer 2 hétre. És évente 1 vagy 2 alkalommal belföldön wellness hétvégére. Panelban lakunk, nagytestű kutyánk van. Amikor elhoztam, megbeszéltem a szüleimmel, akik falun laknak, hogy ilyen alkalmakkor lepasszolhatom-e hozzájuk a kutyát. Szóval van aki vigyáz rá.

Én egyébként szívesen vinném magunkkal nyaralni, de csak akkor ha nem repülővel megyünk. Annak nem tenném ki. Mert pl Görögországba simán le lehet menni kocsival. De párom annyira nem kutyás, szerinte jobban ki tudjuk pihenni magunkat ha nincs ott a kutya.

2020. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Országon belül ahova tudom, viszem magammal, több napos utazásokat belföldre csak kutyával együtt szervezek, ha meg reggel megyek, este jövök, az olyan, mint egy normál munkanap, külföldre meg legfeljebb 1-2 napos utazásaim voltak korábban is legtöbbször, arra az időre pedig a szüleim vigyáztak rá, amikor ilyen volt.
2020. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kirándulni, nyaralni is mindig jönnek velünk, voltunk velük rengeteg olyan helyen, ahova autóval el lehet jutni (Ausztria, Szlovákia, Horváto., Olaszo., Cseho., Lengyelo., Németo.). Mindig kocsival megyünk, és csak velük. Nem lennék nyugodt, és nem is tudnám kipihenni magam, ha nem lennének ott, ők is családtagok.
2020. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!