Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most hányszor egyen?...

Akkor most hányszor egyen? Már egyáltalán nem értem!

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam,hogy napi egyszer,az esti séta után kell a kutyákat etetni,és nap közben nem,de most sok mindent olvastam a bélcsavarodásról,és már nem tudom eldönteni,hogy az egyszeri vagy többszöri evés okozza a bélcsavarodást.Tehát melyik a jó neki a napi 1 vagy több evés?
2010. júl. 28. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi elfelezzük a napi adagot, kétszer kap, kora reggel, mielőtt elmegyünk és este, a mi vacsoránk után. Így nem terheljük a gyomrát, kiküszöböljük a lehetséges csavarodást.
2010. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az egyszeri nagy étkezés terheli a gyomrát?
2010. júl. 28. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nemrég hallottam egy állatorvostól, hogy szerinte (de nem tudományosan bizonyított) a bélcsavarodást a tápból felszabaduló gázok okozhatják, ezért ő mindig beáztatja a tápot, és így védekezik. De hangsúlyozta, hogy ez az ő véleménye, nincs bizonyítva.


Egyébként én egyszer etetem a felnőtt kutyámat egy nap.

2010. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A én kutyám minden nap este 7fele kapja a vacsit.Nem kap hatalmas adagot,ami megterhelő lenne,tehát én nem hinném,hogy kaphatna bélcsavarodást.Meg amúgy se habzsolós kutya,hanem eszik kicsit aztán hátraszalad a kert végébe,körülnéz,aztán megeszi a többit=) Kéthetente vasárnap meg koplalónap van neki.
2010. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha evés után nem rohangál, hanem alszik, akkor nem lehet baj. Inkább erre kell figyelni, hogy evés után nyugton legyen.
2010. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,ha reggel eteted és utána elmész,nem tudsz beavatkozni,ha baj van.

Mi esti séta után etetünk,mikor otthon vagyunk a kutyával.

2010. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A bélcsavarodást ne keverjük a gyomorcsavarodással!

Mi is kétszer etetjük a nagytestű kutyánkat, mert azért egyszeri 70 deka táp + a rá ivott 1 liter víz már szép adag lenne a gyomrában, így biztos ami biztos alapon inkább kettéosztjuk.

2010. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, én írtam a bélcsavarodást, elírás volt, természetesen a gyomorcsavarodásra gondoltam.
2010. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyomorcsavar az arra hajlamos kutyáknál üres gyomornál is előfordulhat. Ha nagytestű és komoly mennyiséget kap enni, érdemes több felé osztani, így hamarabb megemészti, nem tölti tele a gyomrát.
2010. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm állatklinikán dolgozik,került be már hozzájuk gyomorcsavarodásos tacskó,de volt hasonló nagyságú keverék is.
2010. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!