Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belemászott a kutyámba 2...

Belemászott a kutyámba 2 kullancs, ezeken a dolgokon kívül mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy közepes méretű kutyusom. Még fiatalnak számít.

Mai nap folyamán, mikor haza értem

munkából, annyit láttam, hogy valami az előmellénél lóg belőle, de nem

volt benne mélyen, lehet egyáltalan nem, csak beleragadt a szőrébe. Annyira megijedtem, gyorsan lepakoltam a táskáimat, de mire mentem volna ki hozzá, annyit láttam, hogy szórakozik vele a parkettán. Kiszedte magának a fogával, és még mozgott akkor a kullancs. Olyan nagyra megdagadt, hogy teljesen meglepődtem rajta. Gyorsan lefotóztam, hogy megtudjam mutatni az orvosnak, és úgy láttam, hogy megvan az összes testrésze.. Ahol lógott belőle, piros körülötte, és kemény is.

Elmentem vele orvoshoz, és kapott 3 injekciót, antibiotikumot. Ezen kívül azt mondta, hogy antibiotikumos kék kenőccsel kenjem neki azt a helyet. Viszont mikor kapta a szurit, akkor észre vettek a fenekénél még egy kullancsot, de az

sokkal kisebb volt. Nem tudom, hogy egyszerűen hogy kerülhettek bele, hisz nyakörv volt rajta, és nem vittem semmilyen olyan helyre.. Ráadásul az a legszomorúbb, hogy nem 10ft-os nyakörv volt rajta.. Viszont rettentően félek attól, hogy bármilyen baja lehet a továbbiakban, és nagyon bűntudatom van emiatt. Akinek volt már ilyen a kutyájával, tudna segíteni, hogy mik lehetnének a hasznunkra? Egyébként 1-2 hét múlva megyünk vérvételre, hogy van -e valami baj, mert addig sajnos nem látják. Előre is köszönöm.😞


2020. ápr. 29. 22:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve még az fontos lehet, hogy ma vettem észre, és ma mentünk el orvoshoz. Csak sajnos azt nem tudom, hogy mióta lehettek benne, ugyanis az első tényleg hatalmas volt.
2020. ápr. 29. 22:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miét van bűntudatod? Mindent megtettél ěs meg is teszel. A vérvételen kiderül fertőzödött-e valamivel. Addig meg ne idegeskedj, valószínűleg minden rendben lesz.
2020. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezert szedetem a kutyammal a next guard spectrat. Nincs benne kullancs.

Minimum fujd be citrom es viz keverekevel a kutyad heti 1-2-szer. Az is riasztja a kullancsokat.

2020. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is teljesen védve vannak az allatol' de attol meg bele megy a kullancs.
2020. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én őszintén szólva, abban a tudatban voltam teljesen, hogy valóban védve volt. Ezek szerint sajnos nem, pedig foresto volt rajta, és atvantix.. Viszont mindenképp utána fogok nézni annak, amit mondtál, köszönöm!
2020. ápr. 29. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az advantix sajnos már nem jó, évekig használtuk de múlt évben váltani kellett vectra 3d-re. Most ez működik, de erősen gondolkozom, hogy váltunk tablettára. (Bravecto vagy next guard spectra)
2020. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem emlékszel esetleg milyen volt a kullancs? Aminek márványos mintás a hátmintázata, azok terjesztik a babeziosist.

A nyakörveket, meg a cseppeket felejtsd el, ha alapvetően olyan területen laktok, amelynél fokozott a kulancsveszély, illetve, ha sokat jártok kirándulni. A nyakörv már csak azért sem jó, mert ha kutyatársaságba jártok, játék közben szépen le tudja nyalogatni másik kutya a nyakörvről a cuccot, ami meg nem túl egészséges. Az Advantixnak is régen koncentráltabb volt a hatóanyaga (vagy nem voltak rá ennyire rezisztensek a kullancsok...), már egyáltalán nem használ.

Tablettát vegyél, csináltass a dokinál egy knott tesztet, ezzel megnézi az orvos, hogy vannak e a kutyusodnak szívféreg lárvái, ha negatív a teszt, akkor mehet neki a Nexgard Spektra havi szinten. 6-7 kg-os kutyámnak olyan 3800 Ft havonta, és lehet drágának tűnhet, de ez egy széles spektrumú tabletta, ami véd kullancs, bolha, szúnyog, atka, orsóféreg ellen, így csak 3-4 havonta kell egy bélféreg elleni féreghajtó.


Előző kutyusom majdnem meghalt babeziosis miatt (Advantix és Foresto kombó mellett), úgyhogy nekem például minden pénzt megér egy drágább, de bombabiztos megoldás, mert nincs annál rosszabb, mint mikor a kutyádat kell itatnod fecskendővel, és látni rajta, hogy annyira lázas, hogy a láztól azt sem tudja hol van, plusz napiszintű infúziókra járás, vizsgálni, hogy még véres e a pisije vagy nem...


Természetesen azt is jó ha tudod, hogy azért ezek a tabletták sem kímélik a szerveket, mert elég erős a vese- és a máj leterheltségük, ezért érdemes éves szinten egy vese-, máj kontrollt végezni, és aszerint dönteni. Azonban a vese és a máj amortizálódása egy sokkal hosszabb folyamat, és még mindig ez a kisebbik rossz, mint az, hogy szívféreg vagy babéziosis miatt 1 hét alatt elpusztuljon a kutya.


(Bravecto jobban terheli a szerveket, mint a Nexgard, úgyhogy érdemes Nexgardot választani)

2020. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lyme-kór ellen pedig tanácsos beoltatni a kutyát, a Lyme-kór kb ugyanúgy fut le kutyáknál, mint nálunk embereknél.


De sajnos a babesiozis ellen még nincsen vakcina.

(Utolsó voltam )

2020. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a legjobb a Bravecto. Amióta ezt használom a kutyámba csak döglött kullancsokat találok amik nem is szívták meg magukat.
2020. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek!
2020. ápr. 30. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!