Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belemászott a kutyámba 2...

Belemászott a kutyámba 2 kullancs, ezeken a dolgokon kívül mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy közepes méretű kutyusom. Még fiatalnak számít.

Mai nap folyamán, mikor haza értem

munkából, annyit láttam, hogy valami az előmellénél lóg belőle, de nem

volt benne mélyen, lehet egyáltalan nem, csak beleragadt a szőrébe. Annyira megijedtem, gyorsan lepakoltam a táskáimat, de mire mentem volna ki hozzá, annyit láttam, hogy szórakozik vele a parkettán. Kiszedte magának a fogával, és még mozgott akkor a kullancs. Olyan nagyra megdagadt, hogy teljesen meglepődtem rajta. Gyorsan lefotóztam, hogy megtudjam mutatni az orvosnak, és úgy láttam, hogy megvan az összes testrésze.. Ahol lógott belőle, piros körülötte, és kemény is.

Elmentem vele orvoshoz, és kapott 3 injekciót, antibiotikumot. Ezen kívül azt mondta, hogy antibiotikumos kék kenőccsel kenjem neki azt a helyet. Viszont mikor kapta a szurit, akkor észre vettek a fenekénél még egy kullancsot, de az

sokkal kisebb volt. Nem tudom, hogy egyszerűen hogy kerülhettek bele, hisz nyakörv volt rajta, és nem vittem semmilyen olyan helyre.. Ráadásul az a legszomorúbb, hogy nem 10ft-os nyakörv volt rajta.. Viszont rettentően félek attól, hogy bármilyen baja lehet a továbbiakban, és nagyon bűntudatom van emiatt. Akinek volt már ilyen a kutyájával, tudna segíteni, hogy mik lehetnének a hasznunkra? Egyébként 1-2 hét múlva megyünk vérvételre, hogy van -e valami baj, mert addig sajnos nem látják. Előre is köszönöm.😞


2020. ápr. 29. 22:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Bravectoról kijött egy külföldi gyógyszerészeti dokumentum, amiben benne van, hogy extrémen károsítja a vesét. Úgyhogy nem a legjobb készítmény.
2020. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Abban a kutyában még ezernyi kullancs lesz az élete során. Ha megfelelően védve van, akkor nem tartom indokoltnak ezt a fajta pánikrohamot.


Egyébként a belsőleg ható szerek nem távol tartják a kullancsot, hanem megölik, amint szívni próbál az állat véréből, még mielőtt vírusokat eresztene a véráramba. Tulajdonképpen ezek a szerek olyan idegmérgek, amik csak hidegvérű állatokra hatnak (pl. kullancsok).

2020. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!