Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya nem eszi meg a...

Ha a kutya nem eszi meg a reggeli adagját, akkor azt az estihez hozza kell önteni?

Figyelt kérdés
Meleg időben nem eszik a reggeli adagjából, de ha eszik is, akkor is keveset. Amit meghagyott azt az esti adagjához hozzá kell adni? Kb. 410-420 gramm van elfelezve. Labrador, nemsokára 7 éves, hím és kb. 40 kg.

2020. ápr. 30. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem eszi meg, akkor nincs rá szüksége.Csökkentsd az adagját és azt oszd el kétfelé.
2020. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Alapjáraton én sem adom hozzá az estihez. De ha hosszabban nem eszik, akkor vagy tudod, hogy ilyen, és akkor is valahogy kívánatosabbá kell tenni az ételt (esetleg váltani) vagy ki kell vizsgáltatni. Korábban tavaszonta a mienk is rosszul evett reggeltente, mi csökkentettük a tápot (pedig jó minőség), és rizzsel pótoltuk, így szívesebben eszi.
2020. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem csak este kap?Egy felnőtt kutyának,napi 1x kell ennie.
2020. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk az van, hogy ha nem eszi, este megkapja ugyanazt. Kivéve nyáron, mert akkor a nagy meleg miatt eszik kevesebbet, olyankor a száraz tápot jutalomfalatként adom oda, úgy megeszi.
2020. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le titeket, még mielőtt valaki azt hinné. Hűvösebb napokon megeszi általában. Azért van kitéve reggeli adag is, mert szoktatni akarom, hogy akkor kap kaját, amikor mi kitesszük és, ha pl. 30 percen belül nem eszi meg, akkor elvesszük, hogy ne higgye azt, hogy akkor eszik, amikor ő akarja. Ez a fajta szoktatást még csak most kezdtük el, mert ezidáig rosszul csináltuk, ezért is lesz még így 1-2 hétig. Aztán utána meleg napokon csak este kap(na).
2020. ápr. 30. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
A kutya akkor eszik, amikor enni adsz neki. Mi a fenének kell szoktatni?
2020. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt mindenkit lepontoznak, engem már hidegen hagy. :-D

Nekem kistestű kutyám van, két részre veszem az adagját, ezt az ajánlást olvastam, és nem egy habzsolós, hogy egyszerre megegye az ő testsúlyának és aktivitásának megfelelő adagot. Két részletben megeszi, nincs elhízva.

Egyébként ha egészségügyi problémája nincs, még azzal sincs baj, ha egy kicsit koplal. Most hirtelen jött egy melegebb idő, nem tudom, ez megviselheti-e esetleg, és azért étvágytalanabb.

2020. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pont azért kell szoktatni, mert eddig kint volt neki mindig és akkor evett, amikor ő akart. Ráadásul valaki nem jutalomból is adott neki finomságokat. Nem kövér, nem sovány. Meleg időben általában nincs étvagya, természetesen, ha elé rakod a nedveskonzervet, akkor egyből befalja. Nem akarom azzal etetni, van neki jó minőségű tápja. Nem hiszem, hogy nem szeretné, mert este megeszi es nem hagy belőle.


De itt a kérdés az volt, hogy ha a reggelit nem eszi meg, akkor az estihez hozzádjuk e. Nyílván, ha csak egyszer kap(na), akkor nem lenne kérdés. Amit meghagy (ha egyszer lenne etetve) azt meg visszaborítanánk a zsákba.

2020. ápr. 30. 14:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én 8eves kan labradorom a nem kövér nem sovány kategória, egész izmos is és 34 kiló.

Ha a reggelit nem eszi meg akkor ne add hozzá a vacsorához. De csökkenthettek is az adagon.

2020. ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg azt is kipróbálhatnátok, hogy nem felezitek, hanem reggel 1/3 adagot kap, este 2/3 adagot.
2020. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!