Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy evőkanál Dr. Oetker müzli...

Egy evőkanál Dr. Oetker müzli egy pohár natúr joghurtba + esetleg egy banán hozzá menyire fogyókúrás reggeli?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Joghurt nem éppen fogyókúrás.


Müzli az azt jelenti, hogy tömény szénhidrát.


Banán már nem rossz, csak nem fogyókúrás. Ez elmegy, de hús, tojás (zsír, fehérje) és zöldségek hol vannak a reggelidből? Ezeket kellene ám előnyben részesíteni ha fogyni szeretnél, éhezés nélkül.

2014. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt, hogy semmi mást ne lehetne enni, csak tojást, húst meg zöldséget!! Már reggelire is?? Egèsz nap hányingerem lenne.

Szerintem ez jó reggeli, bár a müzli lehetne akkor már inkább cukormentes (Cerbonának van). Bár az adu ász a natur zabpehely. De 1 evőkanál akármilyen müzli sem lehet veszélyes, főleg reggel.

2014. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Bármikor bármit lehet tenni.


Csak a lakosság fele elhízott, lehet még több ember is szívbeteg és rákos.


Hagyjuk már, azt csináltok amit akartok, ti komolyan keresitek hogyan lehetnétek rosszabbul.. a müzli egy apró de jó út hozzá, hogy tápanyagszegény kaját egyetek. Sok értelme van... :)

2014. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elvileg ez is cukormentes, vagyis hozzáadott cukor nélkül, tehát a sok aszalt gyümi, ami benne van biztos nyom a cukortartalmán. Régen egyáltalán nem reggeliztem, max egy banánt, csak most fogyókúra alatt akarom elosztani az étkezéseket, hogy délben ne akarjak felfalni mindent. A kenyeret totál elakarom hagyni. max tojásrántottán gondolkodtam, mert magába felvágottat nem akarok enni reggel. Másra nincs nagyon időm.... Azért kérdeztem alternatívának a müzlit.
2014. febr. 11. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:

A müzli cukormentes?


Nem tanultál sok kémiát. Az ilyen növények fő alkotó eleme a keményítő. Ami cukor (na jó, összetett cukor, a szervezeted rá gondol arra hogy 'amiláz' és tömény cukor lesz az egész, tessék).


A joghurt akkora inzulin választ (hízó hormon) okoz mint egy csokitorta. A tej vajon mire való.. hogy ha az újszülött azt eszi akkor lefogyjon, vagy növekedni kezdjen? Vajon :)

2014. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hm.. Lehet, hogy matekot sem tanultam? Nem mondom, hogy bármiből állhat az a 1000-1200 kalória amit beviszek egy nap, de ha többet energiát használok fel mint amit beviszek akkor az nem vezethet hízáshoz... Kisbabáknál a csülökpörkölt nem opcionális, tehát attól híznak amit esznek :) Ha megennék 4000 kalóriányi zöldséget/csirkemellet/tojással attól nem híznék? :)
2014. febr. 11. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted a zöldségek a tojás és a csirke hús egy RAGADOZÓT, a hús beteggé (elhízottá) tesz?


Matekot lehet hogy tanultál, de kösd össze a biológiával, és így vedd számításba a kalóriákat. 1200 kalóriával is tudsz hízni, ha a szervezeted lecsökkenti az alapanyagcseréjét (biológia).


És 4000 kcal-lal is lehet súlyt tartani, ha egészséges a hormonrendszered és nem eszel fölösleges szemét ételt.

2014. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen nagyon okos embereket, mint te... Akij annyira okosak, hogy megtehetik, hogy ilyen magas lóról beszéljenek, mint te a kérdezővel. Amúgy is mókás a csecsemők növekedését felhozni példa gyanánt a tejivás ellen...

De akkor te egész nap zöldséget eszel hússal? Reggelire néhàny répa (ha ugyan nem túl magas a cukortartalma) és csirkemell? Ja, vagy 1 alma 3 dkg olajos magvval? Na jó, esetleg rántotta, egy kis csirkemellel.

Tízórai uborka és csirkemell? Ebéd: párolt zöldség vegyesen, csirkemell. Ja, persze roston sütve, némi olíaolajjal. És így tovább? Mert ugye virsli alapból kilőve, a főzelékek is, mert nincs mivel besűríteni. Jó, lehet a zöldség egy részét turmixolni, de az egyrészt szerintem nem túl.ízletes (részletkérdés), másrészt akkor bukik a téma, mert az ember természetes körülmények között nemigen tudna turmixolni. :)

Nem is értem az egészben a logikát, mert persze teljesen igazad van és egyetértek azzal, hogy táplálkozzunk a lehető leg- természetesebben, de azért akkor azt se felejtsük el, hogy az ember nem azóta fogyaszt joghurtot meg tejet, amióta meg tudja venni a Tescoban, hanem időtlen idők óta. A másik meg, hogy banánt meg eleve déligyümölcsöt se kéne ennünk, csakúgy, mint az olajos magvak nagy részét, mert az nem őshonos, ngy része meg sem nagyon terem nálunk, tehát természetes körülmények között ezekhez sem jutnánk hozzá...

Lényeg, hogy ez az egész egy nagyon (ál)tudományos maszlag, ami több sebből vérzik, de tudom, azt gondolok, amit akarok, pláne, hogy a joghurttól vagyok elhízott :'D

2014. febr. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem (hozzá teszem nem is értek hozzá, szal komolyan kérdezem) miért kell egy reggelinek fogyókúrásnak lennie? Hisz a reggelit (hacsak nem ülsz egész nap) azt délig lemozgod, nem igaz? Szóval miért kell a reggelin spórolni? Én azt tartanám logikusnak, hogy a vacsorát kell "szerényebbre" venni, s lehetőleg azt sem alvás előtt 1-2 órával megejteni.

DE! Mondom, totál nem értek hozzá, sosem fogyóztam, néha visszavettem egy kicsit a kenyér fogyasztásból, s nálam ennyiben kimerült a fogyókúra, nem mintha nem lenne rá szükségem, nagyon is, de én egy banán+joghurt reggelivel nem bírok melózni, max. 1-2 órát. Reggelire két kiflit szoktam enni, ebédre két zsemlét jellemzően sajttal, s valami húsfélét hozzá, vacsorára szintén vagy egy közepes tál meleg étel vagy 1, max. két zsemle. Ennyivel a legtöbb ember normál testalkatú, én mégis 168 centi vagyok, s 90 kiló. Mondjuk pont lesz....om az is igaz. :D Szóval lehet blődség, de én úgy gondolom, hogy születsz olyannak, amilyennek, aztán küzdhetsz egy életet azért, hogy férfiként ne legyen has stb. nőként meg vékony, jó alakú légy, valaki meg sz.rik bele az egészbe, 3× annyit eszik, mint te, s még jobban is néz ki nálad.


A legdühítőbb az egészben az, hogyha a magyarokról nézel régebbi felvételeket (mert amúgy elfelejti sok ember, csak ilyenkor szembesül), nem is kell nagyon régre menni, ezelőtt 30-40 évvel mindenki egyszálbélű volt, szóval a hiba nyilván a bőségben van egyrészt, de még nagyobb hiba abban, hogy ki tudja mit eszünk. Az említett időszakban Magyarország lakossága tudtommal kevesebb volt, mint most, s több mint 10 millió sertés volt az országban, azaz gyak. több sertés volt, mint ember! Most meg mi van? Táposok vagyunk, ahogy a székelyek mondják, s igazuk van.

2014. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem eheted egészen nyugodtan. Bár nem tudom mennyire tölt ki ebédig, mert még nem próbáltam, nem szeretem a joghurtot. De ha a kalóriádba belefér, akkor simán jó (mert azért ez nem olyan igénytelen kaja ám, ami ne férhetne bele egy fogyókúrába. Mondom ezt úgy, hogy én is kalóriadiétázom, mindent megeszek, csak mértékkel (oké, a fehérkenyeret leváltottam) és elég jól sikerült lefogynom.
2014. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!