Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá! Miért olyan...

Aki ért hozzá! Miért olyan fontos a reggeli?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvastam, reklámokban, dokumentum filmekben, hírekben, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés.

De itt meg is áll a történet.


Én világ életemben lassan ébredő voltam.

Tehát otthonról indulás előtt jóval hamarabb fel kell kelnem, hogy tényleg felébredjek.


Viszont ilyenkor a kajálás egyáltalán nem esik jól.


Egy tejeskávét vagy kakaót, tudok inni, de enni nem.


Pár hónapja próbáltam, hogy márpedig mindenféle képen reggelizek.

Annyi lett az eredmény, hogy a legfinomabb kaját is undorral ettem és tömtem magamba.

A nap folyamán nem tudtam kevesebbet enni emiatt, pl. ebédre vagy uzsonnára vagy vacsira, ezért látványosan és gyorsan felszedtem jó pár kilót.


Semmivel sem éreztem magam jobban a nap folyamán, nem voltam energikusabb, vagy éberebb, vagy akármi.


2015. dec. 12. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Mivel alapból úgy áltál a dologhoz, hogy undor, tömjed magadba, hajrá, hajrá, menni kell, stb.

Ha lassan ébredő vagy, akkor aludj el hamarabb, állítsd korábbra az ébresztőt, és normális időpontra felfogsz kelni.

A reggeli étkezéshez sem úgy kell hozzáállni, hogy az nem jó. Sőt ha hamarabb kellsz fel, akkor már kijózanodsz és tudsz is enni.


A lényege annyi, hogy ha reggel jól bekajálsz, akkor azt napközben még simán akaratlanul is lemozgod. Mivel úgyis járkálsz ide-oda.

Ha este tömöd tele magad, akkor az meg rajtad marad mert utána nemsokára mész aludni. S a nap végén az emberek nagy %-a csak pihen.

Emellett ha normális kaját eszel, akkor az fel is tölt energiával.

2015. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez szerintem egyéni. Én ha nem reggelizek kb 9 órára úgy megfájdul a fejem, hogy majd szétszakad, és olyankor már hiába eszek, hiába veszek be fájdalomcsillapítót, egész nap képes fájni, szóval én ezért reggelizek.
2015. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Na az előző válasz jó nagy butaság. Ha kalóriadeficittel zárod a napodat, akkor teljesen mindegy, hogy mikor ettél, lényeg az, hogy a nap végén mínuszban legyél. Itt bukik el sok fogyókúrázó, hogy hát reggel még tömheti a kakaóscsigát, mert majd úgyis lemozogja..
2015. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is emberfüggő a dolog. Én sem tudok reggel enni. Hányingerem van, ha eszek meló előtt.

Én azt mondom, hogy akkor egyél amikor megkívánod. A szervezeted jobban tudja mint a könyvek meg az internet.

2015. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én 30 éve nem reggelizek, csak folyadékot iszom. Ezt az agykontroll szabályai szerint. Így fogytam le fél év alatt 13 kilót, és azóta is tartom a súlyom. Annyira megszoktam, hogy a reggeli étel látványától rosszul vagyok.Semmi bajom nincs, csak nem vagyok elhízva.
2015. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon korán kelek (értsd: nekem a nagyon kora az mondjuk 8 előtt van), akkor muszáj valamit ennem még ebéd előtt, nem feltétlenül reggelit, de valamit harapnom kell, különben éhen halok. Amúgy meg én sem szoktam reggelizni, mert délig kihúzom.
2015. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen elég reggel a folyadék fogyasztás is, nem feltétlenül szükséges a szilárd étel. A reggelizés ajánlása azon az élettani alapon nyugszik, hogy az emésztőrendszer mozgása és működése lényegében folyamatos ritmust mutat, nem áll le. Emiatt a rendszeres "utántöltés" a normális működés része. A másik "cél-ok" a hirtelen vércukor-szint változás elkerülése, mert az az inzulintermelődést kedvezőtlenül befolyásolja. Kiéhezett állapotban az ember hajlamos túlenni magát, mert az étel gyomorba kerülése igen gyors és ennél lényegesen lassúbb a vércukor-szint emelkedése, ami majd a jóllakottsághoz vezet. Ezáltal extrém magas vércukor értékek következhetnek be, ami az inzulin termelő sejtek kimerüléséhez vezethet. Az egyéni különbségek persze széles határok között változhatnak.
2015. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
engem reggel olyan szinten kínoz az éhség, hogy hihetetlen :D hiába vacsiztam normálisan,reggelre teljesen kiürül a gyomrom és muszáj ennem :ss embere válogatja, én nem vagyok reggeli nélkül ember, valaki meg nem bír enni :D 16/L
2015. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zgyzgy ***** válasza:

Óriási alkati/anyagcsere különbségek vannak az emberek között.

Én például délig nem bírok enni. Egy barátom viszont iszonyatos adag reggeliket eszik, mert ha nem tenné, összeesne az utcán.

Hozzá tartozik, hogy tízszer annyit eszik, mint én, de 40 kilóval soványabb.

Neki gyors, nekem lassú az anyagcserém.

Mindenki egyen úgy, ahogy kívánja.

2015. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem fontos, úgy értem, általánosan nem az. Van, akinek szükséges a reggeli, van, akinek az egyik legnagyobb balfogás, amit az étkezésében elkövethet. Ez utóbbiak közé tartozom én is. 2-3 körül eszem először s nagyon elégedett vagyok ezzel :) Sokat olvastam a témában s az alapján, s főleg a testem jelzései alapján is eléggé bizonyos vagyok benne, hogy ezt így kell csinálnom ;)

Sokan időszakosan böjtölnek (én szinte mindig azt tettem, teljesen természetesen, fogalmam sem volt róla, hogy az), az ilyen embereknél a reggeli kihagyása elég gyakori (persze van, aki pont reggel eszik sokat), s megvannak az előnyei. HA az ember olyan, hogy ez passzol hozzá, persze. Nincs táplálkozási módszer, ami mindenkinek jó, az emberek e téren alaposan eltérnek. Az étkezések mérete, összetétele, időzítése sokunknál elég speciális, nem jó, ha felborítjuk. Van, aki rugalmasabb.

2015. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!