Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnám taníttatni a...

Renata_renata kérdése:

Hol tudnám taníttatni a mentett 5 éves kan staffordshire terrier kutyámat?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztam el őt, láncra verve tartották egész életében. A testén található sebhelyekről, és a viselkedéséről ítélve valószínű harcoltatták kutyákkal.

Nagyon agresszív, de csak más állatokkal szemben. Az embereket imádja, bújik mindenkihez.

Szeretném taníttatni, hogy tudjon játszani a többi kutyával. Valaki tudna ajánlani valakit aki az ilyen, múltban harcoltatott kutyák oktatására specializálódott?



2020. ápr. 30. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Itt valaki rendőrkutya kiképzőt talált a hasonló kutyájához, én ilyet próbálnék keresni.
2020. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Normális kiképző nem vállal olyat, hogy egy harcoltatott kutyából más kutyákkal békésen játszadozót faragjon. Közömbössé lehet nevelni .

Ha neked bandázós kutyára van szükséged, akkor nem ilyen állapotú kutyát veszel magadhoz.

2020. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ezek lehetetlen elvárások. Mielőtt magadhoz veszel egy kutyát azért nem ártana mérlegelni, mit is szeretnél pontosan.


Harcoltatott kutyából soha nem lesz szocializált békés stabil falkakutya. Ahogy megbízható őrző védő se lesz.

2020. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

A jol szocializalt szaffordomhoz nem talaltam hozzaerto oktatot. Semelyik baratom,akinek staffordja van,o is megallapitotta,h nem ert el eredmenyt naluk se egy oktato se. Akit hivtam,50 ezerrel lehuzott es agresszivra akarta nevelni a kutyam. 2 alkalom utan kirugtuk alig kaptunk vissza penzt. Az osszes oktato csak kis meretu kutyaval foglalkozik es azt se kepes megtanitani.


A stafford egygazdas. Csak a falkavezer utasitasait csinalja meg. Ezert nem ervenyesul az oktato.


Porazon hivj mas kutyas gazdat kozteruletre. Falattal jutalmazd,amig nem morog stb. Egy ido utan meg fogja erteni,mit varsz el. De ha kikezdenek az en bekes kutyammal ,meg os is leall verekedni.


Egy ido utan meg fogja erteni az elvarasod.


Ugye erovel vissza tudod tartani porazon,ha kell??


Elsosorban futni jarhatsz vele porazon. Kutfalattal tanitsd kedvesen. Nagyon okos kutya,nagyon aprolekosan meg lehet tanitani sokmindenre.


A sok futtatastol csokken a folos energiaja. Kozben es utana lehet tanitani konnyebben.


Az elozo kutyam nagyon kotekedos verekedos volt ,de jol el tudtam hivni verekedesbol. Neked is a behivast kell megtanitanod alaposan.

2020. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Az osszes oktato csak kis meretu kutyaval foglalkozik es azt se kepes megtanitani." - A rendőrkutyák nem mind kicsik, valakik őket is kiképzik, nem úgy születnek.
2020. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Pesten vannak kifejezetten kutyák terápiázására, rehabilitációjára szakosodott iskolák. De ez rengeteg munka lesz.


A legtöbb iskola nem vállal ilyet, mert ugyan milyen gazdától vagy oktatótól várható el, hogy ilyen kutya mellé bevigye a sajátját.

2020. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 ha még nem volt ien kutyád akkor ne ítélkezz
2020. máj. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ítélkezek szimplán nem értelek. Rendőr kutyának még egy jó hátterű, megbízható, jól szocializált, minden helyzetben szófogadó kutya sem biztos hogy jó ha nem olyan a munkája amit elvárnak, vagy a teszt során félelmet mutat. Ha magadnak szeretnéd személy védelemre, akkor más képzésre lesz szüksége mert más a felhasználási terület. És még erre sem minden kutya alkalmas, van, amelyik szimplán lelkes, de élesben megfutamodna, van amelyik munkáját tulajdonképpen csak a félelem táplálja, van amelyiknek nem fekszik az efféle foglalkozás. Alapos rostálásnak kell alávetni az őrző védő fajtákat és őrző védő sportot végző kutyákat, ha a használhatóság a szempont.


Erre egy harcoltatott előéletű, problémákkal küszködő kutya nem éppen a legjobb választás...

2020. máj. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én hoztam a rendőrkutya kiképzőt példának, de nem azért, mert rendőrkutyát kéne képezni belőle, hanem azért, mert valószínűleg aki rendőrkutyákat képez, jobban fog érteni egy ilyen egyedhez, mint akik tenyésztőnél született problémamentes cuki kölyökkutyákat szocializálnak.

A másik lehetőség egy kutyák rehabilitációjával foglalkozó egyesület felkeresése, mert ilyen is létezik.

Egy átlag kutyasuli nyilván nem megoldás ebben az esetben, de egyáltalán nem biztos, hogy menthetetlen volna. Sok munka, ez is igaz, senki nem írt olyat, hogy ma elviszi és holnap már egyből engedelmes kanapékutyája lesz. A kérdezőnek kell eldöntenie, hogy megéri-e neki.

2020. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!