Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle mellé amstaff?

Beagle mellé amstaff?

Figyelt kérdés

2 éves beagle kan kutyánk van, egy szuka staffit tervezünk mellé társnak.

Kizárólagosan családi kutya a beagle is és a staffi is az lenne. Szóval napi séták, futások, meg közös játék, labdázás, hetente nagyobb túra, alapvető parancsok megtanítása, játékosan trükkök tanítása.

A beagle imád birkózni és kergetőzni más kutyákkal, de sajnos ritkán van lehetőségünk(kertes ház), ezért gondoltunk egy állandó társat. Mivel a beagle-t én választottam, ezért a második kutyus a párom választása.

Csak én félek, hogy rendben lesznek-e. Mert a beagle elég dilis, de csak játszik, sose agresszív, mint ugye a fajtája jellemzője és hát kissé engedetlen. De a stafford azért más kategória.

Szóval ha ellenkező neműek, akkor nem lesz baj?



2020. ápr. 8. 09:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Inkább Komondor! Ahhoz hozzábújhat ha fázik!
2020. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%
A stafi harci kutya,nem haggyuk felügyelet nélkül másik kutyával,egy percere sem,mivel harcra tenyésztették,rengeteg ojan sztprot láttam,hallottam,hogy eddig jól megvoltak a kutyák,aztán mire hazaért a gazdi,széttépte a stafy a másikat....
2020. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Előbb tanulj meg írni, haver. És ne hallgasd, lásd a sztorikat, hanem OLVASD, hátha nem leszel ilyen hülye! :)
2020. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%
2el egyet értek!
2020. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

3as nem az a kérdés, hogy helyesen írsz e!

Bull típusú kutyákat igen keményen kell fogni és nálunk is volt rá példa, hogy együtt nőttek fel, de egyszer 8ev után szetszedte a kissebik kutyát!

2020. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Staffot mindenképp kutya suliba kell vinni és az írásodból következtetve a beagle is kemény és azt mondod engedetlen. Ha ti lennétek a főnökök akkor nem szabadna engedetlennek lennie. A stafford a beagle fajtánál sokkal keményebb. Ha nektek az engedetlen akkor staffal nem fogtok bírni.


Ha mégis vesztel egy szuka staffot mindenképp tenyésztőtől vegyétek hogy biztos jó idegrendszerű kutya legyen. Illetve ivartalanítani kell a beagle-t mindenképp de a staffot se ártana a betegségek miatt.

2020. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

Hát nem tudom.. én nem vennék staffot, sem semmilyen bull típusú kutyát másik kutya mellé. Gondolkodjatok valamilyen más fajtában, szerintem. Ez az én véleményem.

Nekünk amstaff van, vagyis nekem nem, nem az én kutyám, páromé, idősebb kutya már, 9 éves és elvileg ő volt szocializálva fiatalabb korában, ami megszakadt valamilyen konfliktus miatt, meg azért, mert volt valami ínszalag szakadása vagy mi, alig bír menni, nem jár az udvaron kívül sehova, a szomszéd kutyákat meg így mindent elég nehezen visel és folyamatosan döngeti a kerítést. Ha kisebb testű kutya, ha nagy (német juhász), ha macska, ha emberek vannak kint a kertben, mindenkivel ellenséges.. szóval én nem tudom, inkább nem választanék beagle mellé ilyen fajtát.


26N

2020. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Akkor milyen más fajtát ajánlotok? Hátha rábólint amstaff helyett valamelyikre.

Köszi az eddigi válaszokat.

2020. ápr. 8. 10:56
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
Ha kisebb Bull típusú is érdekelne, akkor staffodshire bullterrier. Kb beagle méretű. Könnyebb velük bánni, mint egy amstaffal.
2020. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%
7 vagyok, lehet lepontozgatni :-D Tapasztalatokat írtam le, kedves staff és bull rajongók .. :-D
2020. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!