Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetnék a kutyám...

Mit kezdhetnék a kutyám macskagyülöletével?

Figyelt kérdés
Egy kan Staffordshire terrier kutyám van, aki nem mai gyerek, 7 éves. A kutyákkal szemben azért elég tűrhetően viselkedik (persze a szájkosár alap nála akkor is). Na de a macskák, egyszerűen csak prédának, vagy már elképzelni sem tudom minek tekinti. Én sosem neveltem agresszívnek, és nem is az, az emberekkel szemben, de valahogy a más állatok nem a szíve ügye, hanem a szája... Nem csak a kistestű állatok. Egykének neveltem, a Staffi pár hónapos volt, amikor az idős kutyánk elköszönt, és láttam is rajta, hogy fáj neki az elvesztése. Alapjáraton nagyon szökős (lenne ,ha ezt engedném neki).. Most hogy a páromhoz költöztem, akinek szinten van kutyája és az anyukajanak 3 macskája (pontosabban volt, már csak 2 van..) Tanácstalan vagyok, a kutyasuli tudna segíteni, vagy van erre szakértő ember? Nem szeretném el altatni, főleg nem emiatt, mert a szívem hasad ketté ha csak erre rá gondolok, de végül úgy is én leszek az akinek engedni fog kelleni, mert mégiscsak én költöztem oda, és vittem az ördögömet. Az lehetetlen hogy macska nélkül legyünk., ezért az olyan választ, hogy hanyagoljuk a macskatémát szinte lehetetlen, bár nem miattam.. talán én rontottam el, hogy nem volt macskám sosem a kutyánk mellett. Hát valami válasszal segítsetek ki kérlek

2020. febr. 24. 13:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
El ne altattasd a kutyádat két nyamvadt macska miatt. Egész életedben bánni fogod.
2020. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem se altasd el semmi esetre

Majd megdöglenek, vagy akármi történik velük, majd bánni fogod egéssz életedben

Amúgy, ha 7 éve megvan akkor egyáltalán,hogy tudsz olyant írni hogy elaltatnad?!

2020. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Rakj a kutyára kis csöngettyűt, nem tudja meglepni a macskákat, és keress egy jó oktatót, bár ha eredményt el is lehet érni hosszú idő lesz.
2020. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
Mindig is Benne lesz a vadász ösztön, szerintem nincs amit kezdj vele
2020. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Terrier, 7 éves. Nem tudod megváltoztatni. Nekem volt foxim, most egy 8 éves staffordshire-németjuhász keverékem van, lányom hagyta itt mikor disszidált. Kutyákkal, emberekkel nagyon barátságos, de a macskák esetében ugyanaz van mint nálad. Annyit tudunk tenni, hogy nagyon figyelünk, ha sétálni visszük, de így is volt már, hogy elkapott egyet-egyet.


Elaltatni semmiképpen ne altasd el, gondolom párod sem kéri ezt tőled. Tartsátok elkülönítve, macska bent, kutya kint, esetleg otthon is hgyd rajta a szájkosarat, hátha akkor alábbhagy a harci kedve.

2020. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Az altatás már a legvégső eset, ha ember is szóba kerül, de azt tudom, hogy sose fog emberre támadni. Az orvost sem tudnám felhívni ilyen esettel, hiszen hamarabb halnék én bele. Van egy ketrece, amit be hálóztunk, konkrétan csibe dróttal, nem is fogom fel, hogy a macska hogyan tudott oda be menni, nem tudjuk elképzelni sem.. Egy hónapja van itt a háznál, a macskák úgy féltek a ketrectől, mint a tűztől. Nem is kicsi a ketrec neki, tehát annyira nem unatkozik. A macska sem tekergeti magát előtte, pusztán a kutya nyüszítésétől megijed. Sírva is de bementem elmagyaráztam neki lábbal is meg kézzel is hogy mit tett, pedig máskor sosem húztam rá. Most nagyon sajnálom már a bűntudat is kínoz..
2020. febr. 24. 16:32
 7/31 A kérdező kommentje:
Eddig mindig megoldottuk, ha bent vannak a macskák, akkor szaladgál egy kicsit, elmegyünk sétára is, tehát nem csak úgy az udvaron van kint és az egész kert az övé felügyelet nélkül.
2020. febr. 24. 16:36
 8/31 anonim ***** válasza:
32%

Figyu,a macskat en is utalom. :D Nekem is kan staffordom van. Zarjatok ki a kertbe a macskakat. (Macskam sose lesz es soha nem ismerkednek macskassal)

Vagy tegyetek cilinderzarat (rendes kulcsos zar a szobaajtokra es zarjatok kulon oket.


Jut falattal meg lehet oket tanitani talan. Sikerdijra hivjatok oktatot. Mert csalo a legtobb. Mi is csalot fogtunk ki.


A kutyadtol soha ne vallj meg. Akkor egy semmirekello jellemtelen ember lennel.

Ott a tinder keress macskanelkuli not.

2020. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Na és persze innen Szlovákiából írok, ide magyar kutya oktató nem hiszem, hogy eljön segíteni, szlovákot meg csak nem is töröm, szóval már ezzel is gondban vagyok ..
2020. febr. 24. 16:38
 10/31 A kérdező kommentje:
Nő vagyok :’( :D
2020. febr. 24. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!