Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál egymást közt hogy...

A kutyáknál egymást közt hogy mutatkozik meg az hogy melyikük a dominánsabb?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves rottweiler szuka kutyám, pár hónapja örökbe fogadtam egy keverék kölyök kutyát, kb 3 hónapos lehetett, most 9 körül van.

A roti eleve nagyon domináns kutya volt, még az ivartalanítás után is kekeckedik más kutyákkal bár soha nem bántott senkit (még macskát sem, csak megkergeti de ha megáll a macska nem csinál vele semmit csak ugatja, körülugrálja mintha játszani akarna vele - nyilván várja hogy fusson tovább)

A kölyök kutya fiú, rossz körülmények közül mentve, feltehetőleg bántották is, nagyon sokáig félt mindentől.(a másik kutya hatalmas segítség volt számára "felkarolta")

Viszont a kölyök most 50 kiló körül lehet, az állatorvos szerint 55 körül fog megállni felnőttkorára.

Egyre inkább próbál a roti fölé kerekedni, sokszor letarolja, fellöki, játék közben is néha eldurvul, szemtelenkedik vele.

Ő ezt hagyja, sokszor engem néz, hogy "segíts", vagy szinte menekül előle.

Máskor meg olyat "odab*sz" a kölyöknek, hogy az teljesen megdöbben (rámordul, az első lábával nyakon vágja, vagy a fejéhez közel a levegőbe harapdál)

Sokszor úgy látom, mintha fordult volna a kocka, és a roti kezd "elnyomottá válni", ugyanakkor meg ha kutya jön az utcán és futnak ugatni akkor a "kiskutya" megindul előre, de mielőtt rátámaszkodna a kerítésre megvárja az idősebbet, nagyon sokszor nézi, hogy az mit csinál, és utánozza.

Összességében kettőjük közül a roti tűnik a főnöknek, mert ha "megszólal" a másik egyből hanyatt vágja magát, de van amikor nagyon feszül a húr, és mégsem reagál hanem mint írtam inkább "visszavonul".


Nem nagyon akarok beleszólni a kettőjük viszonyába, csak arra gondoltam, hogy ha felnő az új kutya, és már nem lesz kölyök akkor lehet, hogy a másiknak már nem fog tetszeni, és most csak azért enged neki ennyit, mert még kölyök.

A kiskutya nagyon kezes, és okos, azt csinálja amit mondok, úgyhogy ha rászólok akkor az van.Kérdés,hogy rászóljak e amikor szemtelen a másikkal, vagy majd a roti lerendezi ha már sok neki, és hagyjam rájuk?

Bántani soha nem bántották egymást, és jól megvannak.


Illetve egy másik kérdés ha még belefér, ezt csak kíváncsiságból:

A kiskutya is ivartalanítva van már, de amióta nálam van mindig úgy pisil mint egy lánykutya.Ivartalanítás után érthető, hogy nem jelöl, de már előtte sem emelte az egyik hátsó lábát.

Ezt vajon azért csinálja így mert ezt a szuka kutyától tanulta, vagy csak így kényelmes neki, és mert nem érez késztetést a jelölésre?


/Soha nem volt még olyan kutyám akit kölyökkora óta egyedül nevelek/


2020. ápr. 30. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig szólj bele a kapcsolatukba! Ha a kölyök túlságosan provokálja, teszteli a másikat, igenis állítsd le! Ne hagyd, hogy esetleg elkezdje kihasználni, hogy a másim fizikálisan és mentálisan egyre gyengébb! Nem egy farkasfalka, amit csak kívülről kell nézned. A kutyák nevelése nem csak az ülés megtanításából áll, hanem a szabályok felállìtásáról minden egyes szituációban.



A pisilés ösztönös kérdés. Nem tanulás függő. Mivel a kanban már nem termelődík olyan sok tesztoszteron, lehet, hogy sosem fogja emelni a lábát.

2020. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ!

Csak azért gondoltam, hogy megoldják egymást közt, mert az új kutya fejlődését legalább 50%-ban a másik kutyámnak köszönhetem, nélküle biztos lassabban ment volna hogy eljusson erre a szintre amin most van, és úgy hittem ebbe se kell beleszólnom.

Mindenesetre akkor változtatok a hozzáállásomon!

2020. ápr. 30. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kell oda szólni ha a szuka letudja rendezni egy odamorgással/odakapással. Ha ilyenkor folytatja a kicsi na akkor kell közbelépni.


Futiban nagyon sok kutyát látok játszani minden nap. Az enyém is ha olyan pajtija van akkor hagyja, hogy a földön gyömöszölje meg a földön húzza konkrétan. De ha nem tetszik neki a másik akkor oda morog, lenyomja a földre stb.


Ha látod, hogy a szukának sok akkor szólj rá a kicsire. De ez nem abban fog megnyilvánulni hogy "téged néz hogy segíts"


Bár így elég nehéz tanácsot adni mert nem biztos, hogy jól értelmezed a kutyáid testbeszédét. Mint pl a morgás lehet játékból is stb. Én egyből tudom ha a sajátom főnökösködni akar valamelyik felett már csak a fejtartásából is meg ahogy ránéz.


A pisilés meg már így marad. Ha azelőtt ivartalanítjátok, hogy kialakulna a jelölés (ami egyébként elég lassú folyamat nem annyi hogy egy nap hopp mindenhez felemeli a lábát) akkor már nem is lesz mert nem termelődik ahhoz az ösztönhöz hormon.

2020. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Igen, én is úgy gondoltam, ahogy a #2 írta. Ha a szuka lerendezi a kan provokálását, az az ideális. Ha nem tudja, vagy túl stresszes már ettől a szuka, akkor kell beleszólnod. A verekedésig ne jussanak el.
2020. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!