Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Daganatos a kutyám?

Daganatos a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma észrevettük, hogy a kutyám hátán, a combjánál fel van dagadva. Meleg is neki azon a részen. Nem fáj neki ha hozzáérek. Sajnos már 10 éves, ezért nagyon aggódom hogy daganat lehet. Természetesen el fogjuk vinni orvoshoz, de örülnék, ha mondanátok véleményt mi lehet ez. Nagyon remélem hogy nem daganat😢

2020. máj. 1. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Enyémnek is van. Valami zsirgombóc. Mindig megneztem az orvossal. Másik kutyámnak is volt.
2020. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia, nekem épp pár hete operálták a 13 éves kutyámat ilyen daganatokkal, sajnos gyakoriak idős korban. Fogát is helyre kellett tenni, úgyhogy belementünk a műtétbe, mert nem volt egyértelműen jóindulatú. Elküldték szövettanra, és kiderült, hogy nem rák, szóval ha daganat is, nem feltétlenül kell nagyon megijedni. Mindenesetre az hogy meleg, az kicsit furcsa. Mennyire gyorsan nő?


Orvos is csak tippelgetni tud sajnos, érdemes mintát venni belőle.

2020. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

időskutyáknál a zsírcsomók gyakoriak, ezek ártalmatlanok,nem kell leoperálni meg semmi.


De persze nézesd meg dokival.


Én idős kutyámon is sok van. ahogy ment az idő.

2020. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ma vettük észre, azóta nem nőtt kb tenyérnyi nagyságú, de nem áll ki inkább csak fel van dagadva az a terület.
2020. máj. 1. 11:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi okozhatja azt hogy meleg?
2020. máj. 1. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
én úgy tudom, hogy gyulladás talán, de nem akarok butaságot mondani. Doki lássa mielőbb!
2020. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az orvos is csak találgatni tud. Volt valakinek hasonló a kutyájával?
2020. máj. 24. 22:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt, de az én orvosom nem találgatott, hanem mintát vett belőle.
2020. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azert egy tenyérnyit már előbb észre kellett volna venni.

Lehetséges, hogy azért meleg mert belement valami idegen anyag (pl tuske) és be van gyulladva.

A legjobb az, ha elviszed orvoshoz.


Amugy pedig az baromsag, hogy az orvos is csak talalgathat.

Normális orvos nem totozik, hanem megvizsgálja az állatot. A többi nem is doki..

2020. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!