Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki olcsó kutyát vesz, annak...

Aki olcsó kutyát vesz, annak biztosan gondjai lesznek?

Figyelt kérdés
Ismerősöm vett egy kutyát 30 ért. Beteg lett, állatkórházban kezelték, műtötték. Azt mondták túlszaporítottság, nagy eséllyel emiatt volt baja. Már jól van a kutya, de 100e-t ráköltött. Másik ismerősöm 40 ért vett kutyát. És semmi baja a kutyájának(3 éve) Akkor, most mitől függ, hogy biztos beteg lesz a kutyám, ha 30 ért veszem, és nem 120 ért?
2010. júl. 28. 16:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

Igaz,hogy a kutya nem áru...a kutya nem oylan,hogy lemész a boltba és veszel egyet,nem mosógép vagy más dolog,a kutya egy érző lény.

Vannak tenyésztők és vannak szaporítók...a tenyésztők drágábban adnak el,a szaporítók olcsóbban...ha szaporítótól veszle kutyát,akkor kérdezd meg,hogy egy évbe hány kutya születik ettől az anyától...és ha azt modnja,hogy egy évbe háromszor szül-3-7 kutyát,akkor azok többsége beteg lesz

de ugyanez van a tenyésztővel,az ő kutyái is lehetnek betegek

de nem értem,hogy mi ez a tenyésztők ellenzik a szaporítókat,.jó,néha kicsit télleg túl lőnek a célon,de minden kutya megérdemli,hogy legyen egy szép otthona,még az is,aki szaporítótól van

és ha valakinek télleg nincsen pénze egy tenyésztotol venni,akkor nyugodtan vehet szaporítotol,attól még nem lesz beteg a kutya,hogy ha onnan veszed

de azért légy óvatos,mert aki nagyon sokat ugymond gyárt egy évbe,azok a kutyák télleg betegek lesznek,és többe kerulhet az orvos,mint maga a kutya

az én kutyámat az egyik rokonomtól kaptam,ő nem tenyésztő,de nem is szaporító...hanem csak úgy imádja a kutyákat,és csak szeretett volna kiskutyákat...mivel nincs gyereke

és amugy ő is 30 ezer Ft-ért adja a kutyákat,amik kétévente születnek neki,és semmi bajuk nincsen

de a kutya nem játék,nem lehet csak úgy kidobni,ha meguntuk...hisz téged sem dobnak ki a szuleid,ha meguntak

2010. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy menhelyről hoztam egy kiskutyát,mert annyira megsajnáltam...és nagyon teccett,de smemi baja,azóta sem.

Unokatestvéremék meg vettek egy 100 ezer Ft-s kutyát tenyésztőtől...és végén kiderült,hogy azt a kutyát a tenyésztő egy szaporítótol vette,és drágábban adta el. És akkor még az a bolond,aki szaporítótól vesz,hát ebben a világban már mindenkiben csalódhatunk. Azóta se ajánlom senkit a tenyésztőket,inkább menhelyről viszek egy kutyát

,elviszem orvoshoz,kivizsgáltatom,beadatok neki minden oltást,féreghajtót..stb.-t...és még a felénél sem vagyok,mitnhogy egy rossz tenyésztőtől vettem volna szaporított kutyát. A kutya nem pénz kérdése,és nem játék. Ha valaki nem tud egy kutyával bánni,az inkább ne vegyen kutyát,mert ő teszi romba a világot az ilyen kutyákkal.

2010. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez pont olyan, mint ha veszel egy háztartási gépet. Jönnek a házhoz a lopott holmival és megveszed féláron.

Vagy elmész a boltba és megveszed drágábban.

Mindkettő lehet jó is vagy hibás is. DE! Ha a boltban vetted, kaptál rá garanciát. Van hol reklamálnod.

Egy ismerősöm mutatta múltkor ezt az idézetet. Nagyon találó:

"Alig van olyan dolog a világon, amit, ha bárki egy kicsit is rosszul csinál, ne tudná olcsóbban adni és az olyan emberek, akiket csak az ár érdekel, lesznek az igazi áldozatai az ilyen mesterkedésnek.

Ostobaság túl sokat fizetni, de még rosszabb, túl keveset fizetni. Ha Ön túl sokat fizet, veszít valamennyi pénzt, ez minden. Ha Ön viszont túl keveset fizet, elveszíthet mindent, amikor a megvásárolt termék a neki szánt feladatnak nem tud megfelelni.

A gazdaság törvényei tiltják, hogy kevés pénzért túl nagy értékeket kapjunk. Amennyiben Ön a legolcsóbb ajánlatot fogadja el, a rizikóért, amibe belemegy, valamennyit hozzá kell számítania. És ha ezt teszi, akkor Önnek van elég pénze, hogy a jobbat megfizesse!"

John Ruskin (1819-1900)

2010. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%
Egyiket 50ért vettük, HD-C dp-s, de ez nem jár tünetekkel, méásikat 40ért vettük és semmi baja. Prémium tápon neveltük fel őket és minden oltást megkaptak.
2010. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja és már 5 évesek.
2010. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
én meg olyan helyről vettem, ahol nem szűrték a kutyákat, 6 évesen PRA-s lett és teljesen megvakult.
2010. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ismeretségi körömben több szaporított kutya volt/van. 4 kutyából egy volt teljesen normális, de ott meg a fajta nem illett a gazdihoz, csak a piacon meglátta és megtetszett neki, aztán meg szenvedtek. Egy örökletes betegségben pusztult el, mondjuk így is 11 évet élt, de az állatorvos szerint ez csoda, 5 évnél tovább nem élhetett volna. Aztán volt kettő, ahol fajtatiszta helyett keveréket kaptak, az egyik esetben még a neme sem egyezett azzal, amit szerettek volna, kan helyett szuka volt.
2010. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!