Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változatos étrend (? )

Változatos étrend (? )

Figyelt kérdés
Eddig tápot használtam, de átszeretnék térni másra. Ma azzal etettem és nagyon ízlett neki... raktam bele neki főtt és nyers tojást, sonkát, rizst, paradicsomot. Viszont hallottam olyat, hogy emberi kajával volt etetve a kutya és kiestek a fogai. Amit én adtam neki mennyire számít annak? Vagy bármi vélemény, tanács? Nem akarom, hogy baj legyen.

2020. máj. 1. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Maradj a táp mellett, abban minden benne van amire szüksége van, feltéve ha minőségi.

Rakhatsz bele tojást főve és nyersen is, akar sonkát is.

De a paradicsom TILOS a kutyának!!!!

Olvass utána mit nem ehet a kutya nem olyan hosszú a lista és amúgy is megéri az időt h ne mérgezd meg a kutyád.

2020. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nyershus, nyers hal kifilezve ,nyers csont,fott zoldseg. Ezektol szep egeseges vakito hofeher es fogkomentes lesz a fogsora elete vegeig. Bensoseg csak keves kell,amennyi a halban van, eleg.


Gabonat (pl rizs ,krumpli)ne etess vele,mert attol lesznek izuleti gondjai es fogkove,mint az embereknek is. Szenhidrat van a zoldsegben meg egy negyed almaban is egy napra. Futasunk utan szoktam meg etetni a vacsoran kivul egy szelet banant.

2020. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 23:34

A banánt milyen meggondolásból adod?

Valahogy nem tudom elképzelni a farkas rokonokak banánt majszolva.

2020. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En is adok a kutyámnak banánt de nem többet egy kis darabnál.

Azért változott a kutyák emésztése mióta háziasítva lettek ezért felesleges összehasonlítani a farkasokkal.

De itt egy link azokról a gyümölcsökről amiket ehet a kutya és hogy milyen előnyökkel ill hátrányokkal járhat

2020. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most nézem h kihagytam a linket🤦‍♂️

[link]

2020. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha főzni szeretnél neki akkor húst,szívet főzz neki meg nyak,farhát,szárny,esetleg sárgarépa.


Illetve ha nyersen akarsz etetni akkor nézz utána alaposan.


3 etetési formát nem keverjük!! Vagy táp,vagy főtt kaja,vagy nyers!



Én konzervvel szoktam felturbózni a kaját vagy egy kis sárgarépát reszelek a kajára.


Gyümölcsöt is szoktak kapni alma,banán,mangó persze mértékkel néhány falat. Nyáron dinnye,barack.

2020. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!