Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kutyámat (5 hónapos akita) arról, hogy sétáltatásnál minden kutyára ugat/morog? Vagy ezt majd kinövi?

Figyelt kérdés

2020. máj. 2. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, amint lehet vidd kutyaoviba, kutyasuliba, ott a szakemberek látják a kutyát, és megmutatják neked hogyan korrigáld.


Addig is határozottan tiltsd, ha ilyet csinál. Esetleg szükség esetén finoman tolj egy kicsit rajta a lábaddal (NEM rúgás, hanem finom taszítás) hogy kizökkentsd abból az állapotból. Ha abbahagyja, jutalom. Fokozatosan egyre tovább kell csendben maradnia a falatért. Ha morog, tiltás.

2020. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szovializációval, a rád való figyelem tanításával, önkontroll fejlesztéssel és a gátolhatóság kiépítésével.
2020. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Türülteti a válaszokot, csak akó minek kírdez??,
2020. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

#3 Én jelentettem a válaszodat, #1 vagyok. Lehet többen is, arról nem tudok.


Azért, mert hülyeséget válaszolsz.

2020. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Fegyelmezd meg! Érezze az erőt!
2020. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

#5 Érezze az erőt... rúgjon bele?


(ha valakit érdekel: ő az a válaszoló, akinek az a válasza bármilyen állattal kapcsolatban, hogy "meg kell törni")

2020. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6.nak.


Én nem írtam azt, hogy rúgja!


Ez csak te beteg agyad szüleménye. Fogadok, hogy a sajátodat rugdosod. :(

2020. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze, mert a megtörés olyan szelíd dolog, ugye?
2020. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akita amúgy is bunkó és nehéz eset,más kutyákkal való viszonya szar. Akiket ismerek egy se bírja a kutyákat.

Múltkor az 5 hónapos kölyök kutyámnak egy 4 hónapos akita neki ment. Azt hittem nem hiszek a szememnek,hogy 4 hónaposan ilyen legyen? persze a gazdi rá sem szólt.


Viszont csak is kizárólag kutyaovi,kutyafuttató minél többet legyen kutyák között!


Ha pedig morog,ugat akkor ránts a pórázon(remélem nem hám van rajta)


Retriever pórázt rá (ez fojtó) jól van felhelyezve találsz googlbe képet akkor elég egy rántás és rászólás rögtön kizökken.


Nem,nem növi ki,rosszabb lesz. Ha most nem csinálsz vele intenzíven valamit akkor majd viheted szöges fojtóba meg szájkosárba ha nagy lesz,mert minden kutyát ki akar majd nyírni.

2020. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
KUTYAISKOLA!! tapasztalatból mondom hogy magától nem fog leszokni, arra várhatsz. sőt rosszabb lesz idővel.
2020. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!