Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyógyszert javasoltok...

Milyen gyógyszert javasoltok szívelégtelenségben lévő kutyának?

Figyelt kérdés

Volt kint a doki aki megvizsgálta és mondta hogy szívelégtelenségben szenved.

Köhög, a végén szokott köpni is.

Jó kedve van, eszik, de fáradékony.


Az orvos felírt egy papírra egy gyógyszert.

És mondta h vegyük meg

Spironolactone

Azt mondta h 3 db 10mg-os adjunk neki.

És mondta h vegyünk neki míg vízhajtót


A kérdés az volna h milyen vízhajtót ajánlatok?


Gyógyszertárban lehet venni?


2020. máj. 3. 13:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt kérdezd meg:

[link]

vagy itt:

[link]

és a banánról:

Adhatsz neki egy falatot, ha nem allergiás rá!

[link]


De a vízhajtózást ne kezdd el saját kútfőből, mert nincs megnyugtató válasz a káliumra.

Egyelőre csak a felírt gyógyszert add neki, a vízhajtóra holnap rá tudsz kérdezni. A káliumra és annak adagolására is.

2020. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

És ha csak Spironolactone-t szed?

Jobb mintha nem csinálnék vele semmit, nem?

2020. máj. 3. 15:11
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12.-re.


Igen.

2020. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most azt add, amit az orvos javasolt.

Aztán nagyon gyorsan vidd el szív ultrahangra. Ottpontosan meg fogják mondani, mi a baja a kutyádnak és milyen állapotban van a szíve.

2020. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden rosszindulat nélkül, tényleg megbízol név és arc nélküli random emberekben a gyakorin, hogy milyen szívgyógyszert adj a kutyádnak? Keress fel egy másik állatorvost, vidd el hozzá egy rendelőbe és ne az internet népére hagyatkozz, mert baj is lehet belőle.
2020. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért pont csak ezt irta fel az orvos. Szívbeteg kutyanak kell a spironolakton 2 dolog miatt. A vízhajtó kihajtja a kaliumot is, a spironolakton viszont segít megtartani a kaliumot. De ugye a te kutyád nem kap vízhajtót. A másik ok amiért szedni kell, az az, hogy a szívelégtelenség hosszútávon! a szív átépülését okozza, a spironolkaton ezt akadályozza meg. De a jelenlegi problémán nem fog segíteni. Kell vízhajtó és szívgyógyszer is. Ráadásul ezt szorosan kontrollálni kell, minket az elején 2 naponta majd hetente visszahívtak vizsgalatra amíg be nem álltak az értékek é smegszűntek a tünetek, vérét is többször vizsgalták (pont a spironolkaton miatt).

Ezért írtam, hogy keress egy jó rendelőt, ha kell másik városban. Szomszédomek szívbeteg kutyája plegfulladt tüdővizenyő miatt mert kihívós orvosuk volt, aki jó heti 1x kijött és nem lett megfelelően beállítva a gyógyszerezés.

2020. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint a Spironolactone mellé muszály volna a vízhajtó is?

Abból milyen fajtát ajánlatok?

2020. máj. 3. 18:25
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted. Még mindig nem érted...

Csak azt add, amit az orvos ajánlott. Hétfőn pedig keress egy olyan rendelőt, ahol csinálnak szív ultrahangot.

2020. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Na te nem értesz engem :(


Kiskorú vagyok, és a szüleim nem támogatnak ebben.

Minden egyes centjüket a kölcsön törlesztésben költik, és hallani sem akarnak arról hogy a kutyámra költsenek.


Én fizettem saját pénzből az állatorvost mindvégig.


Annyi pénzem van hogy megvegyem a gyógyszert ami kell, de arra hogy komoly rendelőbe vigyem arra nincs :(


A kuytus a mindenem, mindenbe próbálok a kedvében járni, és nagyon rosszul érint hogy igy köhög.


Tényleg csak egy kis segitség kéne.


Az hogy szivelégtelensége van az már 100százalék.

Más betegség nem ilyen hosszu lefolyású, csak ez.


Tehát ha megvenném a Spironolactone-t, és csak azt adnám neki, akkor az nem hozna hatást?

Ha vennék neki vizhajtót és káliumot is, és fél-fél adagot adnék, talán úgy már érne valamit?

2020. máj. 3. 19:19
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérj akkor segítséget alapítványtól, vagy részletfizetést dokitól, ez nem játék!

Sajnálom hogy így állnak hozzá a szüleid, de ahogy az utolsó válaszoló leírta, a szívgyóvyszer nagyon nem egyszerű eset.

2020. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!