Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vele futni menni?

Lehet vele futni menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek egy 6éves kistestű törpe pincser keverékkel lehet futni? Heti 3x 15-20km séta mindig megvan de úgy érzem hogy nem nagyon fárasztja le. Nem szeret más kutyákkal játszani szóval bírkózás sincs illetve labdázni se szokott. Szerintetek érdemes vele kipróbálni a futást vagy az megerőltető lenne neki? Természetesen nem betonon lennénk. Elsőre mekkora távot és milyen tempót ajánlotok? Előre is köszi😁

2020. ápr. 26. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Próbáltad már agyilag fárasztani fizikai mozgás helyett? Lehet hogy ez a gond, illetve ennek a hiánya. Csak egy ötlet.
2020. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocsesz, a kérdésre nem válaszoltam.

Az, hogy futhatsz e vele nagyban függ a testfelépítésétől is. Írtad, hogy keverék, na most ez sok mindent jelenthet :D Én egy törpe pincserrel nem próbálnék futni, de ha esetleg ezen kívül valami pörgősebb fajta van még benne, aminek nem ártasz a futással és bírja fizikailag, akkor semmi gond.

2020. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Én is kutyával futok :) Ha 15-20 kilométeres sétát bír, akkor a futást is bírni fogja. Nem írtad hány kilogramm, milyen testfelépítésű, azért egy törpe pincser nem feltétlenül biztos, hogy bírná a hosszabb futást, de egy keverék szerintem simán. Ismerősöm például tacsival fut akár 15-20 kilométereket is. Milyen idővel futsz? Én kezdésnek elvinném egy 3-4 kilométerre olyan 6-6.30-as percekkel. Azért itt már láthatod, hogy mennyire bírja, szerintem neki inkább azzal lehet baja, hogyha gyorsan futsz, hiszen kicsi kutya, kicsi lábakkal. Még kezdésnek annyit írnék, hogy mindenféleképpen hámban vidd, illetve pórázon (hacsak nem 100%-osan minden helyzetben behívható, mert ez csak jó indulattal is 100-ból egy kutyára igaz). Ha esetleg húz is, beruházhatsz egy futóövre, rugalmas szárra és futóhámra :)

Facebookon van egy kutyával futunk csoport, ide is érdemes jelentkezni :)

2020. ápr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezek után a séta után mindig van 2x10perc tanulás illetve közben is előveszem az ismert trükköket. Itthon 5 percre lefekszik de utána készen áll még egy körre mert megy az ajtóhoz. Régen jártunk biciklizni és azt imádta és el is fáradt viszont akkor még 3 éves volt kb ezért nem tudom hogy érdemes lenne e újra megpróbálni mert azóta eltelt egy kis idő...

Köszi a választ😊

2020. ápr. 26. 22:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Macskáról is lehívható de természetesen pórázon vinném az elején. Szerintem csivava is van benne meg talán tacsi is de nagyon hosszúak a lábai szóval még valami tuti van benne.
2020. ápr. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!