Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik BARF szerint vagy hasonló...

Akik BARF szerint vagy hasonlóan etetnek, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Nyershús tényleg egészségesebb mint egy hőkezelt hús? Meg a kutya emésztése ugyanaz mint a farkasé,ragadozó.De szerintem azért változott valamennyit,mert emberi táplálékot is megeszi.Illetve a vadonban sem éltek hosszú ideig a farkasok,és hát ugyanerre épülne a BARF amit a természetben megettek.Értem,hogy megfőzve nem hasznosulnának az enzimek,de akkor is nyersen mennyi kórokozó lehet a húson,és ha jó helyről is szerezzük be antibiotikummal is telenyomhatják.
2020. máj. 8. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

BARF-nál ezért szokták leforrázni a húst, hogy a kórokozók elpusztuljanak, de beltartalmi értékéből ne veszítsen annyit.


Különben meg megbízható forrásból származó hús nem veszélyes (pl amit te termelsz meg, parazitamentesítés mellett).


A kutya ragadozó még mindig, az utóbbi 100-200 évben kapnak emberi kaját is, ami semmiképp sem jó nekik hosszútávon. (Fűszerek, só, zsír stb.)

2020. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Illetve nem leforrázni, hanem kb 10 percig előfőzni.
2020. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én ezt nem olvastam sehol,hogy le kell forrázni,valaki csak úgy odaadja nem is kell megmosni.De ha 10 percig előfőzöd akkor már nem nyers :D
2020. máj. 8. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:
En nyersen adok mindent. A fagyasztas kinyir mindent. Makk egeszsegesek a kutyaink.
2020. máj. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

10 perc lehet hogy 1-2 perc? ^^" nem vagyok BARFos, csak olvastam róla.


Mindenesetre sem 2 sem 10 perc alatt nem fő annyit, hogy nem nyersnek kéne nevezni.



De szerintem nem kell ennyire félni a nyers hústól. Jó helyről kell venni, ha tatárbifszteket is csinálsz, akkor sem forralod elő...

2020. máj. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A barfban NEM szoktás sem leforrázni a húst sem előfőzni. Az már nem nyers, hanem főtt. egy egészséges kutya gyomrosava pedig kellőképpen erős, hogy a húson található esetleges baktériumokkal megküzjön, illetve bélrendszere rövidsége miatt ezeknek nincs is nagyon idejük elszaporodni.

"mert emberi táplálékot is megeszi" - megeszi. de ez nem azt jelenti, hogy jól is hasznosul. a fagyállót is megeszi, meg a kukoricát, rizset is, és utóbbiaj pont úgy jönnek ki ahogy bementek.

"ha jó helyről is szerezzük be antibiotikummal is telenyomhatják." - ez való igaz, ezért szuper vad hússal etetni. mellesleg nem értem, mit gondolnak egyesek, vajon a tápba bio hús kerül?

" a vadonban sem éltek hosszú ideig a farkasok" - aha, mert a farkasoknak nem volt védőoltásuk, parazitamentesítésük, kullancs elleni védelmük sem.


de ha ennyire kételkedsz a nyersben, akkor etess tápot. senki nem fog kést szegezni hozzád, hogy márpedig nyerset kell adnod. vannak hiperszuper tápok is, orijen, acana, naturavetal, meg lehet venni azokat is.

2020. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért vaddisznóhúst nem kéne adni kutyának nyersen..
2020. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, vaddisznó és házi disznó tilos a barfban itthon. Sokan etetnek disznót, saját felelősségre, de orosz rulett. Külföldön, Usa-ban pl. szűrik az állományt, és a barfosok nagy része disznóvel etet.
2020. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kételkedek annyira,csak kíváncsi vagyok a véleményekre kinek mennyire vált be meg mik a tapasztalatok.Tápból nem vennék szuperprémium acana,orijent stb. nekem az annyira nem vált be régebben.
2020. máj. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!