Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. A páromnak van egy kutyusa és nekem is. Az övé kb 10napja nagyon furán viselkedik. Mi történhetett vele? Tapasztalt valaki ilyesmit? A többi lent.

Figyelt kérdés
A kutya furán viselkedik. Keresztülfekszik a combomon, vagy csak az első 2 mancsát teszi rá a lábamra és a fejét a hasamhoz. Egyik nap a kanapén ültünk, a párom átölelt,az egyik keze a hasam előtt volt. A kutya feküdt,de felugrott és akart volna jönni. A párom nem engedte(itg egy egy éves német dogról beszélünk, nem egy öleb). Erre felugrott a kanapé háttámlájára, hátulról közénk furakodott és hiába nem fért el rendesen, a párom kezét ellökte és a fejét a hasamhoz tette. Sok ilyen van. Nem értem mi történt. Mindig az ölembe akarja tenni a fejét. Már a kocsiban is hátra kell ülnöm,mert előre jön hozzám. Tapasztalt ilyent valaki? Mit lehet tenni? Van egy yorkim,semmi baj nem volt eddig. Most nem akarja hozzám engedni sokszor.

2020. máj. 9. 07:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd figyelmen kivul mert a kutyak sok mindent jelezhetnek amire nem is gondolnank, de fontos tudni rola!
2020. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Erre felugrott a kanapé háttámlájára, hátulról közénk furakodott és hiába nem fért el rendesen, a párom kezét ellökte és a fejét a hasamhoz tette."

Folyamatosan a yorki-dog különbséget írod.

Kutya mindkettő. Ugyanúgy kell nevelni mindkettőt. Azért, mert a dog nagyobb a yorkinál, nála is működik a tiltás, ha nem tetsző dolgokat akar csinálni.

Eleve már a felugrásnál le kellett volna parancsolni a kanapéról és nem megvárni, hogy még közétek is furakodjon.

Az autóban is meg kell követelni a nyugodt helyben maradást.

Most még 1 éves, szinte kölyök még. Nincs késő NEVELNI a dogot.

Egyenlőre úgy vélem, azt csinál a kutya, ami épp eszébe jut .

2020. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én nem írtam olyant,hogy miben más a 2kutya. A yorkie 4 éves múlt, ő higgadtabb már, nem kölyök. Azt,hogy kinél jöhet fel a kutya a kanapéra,azt mindenki maga dönti el. Nálunk feljöhetnek. Itt nem ezen volt a hangsúly,hanem azon,hogy mindenáron hozzám akart jönni. Esélyes,hogy nem volt ekkora kutyád még, mert akkor tudnád, hogyha ott ül a kanapén és nem számítasz rá, nem tudod megakadályozni,mert ez az egész neki 1 mozdulat volt, egy ugrással ott termett. Nem volt esély sem megakadályozni. Nyilván azonnal rászóltunk és leparancsoltuk a padlóra és nem dédelgetve lett utána. De ettől még ez a féltékenysége felém nem szűnt meg. Általában heti 2-3 napot vagyok vele, de ilyen dolgokat mint az utóbbi kb 10 napban még nem csinált.Be van tanítva,érti 2nyelven a parancsszavakat(külföldön élünk, a párom nem magyar) és a kézjeleket is. Nincs neki minden megengedve. Egy ekkora kutya az ereje,méretei miatt nagy felelőséggel jár,eddig nem is volt baj. Most nem értjük mi történt,miért védelmez engem ennyire.
2020. máj. 9. 11:02
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kutyám kamaszodott, ő is elkezdett bevédeni, csak ő 2 kiló, könnyebb volt helyretenni. Határozottan tiltani, ha nyomul azonnal helyére küldeni, sorrendet mindig szigorúan tartatni vele.
2020. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nekem soha nem volt nagytestű kutyám, furcsa is, hogy neki mekkora ereje van. Teljesen másképp kell bánni vele, mint egy kistestű kutyával.
2020. máj. 9. 11:18
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a viselkedéseket határozottan tiltani kell.
2020. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz, próbálkozik, és nincs tisztában a méretével. Tiltsátok és gyakoroljatok vele sokat. A kamu autókázás pl jó ötlet. Semmi nem indokolja, hogy bevédjen, ha most engeditek, a pároddal szemben is be fog védeni, aki pedig a saját gazdája, ezt nem szabad megvárni.
2020. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Rá van szólva mindig. Tényleg eddig szófogadó volt. 1 hónapon belül költözünk össze a párommal, hát kíváncsi leszek mit fog tenni a kutya. Nagyon szeretem mindkét kutyát. A kicsi az pedig követ mint az árnyék mióta velem van. Lehet,hogy a nagy is ezt akarja... Próbálok mindent,hogy újra minden a régi legyen.
2020. máj. 9. 22:06
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
Miért kéne a kutyát távol tartani tőled, hogyha terhes lennél. Nyilván rá kell szólni, hogyha kellemetlen/fájdalmas dolgot csinál, de nem az a megoldás hogy kerüljük mint egy leprást. Nem ártana senkinek az az árva lélek
2020. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2020. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!