Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kennelt vegyek egy...

Mekkora kennelt vegyek egy show vonalú border collienak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy neketek mekkora kenneletek van, és mennyire fér el benne a border? Most állunk kutya vásárlás előtt és szeretnénk neki egy kennelt venni, hogy abban aludjon, abban szokjon hozzá az egyedülléthez, stb. ( A border collie igényeivel tisztában vagyok járunk majd kutyaiskolába, agilityre hobby szinten)Természetesesen megbízható tenyésztőtől vesszük majd.

2020. máj. 9. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Minél nagyobbat, minimum 20 nm-t. De jobb lenne, ha nem kennelben tartanád.
2020. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
"egy show vonalú border collie" ... "abban szokjon hozzá az egyedülléthez" ?
2020. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem se tedd kennelbe. Nagyon okos kutya megfogja szokni ha le lesz mozgatva rendesen. Nem fog rongálni.
2020. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezd meg a tenyésztőt ő biztosan tud segíteni.
2020. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Szobakennelre gondolsz egyébként?

Mert akkor akkora kell belőle hogy a kutya felnőtt korába kényelmesen megtudjon benne fordulni.

Ne legyen túl nagy és ne legyen túl kicsi se.


Szerintem is a tenyésztőt kérdezd a méretekkel kapcsolatban ,mert szerintem nekinis van ilyen szoba kennele is pontos méretet tud adni neked.

2020. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Szobakennelt szeretnél, hogy oda el tudjon vonulni pihenni is, vagy udvarra kell, hogy ne kerüljön bajba (pl ne lopják el, ne dobálhassanak be neki mérgezett falatot), ha nem vagytok otthon?
2020. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy border kb 12-20 kiló és 46-56 cm magas. Én egy ilyen kutyának egy ilyesmi kennelt vennék (ha ilyen szobakennelre gondolsz, nekem ugyanez a fajta szobakennel van)

[link]


Ebből az 55*78*61eset, abban már kényelmesen el fog férni szerintem.



Ha kertbe kintre akkor célszerűbb ha magadnak csinálod. A lényeg hogy legyen alábetonozva, legyen strapabíró anyagból készítve, a házán kívül legyen benne árnyékos rész és ne betonozd le az egészet. Lehet hogy hülyén hangzik ez most így egyszerre de egy kinti kennelbe becsukhatod hosszabb időre is ha valami van, és inkább erre érdemes készülni. Ha nincs alábetonozva, kiáshatja magát, ha gyenge anyagból készül, megeszi az időjárás és nem tudja bent tartani a kutyát. Nyáron az árnyék fontos, illetve egy 35 fokos hőmérsékleten a beton simán van 45 fokos vagy még több is.


A méret itt nem annyira fontos, de én 20m²nél nagyobb kennelt nem csinálnék, annak nem látom értelmét. 10-15 m² elég lesz, nem kaukázusit tartasz.

2020. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Természetesen szobakennelre gondolok, hogy abban aludhasson, pihenhessen stb.
2020. máj. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!