Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja ettől a táptól?

Lehet baja ettől a táptól?

Figyelt kérdés

Barátnőm kutyája sajnos elpusztult, és elég sok 10 kg táp maradt nála, felajánlotta, hogy odaadná nekem.

Brit chicken tápról van szó, felnőtt.

Nekem egy 9 hetes keverék kutyám van, szintén ezzel etetem, csak a juniorral.

Egyelőre nemet mondtam rá, mert nem merek felnőtt tápot adni, de ahogy nézem neten az összetételét nincs akkora különbség.

Elfogadjam, vagy sem? Lehet baja a kölyöknek felnőtt táptól?



2020. máj. 10. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve, ha lenne tőle ennyi idősen baja, eláll addig bontva, amíg én is felnőtt tápot adhatném? Nem tudom, meddig állnak el a száraz tápok bontva.
2020. máj. 10. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen féle fajta kutyad van, kb. Mekkorára nő?

Ha óriás-nagytestűnek a megfelelő vitaminpótlás mellett, az alacsonyabb fehérjetartalom miatt, adhatod ( a maxi kölyöktáp is csökkentett fehérjetartalmú), de ne legyen belőle rendszer, egyébként szerintem ne add.

2020. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pici testű, valami tacskó-foxi keverék lehet
2020. máj. 10. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Húú hát 10 kg egy kistestű kölyöknek bazi sokáig elég lenne,de én azért 9 hetesnek nem adnék felnőtt tápot.

6-7 hónapos kor körül lehet már adni felnőtt tápot. Tenyésztő ismerősöm 5 hónapos kortól már felnőttet adott,neki nagytestű kutyái voltak. Ott a növekedési fázisban nem szabad sok fehérjés tápot adni.


Nekem közepes testű kölyök kutyám van 5 hónapos 1 hónapja kap gyógytápot orvosi javaslatra. De szeretnék majd ha elfogy a zsák ami max 1 hónap még,felnőtt tápra váltani. addigra már 6 hónapos lesz,picit több is.


Szóval nagyon max 6 hónapos kor körül adhatnád. Hát függ mikor bontotta fel,meg mit ír felbontás után meddig jó?


helyedben inkább oda adnám egy menhelynek vagy ismerősnek aki esetleg rászorul.

2020. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt Ha kb 1-2 kg maradt volna azt mondom keverve a juniorral etesd meg vele,de 10 kg bazi sok egy kistestűnek :D
2020. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz.
2020. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 kg táp nagyon sok egy ilyen kiskutyának még. Szerintem így ne add oda. Menhelyek biztos örülnének neki. :)
2020. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!