Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Fajtatiszta...

Kardió kérdése:

Mi a különbség a Fajtatiszta és Keverék között?

Figyelt kérdés
Sajnos nem engedhetek meg magamnak egy Fajtatiszta kutyát.Szeretném tudni, hogy a keveréknek mik a hátrányai? Tudok a betegségekröl, de ha olyan szerencsés leszek, hogy egy egészségeset veszek akkor mitöl kell még tartanom?

2020. máj. 10. 20:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem azeretnék pár száz ezér forintot költeni rá, mert mivan ha korán elveszítem? Akkor ugyaúgy -160k a levesbe
2020. máj. 10. 21:39
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem szóról szóda elmondják az adott gyepmesteri telepen, hogy van-e gond a kutyussal. (nálunk a gyepin egyébként volt hogy egyszerre 5husky volt megtévesztésig hasonlítottak a fajtatisztára.)

Kedves kérdező. Én azt ajánlom, hogy menj be egy nagyobb menhelyre /gyepmesterire. Menj végig rajta,a kutyák között. Hidd el érezni fogod ki az "igazi" .


De a kérdésedre is válaszolva:- a fajtatisztának tényleg több betegség alakulhat ki

- semmitől nem kell tartanod

- Nincs hátránya. Az egyik legszebb dolog a keverékben, hogy különleges a külseje. Nem néz ki minden 2dik kutya úgy mint a tiéd.

- Ne feledd, ha kinéztél egy kutyát TÖBBSZÖR látogasd meg és utána fogadd örökbe :)

2020. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!
2020. máj. 10. 22:36
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez az előző kérdésed.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10474421-men..

Azt hiszem élre értettél. Te a szaporítós kutyákra gondolsz, nem a keverékekre. A keverék más tészta, bocsi, ha félre érthetően fogalmaztam. Olvass utána a szaporítóknak, belterjes, beteg, kutyákat árulnak. Szaporítótól ne vegyél, semmiképp!

2020. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyepi, vagy sétatéri keveréket fogadj be.
2020. máj. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp huskyt szeretnél, akkor az Öszefogád a Szánhúzókért alapítványt keresd meg, és szerintem tájékozódj a fajtáról (pl: elég magas-e a kerítésed)

Szapitól meg tényleg ne vegyél kutyust, nem egy olyan kutyát árulnak, amin már 8-10 hetes korában látszik, hogy valami nem oké, csak a fajta jegyeit hordozza.

2020. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Olyan keverék kutyákat fogadtam be felnőtt korukban az utcáról, erdőszélről, kikötözve, kocsik alól stb, akiket kikupálódásuk után minden 2.ember haza akar vinni tőlem, mert olyan gyönyörűek, különlegesek. Ennyit számít, ha egy keverék, sok rosszat megélt kutyát befogadsz és csupán szereted! Én is mivel nemrég fogadtam be a 7.ilyen kutyámat, semmi extrát nem tudok biztosítani nekik, mint normális étel, élősködők elleni védelem, oltások, ivartalanítás, chip, rendszeres fésülés, ápolás, napi séták, és RENGETEG szeretet! Semmi kutyasuli, semmi külön foglalkozás, nincs is semmi ilyen igényük, csak hogy végre szeresse őket valaki! Iszonyat hálásak, ha csak rájuk mosolygok már csóválnak, ha mondok nekik annyit, hogy szeretlek vagy sziia már ugranak puszit adni, rendesen megölelnek, oda simulnak hozzám, így mutatják ki a szeretetüket! Egyáltalán nem betegesek, kapnak tápot is néha, de legtöbbször magam készítem nekik az ennijüket. Tudnék még rengeteget áradozni róluk, de lezárom annyival, hogy szuper kutyák!!!
2020. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt keverékem is, most van egy fajtatisztám meg egy keverékem.


Semmi különbséget nem látok (és az orvos sem) a fajtatiszta 200.000 forintos németjuhász és az utcai mentett németjuhász keverék egészségi állapota között.

Mindkettő minőségi eledelt kap, a kötelező oltásokon kívül nem látja őket orvos, most 9 évesek.


Voltunk tavaly egy alapos kivizsgáláson, minden rendben volt.


Az mindenképp igaz, hogy ha fajtatisztát szeretnél, akkor az drága, de "garancia" arra, hogy nem egy agyonszaporított beteges kutyát kapsz. Az is igaz, hogy a keverékeknél ritkábban jelentkeznek a jellegzetes fajtabetegségek.


Szóval én nem tapasztaltam a keverékeknél sem semmilyen hátrányt.

2020. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 drfauna ***** válasza:
100%

A menhelyen ugyanúgy lehetnek szaporítós kutyák.

Viszont szerintem egy kicsit elrugaszkodhatsz a husky tervtől, és vehetsz egy teljesen keverék kutyát. Hidd el, a fajtatiszta husky kényes, és ha már a vásárlását nem engedheted meg magadnak, akkor az eltartását sem tudnád.

Vegyél egy keverék kutyust a menhelyről, és ne a tenyésztőtől. Úgyis annyi tenyésztett kutya is az utcán végzi, mikor a menhelyen meg már ki tudja mióta ott vár egy keverék kutyus gazdira.

A keverék kutyák általában véve egészségesebbek, életerősebbek, talpraesettebbek, alkalmazkodóbbak. Szerintem egy menhelyi keverék kutyust szerezz be.

2020. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2020. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!