Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás rohama lehetett?

Epilepsziás rohama lehetett?

Figyelt kérdés

A kutyát HOLNAP viszem orvoshoz!


Szóval van egy 7 éves jack russel keverékem. Kb 3 hónapos korában fogadtuk örökbe, azóta soha nem volt semmilyen egészségügyi gondja.

Tegnap este, mint mindig, tv-ztünk ő pedig a kanapén aludt ahogy minden este. Egyszer csak hirtelen felébredt, odabújt hozzám, remegni és zihálni kezdett, csúsztak szét a lábai nem akart felállni, nem kért se vizet se ételt. Ez kb 1 percig ha tartott (de lehet addig se!) aztán mintha elvágták volna megszűnt, leugrott az ágyról, szaladgált, játszott a másik kettővel, elfogadott egy jutalomfalatot. Éjjel teljesen rendben volt és ma is minden rendben.

Borzalmasan megijedtem, szinte sokkolódtam, soha nem láttam még ilyet. Holnapra kaptunk orvoshoz időpontot, nagyon félek :( tapasztalt már valaki ilyet? Egy enyhe epilepsziás roham lett volna? Nem volt amúgy semmi kiváltó ok(tudom, nem mindig van), és aznap nem viselkedett furcsán, minden rendben volt előtte



2020. máj. 11. 10:56
 1/2 anonim válasza:
25%
Ez sajnos epilepszia. Ellene sajnos semmit nem lehett tenni! Nekünk volt egy mini York,2 éves korában kapott először rohamot. Volt olyan,hogy 3 percig is elatartott a roham. Az orvos se tudott semmit tenni,11 évet élt. De a vége felé szegénynek már napi 5 rohama is volt...
2020. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre még nem lehet rámondani, hogy epilepszia, az is lehet, hogy rosszat álmodott. Az epilepsziának 2 formája van. Az egyik a teljes, egész testre kiterjedő görcsroham, mikor a kutya megfeszül, görcsbe rándul és rángatózik az egész teste, eszmélet vesztést okoz. Ez pár perc alatt zajlik le és abba marad. A másik pedig a fokális, mikor egyensúly zavart okoz, képzeletbeli légy után kapkodást, "fagyizást", bólogatást stb. Ez pedig folytonos, akár x másodpercenként jelentkező roham. Figyeld a kutyát, megérzik a rohamot, vannak különböző jelek, pl nyugtalan, ezért megállíthatatlanul sétál. Ennyi infóból az állatorvos sem fogja megállapítani az epilepsziát. Viszont ha mégis attól lenne, van rá gyógyszer és szükség esetén végbél oldat is.
2020. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!