Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nexgard Specra mennyire káros...

Nexgard Specra mennyire káros a kutya májára?

Figyelt kérdés
Francia bulldognak szeretném adni.
2020. máj. 11. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet káros, egyedfüggő. Folyamatos adás mellett nem árt vértesztet csinálni, máj vese értékeket nézve.

Az első adag előtt szívférgszűrés kell.

2020. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Beszéltem emiatt anno az állatorvossal. Ő azt mondta, a májkárosodáshoz hosszú évek kellenek, és egy kutya nem él 50-60 évig. Nekünk muszáj volt Nexcard-ra váltanunk, mert a nyakörv mellett folyamatosan tele volt kullancsokkal, és a Scalibor mellett még babéziás is lett. Akkor ajánlotta az állatorvos a Nexcard-ot.
2020. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Igazad van, bár vannak fajták amik hajlamosabbak a hatóanyaggal szembeni túlérékenységre, collie féléknek és epilapszia gyanúsoknak nagyon nem ajánlott ez a tabletta.

Meg persze más egyébb fajtájú ill. keverékeknél is előfurdulhat, de a fent említetteknél sűrűbben.

2020. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen termekeket hozzaerto emberek talaljak ki es nem azert, hogy megmergezzek a kutyadat, hanem pont azert hogy segitsenek. Valoszinuleg kevesebb az artalmas hatasa, mint amennyit az eloskodok okoznanak ha nem hasznalnad.
2020. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez kutyafüggő is lehet, ha nem sumákolja el a gazdi az állatorvosi vizitet, nagy baj nem lehet, van lehetőség időben észrevenni, ha probléma merülne fel. Az én kutyámnak nagyon dús a nyakán a bunda (félhosszú szőrű, de a nyakán a legsűrűbb), neki az élősködők elleni nyakörvek nem hatékonyak, ráadásul 3-at ki is próbáltam, mielőtt a Nexgard Spectra maradt, és mindháromra volt valami allergiás reakciója, többet nem akartam kísérletezni. Kiegészítő külső védelemnek meg van bolha- és kullancsriasztó sampon, spot-on.
2020. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Minket kutyank next guardot eszik. A tenyeszto ajanlotta. A lelkemre kototte,h adjam neki. O az osszes kutyajanak gyerekkora ota adja!
2020. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 12. 05:40
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Más tenyésztő meg a szerződésbe foglalja, hogy ezt a szert és még 1-2 kullancs elleni készítményt nem adhat a gazdi a kutyának. Nem kis nevenincs kennel, évtizedek tapasztalata miatt így látja jónak.
2020. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel belső védekezésről beszélünk, lehetnek kockázatok, és egyed függő is lehet. Van kutya aki érzékenyebben reagál ezekre a készítményekre. A Nexgard Spektra használata esetén érdemes évente egyszer laborral vért nézetni máj és vese funkciók miatt. Jó megelőzés a tabletta adása előtt egy hétig és utána is egy hétig máriatövisolaj kúrát tartani a kutyánál, ezzel tehetsz a kutya májának egészségéért.

Én a tablettás védekezés pártján vagyok, mivel a statisztikákat tekintve ezek a leghatékonyabbak az élősködők ellen. Sajnos ma egyre elterjedtebbek a szív és bőrférgek is és az egyre enyhébb telek miatt a kullancsok is egyre csak szaporodnak, sőt egyre több új faj jelenik meg egyre veszélyesebb betegségeket hordozva.

#8 - Ez baromság. Elég sok jó nevű tenyésztőt ismerek, és van aki pl. Btavectoval adja a kölyköket új gazdihoz. Évtizedes tapasztalataik pedig egyik kennelnek sem lehetnek ebben a témában, lévén a Nextgard Spektra nem kifejezetten évtizedes készítmény. Meggyőződésük természetesen lehet. De olyan kenneltől sohasem vennék kutyát mely szerződésben megtiltja a kutyám védelmének egyik leghatékonyabb formáját, de természetesen ez egyéni vélemény.


Ha aggódsz a tabletta miatt akkor próbálj meg más kombót. Pl Advocat csepp (atka, bélférgek, bőrféreg, szívféreg - sajnos kullancs ellen nem jó), és 3D Vectra csepp, esetleg Foresto nyakörvvel párosulva. Vagy csak a szívféregre adj tabit Milprazon vagy milbamex és kullancs ellen külsőleg 3D Vectra esetleg Adventix csepp.

2020. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!