Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttatóban agresszív...

Kutyafuttatóban agresszív kutya esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
A környékünkön sajnos csak 1 kutyafuttató, így értelemszerűen mindenki oda jár. Ezzel nem is lenne baj, ha nem lenne ott egy olyan pit is aki konkrétan mindenkit támad. Nagyon domináns ès aki nem akar behódolni neki annak neki megy. Van egy pár olyan kutya, akikkel eljátszik de egy idő után bevadul és harapja, támadja az összes kutyát. Mindkét kutyámat már megtámadta, hála istennek időbe ott tudtam lenni, így semmi baj nem lett. A gazdát az sem érdekli, hogy bent vannak azok a kutyák is akikkel összeverekedett már vagy megtámadott a kutyája, mindig bejön, így amikor ők bejönnek mindenki kénytelen kimenni mert már a kapu előtt leveszi róla a pórázt. Amikor mi szeretnénk bemenni akkor meg mintha észre se venne, a kutyára nem szól rá, pedig majd' szétttépi a kerítést, ha meglát egy másik kutyát.Egész nap ott tesped a hét minden napján, így mostmár ott tartunk, hogy kb 8 kutya nem tud bejutni játszani, mert ő bent van. Más időpontban sajnos nem tudom oda vinni őket.A gazda tud arról, hogy miatta nem megy be senki, de őt nem érdekli, neki a lényeg az, hogy az ő kutyája bent legyen. A gazda persze csak arrébb húzza a kutyáját, de semi mást nem csinál. Tènyleg mmindig támad az a kutya, mindig lehet hallani legalább 1 keservesen síró kutyát, ha arrafelé járok. Ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Az önkormányzat tud ellene valamit tenni?

2020. máj. 11. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

# 8/10 cuncimókus, megsúgom, hogy sok ember nem szereti azt a fajtát, talán el kéne gondolkodni, hogy miért..


9-es egyetértek!


Kérdező: ha a gazdája nem tesz ellene, hogy ne támadja a kutyádat, én tuti lefújnám gázspray-vel. Ha szép szóból nem ért, akkor más módszerekhez kell folyamodni. Mivel nem csak téged érint szerintem fogjatok össze a többiekkel és szóljatok a gazdájának, hogy takarítsa onnan a kutyáját, hogy ha nem tudja megnevelni és nem tud viselkedni. Nem is értem, hogy minek vállal valaki ilyen rejtett agresszív fajtát, hogy ha nem tudja megnevelni. Vagy lefújni őt is gázspray-vel, bár az ilyen típusú embereket lőném fejbe..

2020. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%
Itt nem arról van szó, hogy valaki szereti-e a fajtát. Szerethetem én, de ez a fajta nem arra lett kitenyésztve, hogy haverságban bandázzon más kutyákkal, ezt a bulltype tulajoknak sem ártana tudni. Igen, kaphat szájzárat, és igen ez veszélyes, ezt figyelembe kéne venni. És nem, nem a fajta ellen beszélek, mert amúgy nincs velük bajom, de akárkinek nem valóak.
2020. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%
12: 11-es vagyok, pontosan erről beszélek én is. De nem tudják a tulajok, nem látják be.. ez a legnagyobb probléma, ebből lesznek a geb_szok.
2020. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!