Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen?

Milyen kutyánk legyen?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves tacskónk és mivel már elég idős, sajnos nem tudjuk, hogy meddig lesz még közöttünk. 3 gyerekem van, akik most 3, 4 és 5 és fél évesek, ezért, hogy ne viselje meg őket annyira a kutyánk halála, ezért szeretnénk a közeljövőben venni egy másik kutyust, de nem tudjuk milyen fajta legyen. Mi eddig a beaglet, a labrador retrievert, a golden retrievert és a szamojédet néztük. Jelenleg nálunk szóba jöhet 2 kutya is, de valószínűleg 1-2 évet várnánk a vásárlások között, mert 2 kölyökkutyával nem egyszerű. Mi nagyon szívesen megyünk kiállításokra, a férjem menne velük kutyaoviba, kutyaiskolába és különféle kutyás dolgokra. A sport is megoldható. Mi kertesházban lakunk, de semmiképpen sem tartanánk kint, hanem inkább kinti-bentiként. Hogyha mi is kint vagyunk, vagy nem vagyunk otthon, akkor lennének kint, de én amúgy is otthonról dolgozom, ezért ilyen tényleg csak nagyon ritkán fordulna elő és ha utazunk, akkor is vagy kutyabarátba megyünk, de ha ez épp nem megoldható, akkor a kutyapanziót választjuk. Sétálni is megyünk egy nap többször is. Szerintetek melyik fajtát válasszuk?

2020. ápr. 17. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a labrador retriever vagy golden retriever kozott valasztanek. Gyerekbaratok, csaladcentrikusak, konnyen tanithatoak, nagy mozgasigennyel ugyan mind a ketto de lefaraszthatoak. Mig egy szamojednak tobb kell a lefarasztasahoz mint egy goldennek pl. A beagle nagyon makacs fajta de talan o is illene hozzatok.
2020. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen tudunk választani, mert gyerekkoromban volt egy golden retrieverünk és egy labrador retrieverünk és tényleg nagyon okosak, családcentrikusak. Röviden tökéletes kutyák. Beaglejük van a tesóméknak van és őt a gyerekeim nagyon szeretik, mert ő is nagyon barátságos és nagyon aranyos. A szamojéd pedig az egész családnak nagy álma, de róla nincs tapasztalatunk.
2020. ápr. 17. 14:21
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Én inkább mentett kutyust javasolnék a vagyonokért vásárolt helyett.
2020. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén, én megvárnám, amíg elmegy az öreg. 15 éves kutya nem fog örülni egy ugri-bugri kölyöknek, főleg hogy nagyobb testű nála. Kölyök meg játszani akar majd, pörögni fog ezerrel.


Vagy felnőtt menhelyit hoznék, ami nem idegesíti halálra az öreget, vagy megvárnám, amíg nem lesz kutya és akkor lehet kölyök. Nekünk 10 éves mellé került 3 hónaposan kölyök, de ő extra nyugis kiskutya és kisebb is az öregnél méretben. Néha ígyis vannak nézeteltérések, mert az öreg este már aludna, a kölyök meg játszana.

2020. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 mindenképpen csak utána szeretnénk kölyökkutyát 🙂
2020. ápr. 17. 15:02
 6/15 A kérdező kommentje:
#3 sajnos a menhelyeken nem tudjuk, hogy milyen az idegrendszere az adott kutyának, ezért mindenképpen fajtiszta kölyök kutyát szeretnénk tenyésztőtől.
2020. ápr. 17. 15:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok kikalkulálmi hogy rögtön hozzatok kicsit a tacsi után mert nem lesz a tenyésztőnél.

Ha most jelentkeztek akkor talán nyár körül kaptok egy kölyköt.


Én mindenképp a golden retrievert vagy labit választanám ennyi gyerek mellé.

Nagyon jófej kutyák és okosak.


Az viszont nem okés hogy ha nem vagytok otthon kint a helyük. Ezzel a ki be mászkálással télen megfog a kutya fagyni főleg hogy télen egyik se kintre való. Vagy bent vagy kint. De ha kint akkor dús szőrű kutya kell.

Ha sokat van bent a kutyus nem fogja megszokni a kinti hideget tehát nem lesz téli bundája. Muszáj lesz bent maradnia és csak pisilni és játszani menne ki.

2020. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#9 sok mindenben félre értettél.


"Nem tudjátok kikalkulálmi hogy rögtön hozzatok kicsit a tacsi után mert nem lesz a tenyésztőnél."

Nem rögtön szeretnénk, csak akkora már legyen meg, hogy milyen fajtát szeretnénk.


"Az viszont nem okés hogy ha nem vagytok otthon kint a helyük. Ezzel a ki be mászkálással télen megfog a kutya fagyni főleg hogy télen egyik se kintre való. Vagy bent vagy kint. De ha kint akkor dús szőrű kutya kell."

Azt mondtam, hogy ilyen csak nagyon ritkán fordul elő. Ez csak annyi idő, amíg a gyerekeket elhozom az óvodából.


"Ha sokat van bent a kutyus nem fogja megszokni a kinti hideget tehát nem lesz téli bundája. Muszáj lesz bent maradnia és csak pisilni és játszani menne ki."

Mi is így gondoltuk.

2020. ápr. 17. 21:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon elfogult vagyok a labikkal. Mindig is volt kutyánk, sok fajta, sok mentett is. De a labi valahogy különleges <3 A rövidebb bundája miatt egyszerűbb is tisztán tartani a lakást, a goldennel és a szamojéddal szemben.
2020. ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kamilla Commando válasza:
Én egy labradort ajánlanék,nekünk olyan van,okos aranyos,szereti ,ha hosszú sétára elviszem,az erdőbe is szeret jönni vele,nagyon barátságos,jól kijön más kutyákkal. De szerintem egy menhelyi labrador sokkal jobb lenne,mint egy vásárolt,mert már a gondolata is jó,hogy egy kutyuson segíthetsz, sokkal hálásabb. Az én kutyusom ilyen,és szerintem illene hozzátok.
2020. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!