Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Én reagálom túl?

Mit kéne tennem? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A barátoméknak van 2 kutyája,egy 10 éves németjuhász és egy pár éves keverék.Mindegyik nagyon barátságos és kedves kutya.Egy telepen vannak őrizni,ahol van egy gyümölcsösük is.Mostanában megyek velük segíteni gyümölcsöt szedni,hogy gyorsabban menjen.Nos és 10 éves kutya ott van 10 éve kb,a kisebb 1 éve került oda.Egyik kutya sem volt még soha oltva,de még bolhairtóval se találkoztak soha az biztos.Kaja címszó alatt csontot meg levessel (víz és fűszerkeverék)leöntött kenyeret adnak nekik:S Tehát nem egy tápláló dolog.Mondjuk soványnak nem mondanám őket,de olyan bolhás mindegyik kutya...nem is értem,hogy nem csinálnak semmit,mikor megállás nélkül vakaróznak.Szóltam a barátomnak nem egyszer,sőt szointe folyamatosan ezt nyomatom neki,hogy valamit legyenek kedvesek csinálni,mert ez elég durva.Tavaly is volt egy nagyon durva esetük,de nem tanultak belőle.A barátom is csak azt nyomatja,hogy nincs semmi bajuk,meg jó ez így nekik,nem bolhásak(miközben úgy futkároznak a bolhák a hasukon...)meg hogy az apját nem érdekli... Mit kéne tennem?Nem tudom mit csináljak.Amikor megyünk viszek nekik az én kutyám tápjából,de nem veszik a lapot.Tegnap vettem nekik bolha és kullancs irtó cseppeket,ma szeretném rájuk csepegtetni.

Annyira zavar ez az egész::s Nem vagyok eleresztve anyagilag,tehát beoltatni én sem fogom őket,de arra gondoltam veszek még nekik féreghajtó tablettákat is. Ezen kívül,hogy értessem meg velük,hogy ne így kezeljék az állataikat?Vagy csak én reagálom túl ezt?Mondjuk szerintem nem---Kérlek adjatok tanácsokat:S!!!


2010. júl. 29. 13:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
de ez így nem jó. főleg hogy az otthoni kutyával normálisan bánnak. a felelős állattartás nem csak az agyontenyésztett fajtagyőztes szülőktől származó ebeket kell hogy érintse hanem akármennyire is fáj, a keverékeket is. beszéld rá a párod hogy valamit igenis tegyenek az ügyben.
2010. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát igen arra is gondoltam,hogy ezt mondom. Hát én is úgy gondolom,hogy ha már kutyát tartanak őrzésre,legalább a MINIMUM dolgokat adják meg nekik.

Ja de az a kutya,ami otthon van,hát azzal se bánnak túl jól.Múltkor valami allergiás reakciója volt,mert teljesen kivakarta szőrét,és a bőrét véresre kaparta.Én szóltam azért is,hogy beteg a kutya.Az apja azt mondta,hogy a kutya nyalogatja a sebet,majd meggyógyul,mert a nyála az erre is jó,mert mennyire tisztítja,meg ilyen szar duma.Holott a kutya nyelve tele van baktériumokkal,meg minden sz.rral,és azért nyalogatta mert fájt neki...

Én nyüstöltem a páromat,hogy vigyük el,mert a szülei hagyták volna hogy az egész háta sebes legyen.A párom fizette ki a hetekig tartó kezelést.

2010. júl. 29. 15:28
 13/14 Akiteki ***** válasza:

Barátság ide vagy oda, én bizony elkoboztatnám tőlük a kutyákat.

Nem tudom ki hogy van vele, de én szégyellnék ilyen emberekkel barátkozni.

2010. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 noree. ***** válasza:

Szia!


1. a kutyák oltása jelenleg kötelező! Tehát ha nincs beoltva és ezt valaki jelenti, akkor megbüntetik őket/ elkobozzák a kutyát stb!


2 a kutyák féregtelenítése nem csak a kutyák hanem az emberek érdeke is, mert az ember ugyanúgy elkaphatják a férgeket, mint a kutya.


3. az hogy a kutya nem sovány az nem azt jelenti, hogy megfelelő az etetés. Sőt a kövér kutyákat általában nem jól etetik. Az a jó táp ami után a kutyának nincs sok ürüléke, mert az azt mutatja, hogy a lehető legtöbb összetevőjét felhasználta!


Szerintem érdemes lenne állatvédőkhöz fordulnod, névtelenül akár. Tudom, hogy nehéz döntés, mert a barátodról van szó!

Általában sajnos ez a hozzáállás nem szokott változni! Aki így tartanak állatot azok magát a problémát sem látják be!


Egy utolsó szösszenet, ami teljes mértékben az én véleményem csak, és nem bántásnak szánom: nem kezdenék olyan pasival, akinek ennyire nem fontosak az állatai és nem is hajlandó változtatni ezen.

2010. júl. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!