Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem, hogy az...

Mit kell tennem, hogy az Illatos útról hozzak el kutyát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem menhely, hanem sintértelep. Azért kérdezem, mert vidéki vagyok (elég messze lakok Budapesttől) és hogy meg lehet-e úgy oldani, hogy odamegyek egy nap és hazahozom a kutyust. Vagy itt is várni kell még megkaphatom?
2011. szept. 7. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen kérdezz utána, hogy a kutyusnál, akit kiválasztottál, letelt e már a két hét, amíg az eredeti gazdáit keresik (befogott, talált kutyáknál)? ÚGy tudom, hogy már kitöltetnek egy tesztet az örökbefogadókkal, ami alapján döntik el, hogy kaphatsz e kutyát. (Valahol olvastam már, hogy elég gáz kérdések vannak, hogy pl: mit eszik egy kutya?, Mennyit kell sétálnia?...) Ha minden klappol (szerintem normális, felelős kutyatartóknak nem jelent gondot egy ilyen teszt kitöltése (sajnos felelőtleneknek sem)) akkor elméletileg akár azonnal haza is viheted a kutyust! Póráz, nyakörv legyen nálad!:) Sok sikert!
2011. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első nem teljesen jól tudja.

Odamész nyitvatartási időben, és kiválasztasz egy kutyust, amelyik elvihető. Nem kell kitölteni semmit, csak ki kell fizetni az oltását, meg ha nincs benne chip, a chipezés díját, ezeket megkapja, kapsz róla egy számlát, és már viheted is.

Vigyél magaddal pórázt, meg egy szállító dobozt, amiben haza tudod vinni.

2011. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A közeljövőben akkor lehet teszek egy kirándulást Budapestre. Az előző kutyánk, aki fajtiszta volt , most a nyáron pusztult el 15 évesen. Úgy döntöttünk, hogy most fajtiszta kutya helyett befogadunk egy elárvult keverék kutyust:)
2011. szept. 7. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Azoknál a kutyáknál van teszt, akikre több jelentkező van (általában a fajtatisztákért megy a "harc", természetesen...)

De amúgy jól írják, kinézel egy elvihető kutyust (ha befogott, akkor 2 hétig nem viheti el, csak az eredeti gazdája, ha van neki), kifizeted az 5000 forintot és viheted. :)

Csak kíváncsiságból, miért pont az illatosról akarsz kutyust hozni? Felétek nincs gyepmesteri telep?

2011. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem tudok róla, hogy felénk lenne. Régebben mondták, hogy van, de úgy tudom, hogy az már megszűnt. Szóval mindenképp más városba kéne mennem. És eddig csak az Illatos útról hallottam, másik gyepmestertelepet nem ismerek.
2011. szept. 8. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!