Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok lakásba ajánlani a...

Babamami######### kérdése:

Tudnátok lakásba ajánlani a Shiba inu fajta kutyát napi 3 egy órás sétával? Ha nem, milyen kutyát tudtok ajánlani lakásba, aminek a mozgás igénye kb.: kevés-közepes? Illetve, hogy napi 5órát kibírjon nélkülem.

Figyelt kérdés

#Milyen kutya lakásba
2020. máj. 12. 21:15
 1/10 anonim válasza:
100%
Barátnőmnek is shibája van lakásban, sokat van egyedül a kutyus, mert sokat dolgozik a gazdi, de viszonylag jól tűri nem olyan nagy a mozgásigénye, mint egy vizslának. Bár azért hiperaktív kutyus. Meg azért az a napi 3x 1 óra bőven elég, sokan csak kétszer visZik le.
2020. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
én a sicu kutyát ajánlom nekem is az van. Jól bírja a lakást. Olyan 5-6 rát van egyedül
2020. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en shibamnak viszonylag nagy a mozgasigenye. Fel ora intenziv labdazas utan elfarad, de pihen 10 percet es megy ugyanugy. Csak egy ora setalgatas nem eleg neki napi 3-szor sem, igenyli az intenziv mozgast, a kutyazast, jatekot. Sima setanal elunja magat nagyon hamar es beporog.
2020. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A bichonok és a sicu-k között sok különbség van?

Budapest környékén tudtok ajánlani jó Bichon frisé, Havanees, Sicu kennelt?

A válaszokat köszönöm!

:)

2020. máj. 12. 23:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét kennelt nem tudok ajánlani, de shih tzu mellett voksolnék én is ha kistestű kutya. Imádni valóak és ha kell mozgás szempontjából is oda teszik magukat, ha viszont otthon ülős vagy ahhoz is alkalmazkodik.

Nagyon embercentrikus és végtelenül kedves kutyafajta.

2020. máj. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
3 óra egy havanese-nek vagy egy tacskónak vagy törpe pinchernek elég lehet.
2020. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A shiba jol turi a maganyt, mert bar cuki meg minden, rohadtul nem oleb fajta es nem is feltetlen igenyli a folyamatos interakciot. Az enyem neha 2 oran at bamulja a vilagot az erkelyrol.


A setak mennyisegehez alkalmazkodik, mi 2.5 orat vagyunk kinn vele egy nap osszesen es boven eleg.


Hozzateszem, shibaval a legkisebb gond a mozgatasa lesz, sok nehezseget veszel vele a nyakadba.


Egyebkent, hogy javasolni lehessen kutyat erdemesebb lenne specifikusabban leirnod mi a terved a kutyaval, milyen vagy te.

2020. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

-lakásba

-kibírjon 5-6órát egyedül

-napi 2-3séta egy-egy órás

-hétvégente hosszabb-rövidebb kirándulás

-ha lehet ne nagyon huljon a szőre

-szeresse az embereket

Bőbebben leírtam...

Tudnátok ilyen kutyát ajánlani a sci fhu és a havannesen kívül?

A válaszokat nagyon szépen köszönöm!!!

Nagyon megkönnyítitek a dolgomat!

:)

2020. máj. 13. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora a lakas, ahol laksz, de legtobb helyre egy labrador is siman elfer nem hosszu a szore (nyilvan a legtobb kutya vedlik, amelyik nem azt nyirni kell). 5-6 orat barmlyik kutya kibir egyedul.


Labi imadni valo es imadjak is (o is mindenkit), konnyen tanihato, az etetese sem feltetlen egy vagyon, igaz nagyobb mint a szobacirkalok, de egy lemozgatott kutya maximum jobbra/balra dol a helyen es alszik. Persze az kell, hogy meg tudjon fordulni, de nalunk 64nm 2 kutya is van sok vizet nem zavarnak, pihennek jobbara ket seta kozott.

2020. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még, de az én shibám is hasonló mint ahogy egy fenti válaszoló említette. Órákig képes kémlelni az utcát :D Ha valamit hall, már megy is fontoskodni :D szerencsére ő nagyon jól idomult hozzánk, napi 2 óra intenzív törődéssel (séta, játék, többi kutyi akármi) simán megvan. Alszik egész nap, lakás egyik végéből a másikba vándorol. Viszont ha visszük kirándulni, vagy más kutya hosszútávon vele van, akkor tényleg pihen 10 percet, és folytatja. Nagyon hamar megszokta, ha nem vagyunk vele, nem különösebben rázta meg a dolog sosem. Irtó cuki és barátságos más kutyákkal, általában meg is lepődnek rajta, mert nem erről híres :D családtagokkal, barátokkal, de még ismeretlenekkel is kedves, bár a random emberek simogatását mindig elkerüli. A szőre meg hát....hullik :D folyamatosan. Nekem fekete shibám van, és viszonylag világos berendezés, mindig mindenhol ott van a szőr, hol jobban, hol kevésbé. A nyöszörgetést annyira nem preferálja, bár már edződött, de mindig a nyomunkban van a lakásban, szeret a kanapén mellettünk szunyálni. Ő egyébként futtatóban van csak megszelesedve főként, amúgy egészen jól kordában tartható, belvárosban nem, de egyébként simán el merjük engedni.
2021. ápr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!