Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze...

Hogyan szoktassam össze tacskó kutyámat 2 kb.2-3 hónapos kiscicámmal?

Figyelt kérdés

A kutyám tacskókeverék,3 éves múlt áprilisban.Nemrég hoztunk 2 kiscicát,kb 1-2 hónapja.Amikor elengedjük a kutyumat,akkor odamegy a cicáimhoz és megszagolja,utána pedig megugatja őket.Mikor megszagolja az egyik cicát,akkor ő elkezdi karmolászni és fúj rá.


Vajon össze fogank barátkozni?


2010. júl. 29. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Maguktól szerintem nem fognak összeszokni.

Nekem még régebbről van egy olyan emlékem,hogy a nagyszüleim úgy szoktatták egymáshoz a kutyát,és a cicát,hogy megfogták mindkettőt,először kb 1,5 méterre egymástól,aztán egyre közelebb engedték őket,és végül az orruk szinte összeért.Ezt megcsinálták minden nap.Egy hét után a 2 állat egymással játszott.

Sok sikert!(akármivel is próbálkozol:))

2010. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen ,meg fogját szokni 1-2 nap allatt egymást .a kutyus csak haverkodik a cica meg ugye fél töle de meg fogják szokni egymást csak ne hagyd a cicának hogy bele kapjon a kutyusba mert abol baj lehet.amugy pár nap és már játszani fognak :D sok sikert
2010. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem,hogy ha a cica fúj a kutyára,akkor nagyon gyengén meg kell ütögetni a fejét,de csak úgy,hogy ne fájjon neki.A kutyának meg-szintén gyengén-az orrára kell koppintani,ha ugat.
2010. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én kétszer két féle képpen próbálkoztam. Elsőre szigorral próbáltam letiltani a macskáról, nem ment, szegény cicának költöznie kellett, mert kialakult a macsak menekül (zsákmány) mire a kutya üldözi (vadász) helyzet, amit egyszerűen nem tudtam letörni. Azóta tanultam egyet s mást, és klikerezünk a kutyával.


Nem rég vittem haza egy kiscicát, pár estén keresztül azt csináltam, hogy séta után (mikor fáradtabb, nyugodtabb) bementünk a cicás szobába, lefektettem, és folyamatosan ment a klikk+kaja, amíg nyugton volt. Aztán arra váltottam, hogy nem kell feküdnie, gyakorlatilag bármit csinálhat ami nem a macska ellen irányul, és mindenre megy a klikk+kaja. Aztán fokozatosan elkezdtem arra is klikkelni, ha érdeklődik a cica iránt, de nem vadássza, hanem kedves érdeklődés.


Két hete van otthon a cica, mostmár tök ügyesen vigyáz rá, pedig amúgy utálja a macskákat.


Egyszer mozdult rá, na akkor a lába nem érte a földet miközben a szobából távozott, és jó három órát büntetésben töltött a konyhában. Azóta nem vadássza, vagy ha igen, csak magamhoz hívom, és befejezi.


Úgy tűnik sokkal jobban működik a jutalom (megmutatom mit szabad), mint a büntetés (csak azt mutatom, mit nem szabad, de nem mutatom meg, hogy helyette mit igen).


MOst viszont kicsit kezd átfordulni a dolog, és macska vadássza a kutyát, na azért ő is kapja a fülest, meg a fújást, mert még a végén véletlenül megvédi magát a kutya, és abból baj lesz.


Türelem, előbb utóbb megszokja.

2010. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ami még bevált trükk: dörzsölgesd át a macskákat a kutya pokrócával, hogy olyan szaguk legyen, mint neki, illetve én azt is csinálom, hogy két pokrócot cserélgetek kettőjük között, így mindkettőnek megszokottá válik a másik szaga.
2010. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kend be a mAcsakát csilível hidd el a tacskó meg nyalni sem fogja XD
2010. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Inkább a macskát szoktasd a kutyához. Láthatóan a kutyád nem támadja, a cica viszont fúj rá.

Majd megszokja.

2010. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam épp két hete volt aktuális ez a "probléma". Mi nem szórakoztunk sokat. Kutya ez a macska, macska ez a kutya, ha tetszik, ha nem együtt fogtok lakni. Persze ott voltunk, a kutya minden rezzenését figyeltük, de nem aggódtuk túl. A macska volt inkább problémás, mert fújt mint egy idióta, de mára már teljesen jól elvannak, a kutya arra sem moccan ha evés közben a macska belepofátlankodik a táljába. Úgyhogy szerintem a tacsitok ha akarta volna már kicsinálta volna a két macskát, úgyhogy innentől már csak idő kérdése, és nagy pajtik lesznek.
2010. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy történt, hogy mondtam a tacsinak: picike, vigyázz rá, mamáé.Kész.
2010. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! remélem sikerülni fog!
2010. aug. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!