Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskó kertben?

Törpe tacskó kertben?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kapok egy törpe tacskót.Lakásba semmi esetre sem szeretném beengedni.Esetleg aludni a garázsba vagy a melléképületbe.Holnapig kell döntenem,hogy hozzanak e kutyust vagy ne.Gondoltam először megkérdezem itt.NORMÁLIS válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2011. nov. 10. 06:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
A kutya kintre való.De jönnek szélsőséges válaszok is.Helye jó,huzatmentes,világos,meleg legyen.
2011. nov. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A törpe tacskónál is létezik három féle szőrtípus:


- rövidszőrű

- szálkásszőrű

- hosszúszőrű


Mivel karácsonyra kapod, valószínűsítem, hogy karácsony környékén tölti a 8-9 hetes kort. Ha a tenyésztő kint tartotta, akkor nem hiszem, hogy gond lesz vele, bár nagy valószínűséggel más kutyával volt tartva, és az azért más.


Egy ilyen pici kutya egyedül nem tudja felfűteni a házát, tehát lehetőleg nagyon szigetelt, meleg holmikkal bélelt, méretének megfelelő háza legyen.


A legrosszabb időszakot választottátok a kiskutya érkezéséhez. Hamar sötétedik, egész nap fagy, éjszaka nagyon hideg van. Ha a kutya mozog, akkor nem fázik, de egy ilyen pici kutyánál figyelembe kell venned azt is, hogy a rövid lábai miatt nagyon közel van a talajhoz, és ha pici hó is van, a hasa folyamatosan érintkezik a hóval. Ilyenkor könnyen felfázhat, vesemedence gyulladást kaphat.


Az én vizslám novemberben érkezett, de a telet a lakásban töltötte. Egy 20-30 perces kinti játszadozás alkalmával annyit ugrált a hóban, hogy vesemedence gyulladást kapott. Szinte álmában is pisilt, antibiotikum kúra segített rajta.


Én a helyedben meggondolnám, hogy tényleg télre akarok-e kiskutyát.

2011. nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

TÖRPE TACSKÓT SEMMI ESETRE SEM!!!


Kérjél német juhászt, husky-t, stb..de NE tacskót! Még hosszú szőrűt sem, mert nincs tömött aljszőrük még a hosszú szőrűeknek sem.


Leesik 15 centi hó, és állandó jelleggel nyakig fog gázolni benne, nem lesz hol kiszáradnia, megmelegednie, állandóan vizes lesz még mínusz 10 fokban is, és el fog pusztulni.


Vannak olyan fajták, amiknek tökéletesen megfelel a kert és a garázs, de a tacskó nem az!


Üdv.

Egy tacskótenyésztő

2011. nov. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval teljes mértékben egyetértek!
2011. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit hozzátennék, hogy ha tenyésztőtől jön a kicsi, akkor egészen biztosan nem az udvaron volt tartva, hanem lakásban vagy fűtött helyiségben. Amúgy minek ilyen kicsi kutya, ha nem a lakásban akarod tartani? Kertbe olyan kutya való, amelyiknek megvan hozzá a szükséges testmérete és a kétrétegű bundája. De még azt sem tesszük ki fél éves kora előtt, se télen, se nyáron!
2011. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények közé inkább ne vigyetek törpetacskót. Főleg, ha még a garázsba, vagy a melléképületbe is csak "esetleg" mehetne be.
2011. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj emberfüggő szobakutyát, ha aztán ki akarod vágni a kertbe. Ha kerti kutya kell, vegyél (vagy kérj, vagy mi) valami olyan fajtát, ami nem akar folyton a gazdáján lógni.

Nem is értem, miért kapsz olyan kutyát, amire nincs igényed. Ez kb. olyan, mintha biciklizni akarnál, ezért vennél rollert. Marhaság, mi? Na, ez a kutyaválasztás kb. ugyanez a kategória.

2011. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) hát nemtudom... az utcába kb minden háznál van törpetacskó és a tenyésztő szintén az udvaron tartotta.És leírtam hogy télen egész nap fűtött garázsba lenne nyáron pedig az udvaron stb..
2011. nov. 10. 13:04
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Miért tetted fel a kérdést akkor, ha te már eldöntötted és jobban tudod?

7 válaszadóból 1 volt, aki nem mondta azt, hogy ne legyen kint a kutya.

Kinek írtad le, hogy télen egész nap a fűtött garázsban lenne, nyáron pedig az udvaron? Mert hogy ide nem, az biztos.

Idézlek:

"Esetleg aludni a garázsba vagy a melléképületbe." Ez számomra azt jelenti, hogy még azt is meggondolod, hogy garázsba vagy melléképületbe beengedd a kutyát, de lehet, hogy én vagyok a hülye.

2011. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

*

7 válaszadóból 1 volt, aki nem mondta azt, hogy lehet kint a kutya.

2011. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!