Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázza nekem...

Valaki elmagyarázza nekem (sokat olvastam erről és egyre zavarosabb), hogy mi az a bull típus? Kik tartoznak ide és miért nem gondolunk rájuk egységes fajtaként?

Figyelt kérdés
[link] "Bull típusú kutyák", négy rész

2020. máj. 21. 08:04
1 2 3 4
 11/32 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Ez A "bull" típus ez valami mostanában felkapott divatos elnevezés? gondolom a bulldog típust "trendiesítették"


De jellemzően a klasszikus (múlt század elején végleg kihalt) ősi angol bulldog* leszármazottait sorolhatjuk ebbe a csoportba.


Bár ez elég széles spektrumot ölel fe, hiszen szinte az összes klasszikus őrző/védő elfogó kutyának az ősi bulldog volt az alapja illetve kialakításában szerepet játszott. (Argentín- dog/Bourdeauxi- dog/Bull mastiff, Boxer, Bullterrier, Staffordshire-terrier/Amerikai Staffordshire terrier, Pitt bull, Kanári szigeteki/Mallorcai fogókutya stb...)


De az ősi bulldog se volt egy önálló fajta, egyszerűen az évszázados "munkájuk" (mészáros kutyák/bika lefogók) determinálta kialakította (természetes szelekció) az ideális fizikai megjelenést/mentális paramétereket ehhez a feladathoz (bátor,rettenthetetlen,kitartó,erős,gyors reflexű, stabil mentalitású stb. kutyák) és a speciális bulldog fejforma, allulharapás ami lehetővé tette hogy miközben lefogja és lent tartja a jószágot tudjon levegőt venni.


Minden kutyát ami ezt a munkát végezte "bull-dog" nak hívtak.


* a mai Angol Bulldognak a nevén kívül már nem sok köze van az őséhez, csak a nevét bitorolja ...

2020. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Nem lehet összevonni a két fajtát mert teljesen más a habitusuk.

Két jó kennel kutyái között óriási a szakadék attól függetlenül hogy a két fajta hasonlít egymásra.


Emiatt van az hogy a keverékeik is szinte egyformák. Viszont a keverékeknék az a vicces hogy annyira "eltorzulnak" hogy egy amstaff is lehet pit formájú hisz senki se nézi a kutyák adottságait csak pároztatnak, így a fajta jegyek eltűnhetnek vagy a sok szaporító egy pit keveréket és egy staff keveréket pároztat. A keverék bullok ezeknek a keverékei többnyire amik a szapiktól jönnek ki.


Egy pit bull sokkal vékonyabb mint egy amstaff, inkább szálkásak míg egy amstaff inkább izmosabb-húsosabb, a feje is öblösebb.

Tehát van különbség köztük bőven.


Ennyi erővel az összes Bichon fajtát is egybe kéne tenyészteni mert hasonlóak. Az hogy egy laikusnak egyformák nem jelenti azt hogy azok is. Küllemben is eltérnek minimálisan, illetve viselkedésben meg szűr típusban meg nagyon eltérnek.


Ennyi erővel a fehér pulit és a komondort is lehetne egybe tenyészteni hisz csak a méretükben különböznek, pedig amúgy nem sok közük vam egymáshoz.

2020. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Izgalmas.

Gyerekkoromban rohadtul féltem a buldogoktól. De 2015-től volt egy kutyám, a futtatóban volt egy buldog, attól nem féltem. Most itt a lakótelepen van egy, azt hittem, hogy nem félek, de nagyon.

2020. máj. 21. 11:29
 14/32 anonim ***** válasza:

!-es válaszoló teljes marhaságot írt.

A pit bull és a bull terrier nem ugyan az! Két teljesen külön fajta! Ahogy a bullmasztiff sem tartozik a "bull típusú kutyák" közé.


A bull típus a terrierekre vonatkozik:

1. a pit bull,

2. az amerikai staffordshire terrier;

3. a staffordshire terrier;

4. a bull terrier

5. a miniatür bull terrier.


Mind az 5 külön fajta.

2020. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"!-es válaszoló teljes marhaságot írt."

Hányas?


"A pit bull és a bull terrier nem ugyan az! Két teljesen külön fajta!"

Ilyet senki nem írt. Ezt még én is tudom. :)

2020. máj. 21. 15:22
 16/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinek szántad utolsó se de senki se írta hogy egy fajta a pitbull és a bull terrier.


Lehet hogy szabályosan azok a bullok azok amimet felsoroltál de kezd a bull-típus mást jelenteni és magába foglalja azokat a kutyákat is akiknek hasonlít a pofája az amstaffhoz.


Jó az tény hogy egy bulldogot nem fogok bull típusúnak hívni mert bull van a nevében de bizonyos fajták mint pl. cane corso vagy akár boxer (bár ő kevésbé) manapság már bull típusú névvel vannak ellátva.


Főleg amiatt hogy sok keverék bull típusnak köze nincs az amstaffhoz vagy pitbullhoz hanem inkább cane corso és más kutya keveréke de mégis a fejforma miatt le bull típusozzuk.

2020. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

12

Jó, értem, hogy nem szabad egybemosni őket. De most meg azon van a vita, hogy egyáltalán kik a bull típusúak.

2020. máj. 21. 15:45
 18/32 anonim ***** válasza:

Az első bull típusú kutya a régi angol bulldog volt (kihalt fajta).

Ebből a fajtából aztán nagyon sok kutya létre lett hozva.

- a legnagyobb a bullmasztiff (régi angol bulldog x angol masztiff)

- az amerikai bulldog (régi angol bulldog x amerikai fajták)

- a német boxer (régi angol bulldog x müncheni boxer - szintén kihalt)

- az angol bulldog (régi angol bulldog x mopsz)

És vannak azok a fajták, amelyek a régi angol bulldog és terrierek keresztezésével jöttek létre:

- bullterrier

- angol staffordshire bullterrier

- amerikai pit bull terrier

- amerikai staffordshire terrier


Biztos van még néhány egyéb fajta, de ezek azok, amik talán a leghíresebb bull típusúak, és nem összekeverendőek a molosszer típusúakkal, mint pl. cane corso, kanári szigeteki, rottweiler, brazil masztiff, stb...

2020. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
51%
4-es írta: "Igen. Minden kutyának van többféle fajta neve de ugyan azt jelenti"
2020. máj. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

19

Én ezt írtam: "A pit bull/pitbull ua., mint a pit bull/pitbull terrier?"

Erre volt ez a válasz: ""Igen. Minden kutyának van többféle fajta neve de ugyan azt jelenti."

Most nem értem. A pitbull/pitbull terrier nem ugyanaz, mint a bull terrier, nem? Vagy éppenséggel a pitbull nem ua., mint a pitbull terrier/bull terrier?

2020. máj. 22. 00:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!