Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legkevésbé kockázatos?

Mi lenne a legkevésbé kockázatos?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves 5hónapos drótszőrű magyarvizslám.Még már.29.én bepárzott a szomszéd kutyával(azért nem ivartalanítottuk ki mert apám szeretett volna neki egy almot,én ezt elleneztem,de nem hallgatott rám)lényeg ,hogy már szedett is magára egy kis súlyt(2kg-t).És azért nem tudtuk vinni dokihoz mert ő szlovákiában rendel és lakik,és mivel le van zárva a határ így nem tudjuk.De mivel a környékbeli orvosokba nem bízunk mert nem egy kutya halálát okozták a hülyeség miatt.És nem tudom ,hogy eggyáltalán meg tudná e szülni,mert ebben a hónapban már tuti nem nyitják meg a határt,mert hónal végen lenne 32 napos vemhes.Hogy inkább ivartalanítsuk ,vagy kevesebb kockázattal jár ha megszüli?(mellékesen a szomszéd kutya labrador ,kb 35-40 kg a mién meg 20-21 kg)(iráshibákért előre is elnézést csak siettem)
2020. máj. 23. 18:40
 1/4 A kérdező kommentje:
egyépként ha meg kéne elleni természetesen utána ivartalanitanánk!
2020. máj. 23. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Ivartalanítás ha még lehet.


Nem kell több kutyusnak szüketnie, így is rengeteg gazdátlan keverék van és születik is sajnos. Nem a keverékek ellen vagyok hanem az ellen ahogy a többség világra jön és kiteszik őket.

2020. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi nem tennénk ki ,legalábbis falun lakunk és általába lehet gazdát találni a kutyiknak,és személyszerint ahol csak lehet hiretnénk.
2020. máj. 23. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Csak ivartalanítási kötelezettséggel adjátok oda a piciket majd. Mert ha ők is párzanak makd akkor onnantól megin lesz egy csomó kutya akit aztán már nem fogsz tudni követni mi van velük.
2020. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!