Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen melegben tényleg kockáza...

Ilyen melegben tényleg kockázatosabb?

Figyelt kérdés

Ivartalanításra kértem időpontot a kan törpe tacsimnak.Viszont a doki azt mondta várjak még vele ilyen melegben nem túl jó.

Bele is egyeztem ám,hogy most tűzelnek a szukák és dac korszaka is van nagyon nehezen kezelhető.Séták alatt megvan bolondulva.Ami persze érthető is.

A doki ajánlására eddig is húztuk az időpontot mivel kistestű meg vártuk még betölti az első életévét,hogy ne legyen olyan kockázatos az altatás.


Kérjek időpontot vagy várjunk még szeptemberig mikor már nem lesz ilyen meleg?

Én már jövőhéten szeretném vinni a műtétre.


2019. júl. 28. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás után 3-6 hónap mire kiürülnek a hormonok!!! Tehát most tüzelési idő van,de attól,mert jövőhéten ivartalanítód nem oldódnak meg a problémáid rögtön. Ha csak ez miatt akarod ilyen gyorsan akkor felesleges.


Ilyen melegben tényleg kevésbé jó az ivartalanítás, nekünk októberben volt a szukának, műtéti ruhát raktunk rá. Így pont jól jött,hogy nincs annyira meleg.


Most pluszba egy műtéti ruha meg mekkenne a melegbe.

2019. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

."Viszont a doki azt mondta várjak még vele ilyen melegben nem túl jó."


Mit nem értesz ezen?

2019. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem csak emiatt akarom.Már amúgy is a többi kutyám ivartalanítva van.Én teljesen ivartalanítás párti vagyok és nem azért akarom,mert most rossz.

Csupán szeretném már ha ő is nyugodtabb lenne és ivartalan amíg itthon vagyok a nyáron,hogy tudjak rá figyelni.


A doki azt mondta megcsinálja,de nem túl jó ilyen melegben se neki se a kutyának,de kora reggel neki kezdhet.

Értem én,hogy kockázatosabb,de a macskáimat is nyáron tudom elvinni csak,mert suliból nem tudok kimaradni.

2019. júl. 28. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno az amstaffomat nyáron herélték. Nem hinném hogy bármi veszély fennáll, főleg hogy kanról beszélünk.
2019. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most ivartalanították egy hete a szukámat, nem említették hogy baj lenne. Igaz nekünk így jött, ki hogy tüzelés után 2-3 hónappal, de még az őszi tüzelés előtt, és én is itthon tudtam vele maradni.


Tacsi, rövid szőrű nem lesz vele semmi gond, ha az én bernimnek se kottyant meg :) Annyit mondtak, hogy hűvösön, árnyékban legyen, de ne hidegen (pl konyhakő), mert mi rögtön műtét után vittük haza.

2019. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, a mi "kis" bundás szukánkat is 2 hete műtötték és szerintem a meleg volt a legkisebb gondja (a férjem szerint klimaxol, mert tisztára meghülyült). Az első héten többnyire a lakásban volt bent, mert teljesen KO volt, ott nem volt annyira meleg napközben, nem sokat lihegett, figyelni is jobban tudtunk rá. De valószínűleg jobb enyhébb időben, nem véletlenül javasolhatta az orvos, hogy toljátok el, több tapasztalata van, mint az itt válaszolóknak. Nálunk a tüzelés miatt csak a július vagy az augusztus jöhetett szóba, kan kutyánál nincs ilyen kötöttség. Gallért kapott, az nem melegít, de ha a ti kutyátoknak a ruha a célszerűbb, akkor az egy érv lehet a halasztás mellett. A műtét időpontja az orvoson is múlik, mi egy héttel előtte jelentkeztünk be, de ismerek olyat, aki 2 hónappal későbbre kapott.
2019. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Nyáron beköpheti a légy a sebet, télen nincs légy.

-

Az ivartalanított kutya elveszti a temperatumát. Megnyomorítod vele. Olyan lesz mint egy tacskó bőrbe vart lajhár. Pedig a tacskónak valahol az a lényege, hogy mozgékony, aktív kutya. Tudod eredetileg kotorékozni tenyésztették, lemegy a föld alá egy sötét ismeretlen lukba oszt megfojt lent mindenkit a g..cbe. Ha kiherélteted annyi erővel már majdnem ki is tömethetnéd, olyan messze lesz az originál tacskó kiállástól.

-

Inkább tedd hosszú pórázra a séták idején. Nem kaukázusi ez, meg tudod tartani, ha úgy van.

2019. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó: akkor is ivartalanítva lesz nem fog megváltozni.Már van kettő kutyám ivartalanítva és ők ugyan olyan aktívak maradtak mint voltak.És nem fogom hosszú pórázra rakni,mert mellettem kell sétálnia és nem előttem méterekkel.

Ő is aktív marad és nem hagyom ellustulni.

2019. júl. 31. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem eddig rossz tapasztalatom volt az ivartalanítással, de nyilván minden kutyára más és más a hatása.

A tacsi amúgy egy csodás jószág:)

2019. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!