Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya agresszió leállít...

Kölyök kutya agresszió leállítása?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos tacskó keverék, menhelyről hoztam két hete. Egyetlen szituációban vettem észre agresszióra utaló jeleket (hangos morgás, odakapás), éves után. Mielőtt enni kap, kivétel nélkül mozgatom játékkal, birkózással. Éves után azonban mintha kicserélnék, nekiáll őrülten rohangálni morogva, a nyitott szobakennelben kezdi, majd rohan a lábamhoz és morog, kapdos, ugat. Nem játékosan! Próbálok ilyenkor átmenni a másik szobába, ignorálva, de egyedül ugyanúgy folytatja a "dühöngést". Próbáltam azt is, hogy erőteljesen rászólok ugyanúgy, mikor mást tiltok, de ilyenkor még agresszívabb lesz, az ujjam után harap. Az ételét egyáltalán nem félti, játéknál is csinált hasonló odakapást az elején, de ott könnyű volt leszoktatni pikk-pakk rövid ignorálásokkal, meg azért az másabb volt, játékos. Itt viszont nincs sikerem és félek, hogy ahogy telik az idő jobban el fog harapódzni, most szeretnék közbe avatkozni, amíg ennyire az elején vagyunk, fogalmam sincs miért csinálja. Egyébként kb. 10 percig szokott ez tartani, utána csak úgy lenyugszik.

Az utolsó kombinált még egy hét múlva jön csak, szóval két hétig még nem tudunk kutyaoviba menni, addig hogy tudnám leállítani?



2020. máj. 24. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez játék. Van ilyen típusú megőrülős játék a kutyáknál. Az lehet, hogy durván játszik veled, de nem agresszió. Vidd át egy húzogatós játékkal küzdésbe ezt az energiát, vagy jutalomfalattal kérj tőle feladatot, helyben maradást, nyugodt várakozást, esetleg csukd el szobakennelbe. Nálam ott vannak a kutyák ilyenkor.


Hosszú távon úgy is azt kellene kialakítani, hogy evés után 2 órán át pihenjen. A futás, rohanás, ugrálás felnőtt korában igencsak veszélyes lesz közvetlenül vacsora után.

2020. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is azért nem szerettem volna játszani vele, hogy éves után nyugi legyen. Utána szoktunk még 15 percet tanulni, klikkerrel, akkor nyilván arra koncentrál, lenyugszik, ha végzünk, alszik.

Próbáltam felcserélni az éves a tanulással, de akkor valahogy nem akar a kajához nyúlni, pedig nem kap sok jutalomfalatot, pici falatokkal tanítom.

2020. máj. 24. 10:55
 3/10 A kérdező kommentje:
evést* bocsánat.
2020. máj. 24. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még szerencsére nem lesz gyomorcsavar. Ez kifejezetten felnőtt kutyáknál veszélyes.
2020. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, féltettem, hogy baja lehet. :)

Megpróbálom legközelebb akkor húzogatós játékot bevetni, de nem gondolja majd azt, hogy akkor a játék jutalom a morgásra, odakapásra?

2020. máj. 24. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Játszik. Szólj rá erélyesen,ha pedig nagyon durva hagyd faképnél,vége a játéknak. Beválik,persze ez egy folyamat,még kicsike nagyon a kutyád . Ilyen korban még nem agresszív egy kutya sem .
2020. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban NEM LÉTEZIK AGRESSZIÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó, jó, értem. Azt hiszem nem voltam elég határozott, mától erőteljesebben szóltam rá, és máris érezhető a változás :) Nem tiltottam helyesen.
2020. máj. 24. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:

A netről írtam kipár dolgot remélem segít:Ne szégyelljen segítséget kérni ezektől a szakemberektől! A segítségkérésben nincs semmi szégyellnivaló és egyáltalán nem a gyengeség jele, hanem a felelősségvállaláshoz szükséges erő és bátorság bizonyítéka. A kutyán nem lesznek minden ok nélkül máról holnapra agresszívek. Az agresszivitást mindig valami hosszan tartó vagy ismétlődő rossz érzés alakítja ki, sokszor harag vagy félelem hatására. Betegségekből eredő fájdalmak is árthatnak olyan módon a kutyának, hogy az agresszívvá váljon. Nem azért válnak vérengző bestiákká, mert egyszerűen olyan típusúak vagy örömüket lelnék más állatok vagy emberek megfélemlítésében vagy megsebzésében. Az agresszív kutya, szinte majdnem minden esetben egyszerűen csak bizonytalan vagy az adott szituációban kellemetlenül érzi magát.


Az adott helyzetben jó viselkedést tanúsítani képtelen kutyák bizonytalansága tehát a gazdájuk viselkedéséből fakad. A kutya agresszivitása mögött keresendő fő okok az izolált nevelés, nem jó szocializáció és nevelés, illetve a nem megfelelő állattartás. Szintén kiváltó ok lehet, ha korábban egy agresszív kutyával rossz tapasztalatai voltak, de traumatikus élmények és krónikus fájdalmak is állhatnak a harag és/vagy félelem hátterében, amik agresszivitásban nyilvánulnak meg. Ezeket azért írtam ki mert menhelyről kihozott kutyus és még nevelhető.

2020. máj. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ!

Úgy láttam akkor, hogy hatásos, ha erőteljesen rászólok, de újra és újra előjön ez a viselkedése, ha rászólok most már mintha még jobban beindítaná! Tegnap este már 15 percen keresztül csinálta, itt már az ignorálást választottam, mert nem akartam jobban hergelni. Ekkor elkezdett a lábam körül ugrálni és kapdosta a lábamat hangosan morogva. Ilyenkor olyan, mintha mérges lenne! Nyugodtan, egy helyben álltam, amíg befejezte, eltartott egy ideig és látszott is utána, hogy megkapott, kíváncsi is voltam, hogy harapni fog-e.

Amikor elkezdi egyébként nem is vagyok mellette, tegnap pl. a fürdőben voltam és úgy rohant, majdnemhogy repült oda morogva.

Este jön rá egyébként főleg, miután megette a vacsit.

Több válasz is volt, hogy ez játék, de nagyon elbizonytalanodtam ebben, amiatt, ahogy csinálja.

Nagyon figyelem a szitukat még, hogy mikor kezdi el, és ez a morgás akkor is van, amikor kérek valamit, és úgy csinál, mintha felmérgesedne tőle! Pl, hozd vissza, és elkezd morogni, felpörög és így hozzá a játékot. Ilyenkor nem folytatom a játékot. Fogalmam sincs, mitől van ez és hogy kezeljem, jó lenne ha már a sulinál tartanánk..

2020. máj. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!