Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 9hetes...

Hogyan szoktassam le a 9hetes rottweiler kiskutyámat a morgásról?

Figyelt kérdés

7hetesen vettük a kiskutyát. Nagyon kis aranyos játékos bújós volt. Kinti kutyus lesz. Az első éjszakák nehezebbek voltak. De nappal nagyon sokat foglalkoztam vele. Belebújt az ölembe és úgy aludt el, néha altatót énekelgettem neki. Állandóan nyalogatott. De viszont mindent elkezdett rágcsálni. Tyúkokkal tartottuk egybe, szerecsére nem bántotta őket. ( a tojást persze megette), így most elkülönítettük őt.

Játék közben sokszor harapdálja a kezem, a ruhámat, a nadrágom szárát is húzza. Pár napja már morog is miközben a nadrágom húzza. Először csak simán próbáltam leszedni a lábamról, de nem használt. Próbáltam azt is hogy hangosan felkiáltottam,jajgattam hogy hátha rájön hogy nekem ez fáj és elenged. De nem használt ez sem. Próbáltam azt is hogy eréjesen rá kiáltottam, de csak mégjobban morgott. Közbe persze átölelte a lábam mindig. Volt hogy picit az orrára csaptam hátha abbahagyja de ez sem használt. Amikor ott hagyom már sír , hogy menjek vissza. Én szoktam etetni is többnyire. Apának fogad csak szót. Rá nem is morog.

Nem ez az első rotink. Az előző rotimat 8 évesen kellett sajnos elaltatni. Ő kiskorában nem volt ilyen. Vagyis ő nem harapdálz és morgott rám soha. Ő mindenkiek szót fogadt, igazi családtag volt. Soha nem bántott senkit,de azért idegent se engedett be. Kutyasuliba se járattuk. A kicsi is ugyanazt a nevelést kapja, de nem tudom mit tehetnék. Hogyan értessem meg vele hogy nem szabad a gazdira morogni. Na meg tudom hogy a rotik általában egy gazdás kutyák, de azért a többi családtagnak is fogadjon szót. Kutyasuliba mikor vihetném? Szerintetek mit tehetnék?

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2020. máj. 1. 18:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Evés közben is mellette vagyok, belenyúlok a tálába is, de olyankor sose morog. Csak mindig játék közbe.
2020. máj. 1. 18:14
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert játszik. Azt gondolná az ember, hogy az első kutyád a hozzáértésedből.
2020. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Nincs rotweilered, szaporított keveréked van
2020. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Nincs rotweilered, szaporított keveréked van, ha az anyjánál maradt volna 8-10 hetes koráig, most nem harapdálna
2020. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuliba azután viheted, ha megvannak a kötelező oltásai.

Szerintem 7 hetesen felelőtlenség elhozni, jónevű tenyésztő és igazi állatszerető nem ad oda/nem hoz el ilyen korán kiskutyát. A tenyésztő nem csak megelleti a szukát, de elő is neveli, szocializálja a kiskutyákat.


Amúgy szerintem még játékos, ha evés közben nem agresszív, akkor majd kinövi

2020. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
#4 Akkor is harapdálna... Még egy "kutyaszakértő" :( Istenem...
2020. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

A leírás alapján ez a morgás a játék része. Nem agresszió. (Alap kutyakommunikációt kellene tanulnod!)


Ezekkel csak még jobban felpőrgeted. Hitelesebben kellene leállítani! Ha ez sem megy, még sok gondotok lesz...

2020. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Lövésed sincs a kölyökkutyák viselkedéséről.

Az előző rotit kétlem, hogy te nevelted volna kölyökkorától, ha 8 éves voltál, amikor elment.

Fordulj az édesapádhoz. Talán ő megmutatja, miként lehet valóban elérni, hogy hallgasson rád is a kutya.

2020. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Ideggyenge, szapis, fajtajellegű keverék, akit idő előtt választottak le az alomról. Hát, sok szerencsét haver, ez lesz a legkisebb bajod hamarosan!
2020. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az előző rotim volt 8 éves mikor elvesztettem. Egy éve vesztettem el. Amíg ő volt más kutyám nem volt. Ő kb.10 hetesen került hozzám. Oké nyilván nemcsak én neveltem, de vele soha se volt ilyen probléma. A leválasztás tudom én ia hogy hamar történt. Várni szerettem volna még egy hetet legalább, de bizonyos okok miatt csak így tudtuk elhozni. Bevallom azt hittem nagyon hasonló természetű lesz mint az előző volt. Tudom hogy csak a játék hevében morog, de korábbban nem tapasztaltam ezt ezért is kérdeztem itt meg. A szülők szerint üssek rá finoman. Amint az összes oltásán túl lesz kutyasuliba viszem. Amúgy nagyon kis ragaszkodó kutyus. Amikor eszik, mindig amikor probálom ott hagyni jön utánam és játszana vagy csak nyalogat. Képes abba hagyni az evést csak hogy maradjak.

Amúgy a kutyus megvásárlásánál láttam mindkét szülőt. Az anyját még simogattam is. Nagyon emlékeztetett az előző rotimra.

Abban bízom hogy a mostani kislánnyal hasonló barátságom lesz majd mint a régivel. Tisztában vagyok azzal is hogy nem lesz ugyanolyan. Csak szeretném a legjobb nevelést számára és jó gazdni lenni. Csak na, kicsit fura hogy a családban csak rám morog és néha anyára is. De az ritkább.

2020. máj. 1. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!