Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?...

Hogyan legyek falkavezér? Mennyi idő kell ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy 5 éves keverék kan kutyám, és szeretném, hogy egy bizalmas kutya - gazdi kapcsolatot tudnánk kialakítani. Már kölyökkorától nálunk van, ő az első kutyusunk. Ivartalanított. Minden nap tanulunk/játszunk/sétálunk.

Már úgy kB. 3 hete - 1 hónapja követjük a falkavezér programot, tehát:


1. A játékait elpakoltam, csak akkor játszhat, ha én kezdeményezem, és én is fejezem be. Játékban én győzök, néha közben utasítom, hogy Kérem! Ilyenkor oda kell adni. Ha ez még van, dicséret, és folytatjuk a játékot.


2. A kapun és a lépcsőkön én jövök fel először, ő csak akkor, ha erre utasítom.


3. Én eszek először, neki ezt ki kell várnia. Imitálom, hogy a táljából eszek. Ha végeztem, az én utadításomra ehet.


4. Eléggé húzott, most szoktatom le erről: a lábam mellett kell jönnie. A retriever nyakörvet használjuk, nekünk ez vált be. Egész szépen megy már neki.


5. Próbálok nyugodt és határozott maradni.


Igazából apukám a falkavezér, de szeretném, ha rám is hallgatna. Másrészt a nála nagyobb kutyákkal agresszív is, a kisebbekkel játszana, ismerkedne. Szerintem ez azért van, mert még akár védeni a nagyobb kutyáktól, mert előtte minden kutyával barátságos volt.


Kutyasuliba készültünk menni, de a járvány miatt most nem tudunk.


Addig is, ez a program így jó? Mert valami eredménye már van, de ez így még messze nem jó. Hány hónap kell ehhez? (tudom, hogy nem megy egyik napról a másikra)


Köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 17. 15:13
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem hozzátenni:

Nem babusgom, akkor kap simogatást, dicséretet, ha jól viselkedett, megcsinálta, amit kérek tőle.

2020. ápr. 17. 15:23
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell ilyen komolyan venni. A kutyának akkor is kell a babusgatás ha nem csinált semmit, csak szimplán odajön hozzád és azt akarja hogy simizd meg. Attól nem lesz semmi baja.

Tanítsd meg neki a jómodort, ha rossz szidd le egy kicsit, jársz vele, simogasd este elalvás előtt stb.

Így is te leszel s falkavezér. Rövid időn belül a kutyád is rá fog jönni.

2020. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
89%

Ezek a pontok a járvány idejére megfeleőek. Viszont nem kell annyira szigorúan venni! Ha csak simán odamegy hozzád,és kér egy simogatást,azt add meg neki! Fontos hogy ha leszidod,ne egy monoton,kijelentéssel szidd,hanem hangsújjal! Azonban a bünti nem megoldás! (Szerintem) Mint írtad,hogy tudod,hogy nem megy egyik napról a másikra, látom,hogy nem vagy tudatlan az ügyben. Minden kutya más,van akinél 5hónap tudatni,hogy igen,a gazdi a falkavezér,van akinél 1év.

Kitartást addig is!

2020. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm!

Ment a Like mindenkinek.


#2 igen, mostanában van, hogy órákig olvasok erről a témáról. Nagyon szeretném az eddigi hibákat kijavítani...

2020. ápr. 17. 17:45
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
3 kutyám van, mindegyik hallgat rám, pedig babusgatom őket. Vannak szabályok, amiket be kell tartaniuk (nem moroghat rám stb), de ez valahogy belülről jön az embernek. A kisugárzást érzékelik. Van, aki született falkavezér és ismerek olyan kutyást, aki hiába "küzd" rendszeresen, a kutya még mindig nem fogad neki teljesen szót, mert elég gyenge jellem. Nincs tekintélye.
2020. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket betartjuk mi is. Elozo kutyamnal ket eves koraban tudtam meg ezeket!!! 2 het utan latszott,h en vagyok a falkavezer. O nagyon dominans ivaros fiu foxi volt. Minden nap kuzdottem a falkavezersegert. Most a 3x akkora orzovedo kutyammal nem kell kuzdenem a falkavezersegert,mert elso masodperctol ugy vannak a szabalyok!



Ha egyutt jarsz vele futni porazon(ha nem behivhato vagy nincs automentes terep,akkor is nagyot no a tekintelyed a szemeben!!! Futas kozben tanul a legkonnyebben!


Kezbol etesd,parancsszavakra.

2020. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#4 igen, gondolkodtunk rajta, hogy eljárunk vele futni, de ahhoz először még csiszolunk a sétán, meg beszerzünk egy hámot. Csak félek, hogy a szagok majd elvonják a figyelmét, mert vadászkutya.


Egyébként ment a Like #3-nak és #4-nek is.

2020. ápr. 18. 08:12
 8/25 anonim válasza:
100%

#2 vagyok. Azt elfelejtettem leírni,hogy mindenképp legyenek meg a határok! Pl.:nem mászhat fel az ágyra.

Vagy nem ugrálhat rád deréktól felfelé. Örülök,hogy ezeket a szabályokat igyekszel betartani,megint csak mondom,nem vérremenően. Ha rosszat csinál,akkor tudasd vele,hogy nem szabad! Egy idő után tudni fogja a kutyusod,hogy Te vagy a falkavezér.

2020. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg simogatod mikor hozzád bújik az nem baj annak örül de a fegyelmet be kell tartania tudja mit szabad és mit nem.
2020. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Jókat írtak. Én még annyival egészíteném ki,hogy legyél nagyon következetes,tehát ha egyszer nem engedsz meg valamit,akkor soha többet ne legyen szabad,akkor sem ha 100x megpróbálja :D Az én kutyám ez a tipus,rengeteg időbe telt lenevelni a hülyeségekről ,makacs ,direkt próbálkozott . Ha egyetlen egyszer engedtem neki onnantól megint azt hitte mindent lehet
2020. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!