Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ugatják a szomszédot a...

Nagyon ugatják a szomszédot a kutyák kerítésen keresztül. Hogyan tudnám őket lenevelni erről?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk panelből kertes házas albérletbe. Távolságtartóak az emberekkel, ha idegen akar hozzájuk érni van, hogy morognak, de nem harapnak. Liftben stb. soha nem volt gond.

Most kertesbe költöztünk, a kerítés sima drótkerítés. Amikor kint van a szomszéd mint két hülye, acsarkodva rohannak a kerítésnek, bármit csinálok, nem állnak le, max egy-két percre. Egymást húzzák bele a hülyeségbe.

Más probléma velük abszolút nincs, de ez nagyon zavaró, nem szeretném bent tölteni az egész nyarat vagy hogy neadjisten megmérgezzék őket. A kerítés lecserélése nem opció, albérlet, nem nyúlhatunk hozzá, költeni nem is szeretnénk rá, mert nagyon nagy a telek.



2020. febr. 28. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ezt csinálják, azonnal rájuk szólni és elhívni őket onnan.
2020. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ezt is csinálom, nem használ. Arrébb jönnek majd visszamennek.
2020. febr. 28. 08:28
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

Hát én beszélnék a szomszéddal, és elmondanám neki a fentieket... főleg azt hangsúlyozva, hogy szeretnéd megnevelni őket, de még nem sikerült. És hogy bocs.

Lehet nem is haragszanak, mert tudják, hogy a kutya az kutya. Azért kalkukláld bele azt is, hogy vidéken megszokottabb és elfogadottabb a kutyák jelenléte és ugatása, mint városi lakásokban... Vidéken már a kutyák ugatásából lehet arra következtetni, hogy mi történik odakint. Hogy jár-e épp vmi veszélyes alak este a ház előtt, stb. Sok betörőt el is riaszt, és sokszor már akkor is ugatnak, ha a szomszédhoz akarnak betörni, szóval ez pl egy pozitívum... :)

2020. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2: Akkor megint elhívod.
2020. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

A kutyák ugatása sehol nem elfogadott. Vidéken sem. Legfeljebb a tulajdonosának ágya mellett amikor az alszik.

Egyébként meg vegyél két ugatásgátló nyakörvet. Majd az rájuk szól. Minden alkalommal.

2020. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy "egymást húzzák bele a hülyeségbe". Szerintem érdemes lenne egyesével kiengedni őket és megnézni, hogy melyik a "felbujtó". Hiszen akkor tudnád, hogy kire kell jobban figyelni. Én a helyedben amíg ilyen a helyzet csak pórázon (sima vagy flexi) vinném ki őket mert akkor azonnal tudod őket kontrolálni.

Még egy fontos dolog: ha elkezdik ugatni a szomszédot ne hátra húzd őket. Ha hátra húzod azzal csak még jobban belelovalja magát a helyzetbe, kutyaviadalokon szokták ezt csinálni, hogy a 2 kutya minél agresszívabb legyen. Inkább próbáld meg fel húzni a pórázt (persze nem kell h 2 lábon álljon a kutya) és azonnal elfordítani a fejét. Ha a nyakörvük nem laza hanem jó helyen van (minél feljebb) és kicsit felhúzod a pórázt miközben elfordulsz a kutyával szerintem azonnal meg fog szűnni az ugatás. De ez csak pillanatnyi megoldás.


Nem tudom mennyire barátkozós a fajtájuk, nyilván egy németjuhásznak a vérében van az ÖV, de ha jófej a szomszéd akkor meg lehet próbálni azt is,hogy semleges területen (pl. Háztól 20m-re az utcán) találkoznak a kutyák vele. Hiszen kerítés mögött minden kutya ugat! Ha semleges területen barátságos lenne a szomszéd, esetleg adna nekik valami finomat (nem kell mindenképp kézből) lehet megenyhülnének.

2020. febr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A nyakörv nekem is eszembe jutott, de jobban örülnék olyan módszernek, amivel én saját magam tudok eredményt elérni. Gondoltam arra is, hogy mi lenne, ha ilyenkor rögtön pórázra raknám őket, mert ugye eddig ahhoz voltak szokva és úgy kb. viselkedtek, és úgy sétálnék kint velük az udvaron, ha a szomszéd ott van. Nem tudom, elég tanácstalan vagyok.
2020. febr. 28. 08:46
 8/23 anonim ***** válasza:
18%
póráz és szájkosár ha idegenek mellett van, és nemcsak vidéken kell ennek így lennie.
2020. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A saját kertemben van a kutya, nem kell rá póráz, szájkosarat meg főleg nem fogok rájuk rakni.
2020. febr. 28. 09:01
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy a panel után a megnyílt nagy tér zavarja meg őket. A nyakörv az elején szerintem fontos, hogy ha kell, meg tudd fogni és érezze a kutya is, hogy munka, felügyelet van. Ha lenyugszanak több alkalommal is maguktól, akkor hagynám csak el. A szomszéddal is érdemes tisztázni, hogy ez szoktatási folyamat, de talán túl enyhén közelíted meg a tanításukat. Értem, mit szeretnél, de én pl kevésbé tolerálnám, ha a túloldalon a gyerekemmel akarnék játszani a saját udvaromon, míg a szomszéd bérlő kutyái acsargással fenyegetnek. Akkor több kell, mint az, hogy "szeretnéd finoman megoldani".
2020. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!