Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya oldalán csomó?

Kutya oldalán csomó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Foglaltam holnapra időpontot az állatorvoshoz, ma reggel vettem észre a kutyám oldalán (bordatájékon) egy csomót.


Megnyomkodtam, igazából a bőrében van, mozog is, ha összecsípem a bőrt, akkor abban van benne. Nekem csípésnek tűnik, nem fáj neki.


Bemeneti részt nem láttam, viszont nagyon zavar. 10 éves, szóval ezért is izgulok annyira.


Szerintetek mi lehet az? Egy pillanatra megijedtem hogy valami daganat, de az nem a bőrben lenne, nem?


2020. máj. 25. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Idős kutyáknál előfordul már zsírcsomó.
2020. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ez nem olyan...ez mozog. Egy zsírcsomó van a lábán, de az negyed ekkora és nem ilyen.
2020. máj. 25. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

En kutyamnak akkor volt ilyenje, amikor egy amerikai bulldog tiszta erobol belement az oldalaba fejjel ... csupancsak nevelesi szandekkal :) Szoval neki hematoma lett de akkora, mint egy teniszlabda (veromleny). Doki azt mondta elpattanhatott egy er. Nem csinaltunk vele semmit csak figyelni kellett, hogy novekszik-e (akkor kellett volna vele foglalkozni). Szerencsere szep lassan felszivodott.


Persze lehet akar zsircsomo is, de az nem fejlodik ki egyik naprol a masikra.


Csipes/szuras is lehet, de mint mondod semmilyen serulest nem latsz.


Szoval ne izgulj szerintem, valoszinu nem olyan nagy a baj. Persze menjetek dokihoz, de addig is ne parazz.

2020. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hematoma szerintem is. 2 hete van nálunk egy menhelyi kiskutya, 6 hónapos, ő is egy ilyen csomóval érkezett, zsírcsomónak mondták. A következő 3 napban viszont sokat nőtt a csomó, tök nagy lett, épp vinni akartam állatorvoshoz, hogy nézzen rá inkább, de másnapra már kisebb volt, és par nap alatt majdnem teljesen eltűnt. Valószínűleg megütötte magát. Ha hirtelen lett ott a csomó, inkább erre gyanakodnék a helyedben.
2020. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hirtelen lett, mert tegnap délután még nem volt ott, akkor fésülgettem. Remélem csak megütötte magát, mert amilyen szerencsétlen néha, kinézem belőle. :D
2020. máj. 25. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!