Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil mellé?

Haikon12 kérdése:

Miért pisil mellé?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a tegnapi nap folyaman hozztam el, mentettem meg egy 4 eves csivava kiskutyat. Allitolag szobatiszta, es a pelenkara is el tudja vegeznina dolgat. Ehhez kepest tegnap egesz este es ma hajnalban is folyamatosan a pelenkai melle pisilt.(Tobb helyre is elhelyeztem egyet egyet. Atitattam oket a pisijegel, meg is szagolta oket, de semmi valtozas nem tortent. Hozza szoktato cseppet is hasznaltam, de semmit sem ert. Szerintetek mit tudnek tenni? Koszi elore is a valaszokat.

2020. máj. 27. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
A pelenka arra tanítja, hogy bent is elvégezheti a dolgát, ettől nem szobatiszta. Később szőnyegre is fogja. Vidd ki rendesen és tanulja meg rendesen a szobatisztaságot.
2020. máj. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Setaltatast robaltad? Mi az, hogy 4 eves es meg mindig pelusozik?! Ne tevesszen meg a merete, a csivava nem macska.
2020. máj. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy nem macska. Természetesen leviszem sétáltatni. De pelusra volt szoktatva. Igy en is vettem neki. Tobb baratom kutyaja ugyanugy kint is es bent is elvegzi a dolgat. Szerintem semmi baj nincs ha mindkettore ra van szoktatva. Foleg, hogy a csivava hideg idoben pl telen nem szivesen szeret kint lenni. Es ha pelenkara van is szoktatva, azt is szobatisztasagnak hivjak. Köszömöm, hogy írtatok, de nem a pelusról szeretném ha lebeszélnétek, hanem mivel tudnám itt az uj helyen a pelenkára is szoktatni. (KINT IS ELVÉGZI A DOLGÁT)
2020. máj. 27. 06:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kismadar vigan elvan a termeszetben es az ozike sem fagy meg az erdoben, akkor mi baja is lesz a csivavanak telen? Elarulom: semmi.


Szobatisztasag az, ha a szobaban NEM vegzi el a dolgat! Talan ezert hivjak szobatisztasagnak?

2020. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 napja van nálad, egy kicsit több türelem kéne.

Nem ismer se téged, se az új helyet, fingja nincs, hogy mit akarsz tőle.


Figyeld a kutyát, ha rossz helyen kezd pisilni, szólj rá, vidd a pelenkára. Ha mellé pisil legyél mérges, ha jó helyre pisil örülj nagyon és jutalmazd.


Ne legyen lent túl sok pelenka, mert nem fogja megérteni.

1 helyen legyen, és legyen nagyrészt száraz, különben nem fog rámenni.


Ha valóban így volt szoktatva, akkor hamar megérti, hogy mit akarsz. Ha becsaptak, akkor beletelik egy pár hét biztosan.

2020. máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka arra, jó, hogy amíg a kutyának nincsenek meg az oltásai és nem lehet vele sétálni, addig tudjin bent is üríteni. Egy 4 éves szobatiszta kutyánál pelenkát használni csak arra jó, hogy szép lassan leszoktatsd a szobatisztaságról. Bár ahogy olvasom ez már megtörtént. Vedd fel a pelenkát és hord ki az utcára.
2020. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Sosem értettem ezt a pelenkát. A legundorítóbb, legigénytelenebb emberek használják ezt, akik lusták arra is, hogy sétáltassák a kutyáikat. Inkább hagyják, hogy bent bűzölögjön és álljon az ürülék és vizelet.

De persze kinek mi. Valaki a tiszta lakást szereti, valaki azt, amelyik úszik az ürülékben.

2020. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarom megtudni milyen szaga van egy olyan lakásnak, ahol a kutya bent végzi a dolgát...
2020. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!