Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen neveket NEM szerencsés...

Milyen neveket NEM szerencsés kutyának adni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, milyen neveket nem a legszerencsésebb a kutyának adni, így szűkíthetem a kört.

Arra gondoltam, hogy emberi neveket nem jó adni egy kutyának. Pl: Zolinak hívják a kutyát, valaki megy az utcán, akit Zolinak hívnak, és ordibálnak, hogy Zoli! Az illető megfordul, és látja, hogy csak a kutyának üvöltöznek.

Vallással kapcsolatos neveket, nem szeretnék adni, pl: Sátán, Ördög, Gyilkos. Szólok a kutyámnak, mert hívom, és egy templom előtt megyek, és ezt hallják: Sátááán! Gyere ide!

Tárgyakról se adnék nevet kutyának szívesen.

Van valakinek még ötlete/vicces tapasztalata, hogy milyen neveket nem érdemes adni kutyáknak?


2010. júl. 30. 14:23
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%

:D a "Cirmi" nagyon tetszett!! :D


Anyósod nevét sem tanácsos

2010. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
14:46 és 47 eddigi legjobbak (Y)
2010. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 vuk89 válasza:
cica
2010. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
a barátnőm keresztapjának volt 1 kutyája, annak a neve az volt hogy Cigány. mikor kiabált utána, néztek is hogy mi van :D
2010. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem vannak aranyos tárgynevek. De mi a kajákra álltunk rá :D

Egyik kutyánk Beigli (beagle) másik biglink Nina (bár eredetileg, úgy volt, hogy kölyköt veszünk és ő Szamóca, vagyis Szami lett volna vagy Spuri, ha fiú) de őt örökbe fogadtuk és adott volt a neve. Ráadásul tetszett is, így maradt.

Azt mondják minél egyszerűbb "pattogósabb" nevet ajánlatos adni a kutyusnak, mert azt könnyen megjegyzi. Így én a nagyon hoszzú neveket kihagynám.

2010. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Meg pl a "hercegnő" meg hasonlók is elég gázosak...
2010. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
78%

Ismeretségi körömből, illetve hallomásból fogok sztorikat mesélni!

Egyik barátnőm Sütinek nevezte el a kiskutyáját, de jó szokásuk szerint elszabadult és kiabált utána a parkban, hogy "Sütiii, Sütiii!" persze a kisgyerekek rögtön odaszaladtak hozzá, hogy bizony "ide a sütivel!" :D

Másik sztori, hogy Bélának nevezték el az ebet, és hát rögtön odasereglett az utcán az összes fellelhető Béla, aki arrafelé mászkált a név hallatára... :D

Egyik haverom mesélte, hogy az öregapjáék a Takarodj nevet adták a kutyának, mert mindig felugrált rájuk és ezzel kellett leszoktatni... xD "Gyere ide, Takarodj!" :D

2010. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
39%
egyik ismerösöm cicáját a lánynak:ku.rva a hímnek meg ri.ba.nc XD XD volt a neve
2010. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Olyat amit más parancsnak használhat, pl. Mars-ezt mondják amikor elzavarják a kutyát, vagy Nana-ezt dorgáláshoz szokták mondani.

Ja, és Taxi-egy ismerősöm szomszédjának a macskája Pesten, esténként kiáll a ház elé és ordibál h Taxi!

A kedvenc ilyen nevem a Mitvisz, arról kapta a nevét h mindig visz vmit a szájában, de ez jó annak amelyikre illik.

2010. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

A kutya szemszögéből a legjobb a jól kiabálható, pattogós, két szótagú név, mert az elég hosszú, de nem túl rövid.

Tipp: ha kitaláltál egy nevet, állj ki és próbálgasd kicsit az udvaron vagy parkban kiabálni mitha elveszett volna a kutyád. Pl. a Szikra! éles, gyors, jól hallható, pattanós, de hosszan elnyújtva kevésbé lehet kiabálni, míg a Bólé röviden kevésbé jó, de hosszan elnyújtva kiabálva nagyon jó. Ha olyan kutyád van ami nehezen behívható lesz fajtájából adódóan, inkább utóbbit, ha emberközpontú, engedelmességre hajlamos, inkább ez első fajta nekevkből válogass(a hosszú magánhangzósok jól kiabálhatóak messzire, a kemény pattanó mássalhangzósak jól szólnak alaphangerőn is és felkeltik a kutya érdeklődését.)

Na befejeztem.

2010. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!