Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bull terriernek milyen...

Angol bull terriernek milyen az ideális gazda?

Figyelt kérdés

Mennyi mozgást kell egy ilyen kutyának nyújtani / nap?

Azt milyen formában?


Milyen egyéb tevékenységeket érdemes vele űzni?


Melyek a legfontosabb tulajdonságok, ami jó ha jellemzi a gazdát?


2020. máj. 28. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kell egy jó adag humorérzék, kötélidegek, és sziklaszilárd meggyőződés, hogy tényleg ilyen kutya kell neked.

Makacs, önfejű fajta, aki tojik a világra, simán lefekszik a zebra közepén, ha megunja a sétát, és onnan max akkor mozdul el, ha felelmeled. A szabályokat követi, ha épp kedve van, ha nincs, akkor így jàrtál, tartja a fejét a pofonért, és részéről le van tudva. Nagyon aktív, imád pörögni (szó szerint is, keress rá a bull pörgésre) ilyenkor nem számít semmi, visz mindent, amibe beleakad. Aztán azt is, amibe nem🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ De legalább a végén elégedetten vigyorog (erről is van videó youtubeon).

Bokrok közé ne engedd, mert lefagy, és nehezen indul újra.

A veséjük szokott gázos lenni, arra nem árt figyelni.

Nekünk a fajtamentéstől volt egy. Imádtuk, bár néha feladta a leckét. Nem volt vele unalmas az élet.

2020. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És nem lehet, hogy sok esetben azért ennyire nehezen kezelhetőek, mert vagy nem teljesen tiszta a vérvonal (szapis), vagy mentett és esetleg nem megfelelően szocializálódott gyerek korban?

Mert van olyan tenyésztő aki állítása szerint például kiállításra tenyészt bull terriert és azért ott gondolom nem árt, ha a kutya tud nyugodt is lenni...


Meg az, hogy lefekszik a zebra közepén nem éppen normális.

Ha valóban ez jellemzi az átlag bull terriert, akkor nem kéne tenyészteni, hiszen akkor nem tud teljesíteni olyan minimumokat, melyek minden kutyával (egyeddel) szempen minimum elvárásoknak kell, hogy legyenek... Mondanom sem kell, hogy ez életveszélyes.


Amúgy engem nem zavar, ha egy kutya bohókás, kicsit hiperaktív, illetve nehezebben fegyelmezhető, vagy van benne egy kis agresszióra való hajlam... De azt gondolom hogy bizonyos parancsokra minden kutyát meg kell, hogy lehessen tanítani.

Ha ez nem lehetséges, akkor talán az egyenesen a fajtára jellemző idegrendszeri problémaként is elkönyvelhető lenne, nem?

2020. máj. 28. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem idegrendszeri probléma. Egyszerűen ilyenek.

Viccesek, mamlaszok, malacok.

Van néhány egyed,amit valami csoda folytán egész jól lehet tanítani, de az általános az, hogy hiába foglalkozik vele az ember órákat, nem garantált, hogy eljut addig, hogy meg is csinálja.

Pl nálunk az ül, marad, gyere sosem ment neki, de azt könnyen megtanulta, hogy a konyhába nem jöhet be, ha eszünk. Azt is tudta, hogy a családban az egyik ember a gyenge láncszem, neki sosem fogadott szót.

Nézz utána alaposan a fajtának. A mi Fruzsinkat négyen dobták vissza előttünk, mert nem ilyennek képzelték a bullterriert.

2020. máj. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezek mind jellemzőek egy bullterrierre

2020. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem buták. És nem is mondanám makacsnak. Egyszerűen furcsa az embereknek, hogy ez a kutya gondolkodik, és nem mindig fogadja el feltétel nélkül a kiadott feladatot, ha nem látja értelmét. Nekem is van, szívesen válaszolok priviben is kérdésekre. Szépen sétál, sose fekszik le közben... szerintem gyenge gazdinak nem való, és ez okozza a problémát. Saját állatainkat nem bántja, ha kiszökik sem (nyúl, tyúk, kecske). És a számunkra szükséges parancsokat igenis megtanulta. Kézjelre leül, simán lehet enni mellette, mert megtanulta, hogyha nem pofátlan, megkapja az utolsó feladatot. Sose ugrik fel kajálás közbe. Kinti-benti, teljesen szobatiszta.Várandós vagyok, megbeszéltem vele, hogy a hasamra most nem feküdhet, csak a lábamra. Azóta se próbálkozott vele, ráfekszik a lábamra, és annyi. Sok szeretet, és még több határozottság, következetesség. Ja és csak a férjemnek és nekem engedelmeskedik. Ha vendég jön, az hiába kiabál vele, meg se hallja.
2020. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!