Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig "érvényes" egy vérkép...

Meddig "érvényes" egy vérkép egy kutyusnál?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 9 éves csivava keverék kutyusom és Hála Istennek eddig "indokolatlan" volt de az utóbbi 2 évben 6 havonta csináltattam neki vérvételt, mert rettegek, hogy beteg lesz..
2020. máj. 29. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt állatorvos tudná igazából megmondani, de ha csak az állapota miatt, akkor szerintem egy ilyen idős kutyánál megfelelő lehet a fél éves ellenőrzés.

Az én kutyámnak sajnos egy ritka betegsége van, most állítják be a gyógyszeradagját. Most a gyógyszer elkezdése után 3 hétre, majd 6 hétre, 3 hónapra, és fél évre kell menni ellenőrzésre, azaz vérképet nézni. Mivel egész életére gyógyszerezésre szorul, évente 2-3 alkalommal kell majd vérképet nézni neki.

2020. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Hoppá, javítanom kell *általános állapota miatt.
2020. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolom öregnek a kutyámat. Brutál mozgékony nem öreg.. 4kg
2020. máj. 29. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy öreg, de lássuk be, 9 évesen már nem is fiatal, még akkor sem, ha kistestű. De tényleg ezen rugózunk? :D Vérképről volt szó, nem ezen volt a hangsúly.
2020. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A csivava 9 évesen egyáltalán nem koros, felesleges ennyit kiszívni a véréből.. évente is bőven elég még neki, panasz esetén meg úgysem elég egy vérvétel.
2020. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, neharagudj, hogy így "rádtámadtam" de nálam a kutya korának a témája elég érzékeny téma.
2020. máj. 29. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem haragszom, engem is érzékenyen érintett, amikor az állatorvosunk azt mondta a kutyámra, hogy ő azért már nem fiatal. Most lett májusban öt éves, de ő nem egy picike kutya, 37 kg. Azt viszont nem tudtam, hogy egy csivi akár 20 évig is elélhet (most néztem utána). Szóval ennek tudatában (is) azt mondom mindenképpen beszéld meg a dokival, hogy szükséges-e a féléves vérvétel. Simán lehet, hogy elég az egy, plusz egy általános állapotfelmérés, az végülis sosem árt.
2020. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát ő ezt tavaly év végén azért javasolta, mert azt hitték daganat van a lépén és kivették neki. Aztán kiderült, hogy nem daganat volt, hanem valami jóindulatú véres cucc és akkor eldöntöttem, hogy folytatom a féléves vérképet illetve a 2-3 havi ultrahangot.
2020. máj. 29. 23:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Amugy a kutyusod hogy birja a strapat? Csak azert mert en mar a masodik szuras utan nem tudnam tobbet behuzni az ajton a kutyamat.


Nekunk azert van tobb orvosunk, mert ha a kutyanak rossz elmenye volt az egyiknel, akkor oda nem megyunk egy darabig :)

2020. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A vérképből mit tudsz meg? Milyen paramétereket néznek? Általános vérképben nincsenek nagyon tumormarkerek, de ha tumormarkert nézetsz, az sem garancia semmire, mert ha jó, az még nem jelenti hogy nem daganatos, ha rossz, az meg nem jelentei, hogy az. Érted..
2020. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!