Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kaphatnátok ingyen egy...

Ha kaphatnátok ingyen egy fajtiszta vagy egy keverék kutyát (macskákra is érvényes), melyiket választanátok? És miért? Eladni nem lehetne. A fajtát ti választjátok meg, kutya és macska esetében is.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Fajtatiszta, nem faj. Minden kutya fajtiszta, a keverék is, mert az apja nem macska. :)


Egyébként helyzettől függ. Szapistól nem kéne kölyök ingyen se, egy rendes tenyészetből "selejt" kölyök talán igen, attól függően, hogy miért veszik ki a tenyésztésből. Nyilván egy súlyosan beteg kutyát/macskát nem szeretnék, mert nincs olyan hátterem, hogy mindent megadjak neki.

2020. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Már van elég kutyám, macskára meg nagyon nem vagyok berendezkedve, de egy sportoló szülőktől származó törpe vagy közép uszkárt, esetleg egy sheltiet nem utasítanék vissza. :)

Azért, mert szeretek agilityzni és ezekkel a fajtákkal szinte biztos, hogy lehetne is eredményesen, ha én is beleraknám a megfelelő mennyiségű munkát. +kis fogyasztásúak.

2020. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha lenne több időm és pénzem egy 4.kutyára, akkor biztosan valamilyen sportkutyafajtát választanék egy külföldi kennelből. Mondjuk holland juhászt.
2020. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régóta tetszik a szamojéd, egy ilyen kutyát elfogadnék, ha kertes házban élnék, és ingyen adnának egyet. Most egy border collie keverékem van fajtamentéstől, őt is nagyon szeretem, egy hozzá hasonló bármilyen kutyának is nagyon tudnék örülni.
2020. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem ismerem a kutya genetikáját, öröklött betegségekre való hajlamát, a felmenők alapján várható idegrendszerét és ösztönkészletét, nem kell ingyen kutya. Minek, hogy legyen egy beteg, félős vagy túl agresszív kutyám?
2020. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

Én már régóta szeretnék egy kutyust. Talán most nyáron meg is kapom. De az nem ingyen lesz sajnos. Egy sportos fajtát szeretnék,ami nagy, nem olyan tömzsi, szeret futni és sétálni, fajtiszta, szuka, okos, könnyen tanuló. Ahogy ezeket néztem, rájöttem hogy egy dobermann tökéletes lenne.

Szóval, ha ingyen kaphat én egy kutyust az csak egy dobermann lehetne.

2020. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha a fajtiszta és a fajtatiszta közti különbséget sem érted (általános iskola alsó osztály), akkor egyenlőre semmilyen kutya nem való neked. (Az másik kérdés, hogy dobermann nem gyereknek és nem kezdőnek való.)
2020. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Corgit, csak mert gyűjtök rá, de azért én sem pénzzel fűtök :)
2020. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!