Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fél éves tacsink és...

Van egy fél éves tacsink és ha egyedül van folyamatosan üvölt vinnyog és szétszed mindent(hiába fárasszuk le) Viszont nem tudunk 24 óráig mellette lenni. Hogyan tudnánk leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor ha nem tudod beszoktatni, akkor hozz el menhelyről egy idősebb kutyàt vagy semmilyet. Bocs!


Eeeemondom neked, hogy nálunk hogy van (a többi kutyást nem tudom, azt majd elmondják ők):

Heti 3 napot dolgozom itthonrol + van kert - az ebek ki be járnak, amikor akarnak

Reggel pisi+kaki etetés simi, aztan vagy elmegyek dolgozni azon a két napon vagy otthon nekiállok dolgozni. Ha otthon vagyok, akkor ebédszünetben fél vagy egy óra séta ( amikor bentrol dolgozom, a párom viszi ki őket, ő mindig itthonról dolgozik).

Munka után (Tehát kb este fél 6 körül) 4 dolog történhet: 1: kimegyünk közösen a kutyákkal egy nagyot ligetezni, margit szigetre, dunára, akárhová legalább este 8-9-ig, de van, hogy ligetben vacsizunk, haverkutyázunk, akkor van az 11 is, mire kilyukadunk otthon.

2: obediencere megyek velük, hobby szinten csináljuk (Heti 1-2ször)

3: agilityre megyek velük (versenyszinten csináljuk) A heti 2-3-szor

4: párom (triatlonos) elviszi őket futni 15-20 km-t


Szóval a válasz a kerdésedre: DE! A többi kutyás is dolgozik, csak veled ellentétben nekik nem egy dísz a kutyájuk, hanem fontos és szánnak a szellemi és fizikai jóllétére időt, energiát, pénzt.

Neked minek kellett egyáltalan kutya, mondd?! Pont egy tacsi ráadásul?! 8 órára boxba zárod, te amúgy normális vagy?! Ez szó szerint kínzás. Egyet járni nem tud, nem tud magában eljátszogatni se, mert nincs helye se! Es ez egy fiatal allat, fuuuu te.. és még neked nagy a pofád, meg vonod itt kérdőre a válaszolókat. Szégyelld magad, rossz gazda vagy!!!!

2020. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ti nagyon hülyék vagytok xD... Fel se fogjátok amit írok... Na mégegyszer de nagyon figyeljetek ne úgy mint a suliban... Reggel séta.. Este séta... Amikor itthon vagyok egésznap kint van... De amikor éjszakára betesszük a helyére vagy amikor dolgozom akkor vinnyog... Ki mondta hogy dísz te nagyon okos? Csak bocsi nekem dolgozni is kell nem úgy mint nektek... Jézus nem csoda hogy ilyen nyomorék ez az ország... Remélem ápolhatom majd a koronás segged... Várlak
2020. jún. 2. 12:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Te, szarházikám? Én nem retekbe megyek, ha megyek, hanem magánba. :)


Mondtam, hogy dolgozunk mi is, hülye.


Te hülyézel le másokat? Érdekes, nekünk nem vinnyog a kutyánk, neked meg igen! Na akkor ki a hülye?! :D gyökérgyerek :D


Azt is megmondtuk, miért van: nem szoktattad be, es a napi 2 darab séta az semmi, így naggyal: SEMMI!!!!!


Nem csoda, hogy csak apolónő lettél, látom, agyi kapacitásod tenyleg korlátozódik a szaros valagan kitörlésére. ;) (rossz embernek ugattál be, kishaver :) )

2020. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Egy kutyát se lehet egésh napra kennelbe zárni, persze, hogy vinnyog. Ez állatkínzás. Csak mondom.


És azért dísz, mert nem elégíted ki az igéneit. Reggel andalogsz vele egy kicsit meg este, közben 8 órát egy ketrecbe zárva kéne eltöltenie. Te ezt komolyan úgy gondolod, hogy rendben van? Te tényleg őszinten nem tudod, miért sikongat a kutyád 8 óra hosszat a kennelben? És miért nem ended ki? Jaaa, mert annyira televan, hogy szétkapja a lakást és különben sem szobatiszta meg? Hat, az van, hogy reggel akkor le kell fárasztani egy egy-masfel órás tanulós/ játszós/futkosós sétával, és a kölyköket amugy is kb 2 orankent kell levinni, hogy megtanulják a szobatisztaságot.


Ha te ezt nem akarod vagy tudod biztosítani, akkor neked NEM VALÓ KUTYA!!!!!!

2020. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát csak a kifogás megy. Figyelj jól, mert a szövegértés látom, hogy nem megy: A TACSKÓ MUNKAKUTYA!!! A séta bemelegítésnek sem elég! Dolgozni kell vele! De ha ennyire okos vagy, mint amilyennek hiszed magad, miért kellett olyan kutya, aminek aktív foglalkozás kell, ha nem akarod neki megadni!

Az egyedülléthez pedig szoktatni kell! Nem csak berakod és kész! De azért rohadt nagy a szád. (Ha már személyeskedünk: az ilyen nagyképű, felelőtlen, mindent hárító dolgozólk miatt olyan szar az egészségügy.)

2020. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan szoktattam rá arra, hogy egyedül legyen, először csak 10 perc, utána elszaladtam boltba, és így tovább.. 3 hetet itthon voltam vele, úgy időzítettem az érkezését, hogy ezt meg tudjam oldani. Egyetlen eset volt mikor egy napra és egy éjszakára el kellett mennem, akkor a barátnőm volt vele (ismerte őt, sok időt töltött vele is), és folyamatosan kommunikáltunk, hogy minden rendben van - e. Soha nem zártam volna be, volt neki mindig hagyva játék, ha mentem el, szeret nézelődni az ablakban, kihúztam az ágyat, hogy érje el, persze be volt csukva. Eleinte nyöszörgött, de mivel feltűnt, hogy jövök vissza és fokozatosan növeltük az időt, hozzászokott. Mostmár ha megyek el az az első dolga, hogy a meleg helyemre bebújjon és semmi probléma nincs. Néha lehúzza a földre a takarót, de nagyon csendes, a szomszédok is mindig dicsérik, néha mikor sétálunk meg is jegyzik, hogy azt hitték eladtam, mert észre sem lehet venni, hogy kutya van mellettük :D
2020. júl. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Ápoló nő, ha nincs szabadsága és a férje (ha van), dolgozik mégis, hogy legyen itthon a kiskutyával 3-4hetet?
2020. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem kell otthon maradni a kutyával, csak tudatosan nevelni és megfelelően tartani.
2020. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem kötelező, viszont a lényegen nem változtat. Nem zárjuk be a kutyát egy ketrecbe fél napra. Ha őszinte akarok lenni, én azt mondanám, hogy nem való ilyennek kutya és kész, lehet lepontozni, ez az én véleményem.
2020. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezzel maximálisan egyet értek. A kérdezőtől csak kifogások voltak. Pontosabban egy kifogás, hogy ő ápoló. Bár hogy ez miért számít, nem tudom. De mint kiderült, semmit nem ad meg szerencsétlen kutyának, amit igényelne.
2020. júl. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!