Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata csípő izületi dysplasia műtéttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mit tegyek, ugyanis nagy valószínűséggel a kutyám dysplasias. Tudtok-e esetleg más megoldást, mint a műtét? ill. melyik műtéti technikát ismeritek? Nem szeretném feleslegesen kitenni ilyen nagy kockázatnak ( 8 hónapos) ha esetleg valakinek van jobb ötlete / tapasztalata. Köszönöm
2010. júl. 30. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nagy valószínűséggel? Szűrésen voltatok?
2010. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

báááááááá, ilyenkor annyira ideges vagyok, minden fórumon elmondjuk százszor, hogy ne vegyen senki szűretlen törzskönyv nélküli kutyát, mert ez lesz belőle.


A tüneteket tudod enyhíteni műtét nélkül, erre nagyon jó a Zöldkagyló kivonat, de ettől még ugyanúgy szenvedni fog szegény, és teljesen elkopnak az izületei a rendellenes fejlődéstől egy idő után. Sajnos a műtét sem biztos, hogy megoldja a problémáját, lehet, hogy az is csak ideiglenesen javít rajta.


DE mit mutat a röntgen? Volt röntgen? Vagy mi az, hogy valószínű? Az, hogy biztosan az-e a gond, és hogy mennyire súlyos az elváltozás, azt csak altatásban készített röntgenfelvételről tudják megállapítani.


Jajj, szegény, remélem ha már így jártál, lesz benned annyi kitartás (és pénz), hogy vállalod érte a felelősséget, és nem mondasz le róla akkor sem, ha súlyosbodik az állapota.


Azt ajánlanám, hogy ne vidéki disznó meg marhaorvosokkal próbálkozz, hanem ha teheted keresd meg Dr. Biksi Otiliát, ő kifejezetten mozgásszervi problémákra szakosodott, és ő az elnöke a magyar fizikoterápiás társaságnak, nála biztosan nagyon jó kezedben lesz a kutyád.

2010. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BlacktigerXXX ***** válasza:

Szűrés, aztán ha kell műtés ( Ha van rá anyagi háttér ).


A törzskönyvtől nem lehet dysplasias? (Mondjuk van aki a törzskönyvet nézi, és vesz vele egy csúny kutyát, van aki a szép kutyát értékeli.) 6 hónapos kor körül érdemes kivizsgáltatni. :)



Jobbulást a kutyusnak.

2010. júl. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Készült röntgen, ami alapján derült ki. Attól, hogy egy kutya törzskönyves, még lehet dysplasias. domináns -recesszíven öröklődik. Nyilván megfelelően szűrt kutyák kölykei nagyobb biztonsággal egészségesek.

De ez teljesen mindegy, mert nekem van egy - A - kutyám, akit szeretek, és én érte tartozom felelősséggel, neki szeretném a legjobbat. és ha már így alakult, nem fogok lemondani róla és törzskönyves - egészséges ?! - bármilyen kutyát szerezni helyette.

Azért érdekelnének a tapasztalatok, hogy esetleg aki került hasonló helyzetbe, mit tett, illetve műtét után milyen lett a kutya állapota. Abban megfelelően tájékozott vagyok, - úgy érzem- hogy mi az a dysplasia, ill. milyen szövődményekkel jár.

A kérdésem: Műtét után milyen lett a kutyátok állapota?- ha túl vagytok rajta.-

Köszönettel

2010. júl. 31. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is: Törzskönyves, szűrt szülőktől származó kutya is lehet dp-s. Nyilván kevesebb az esélye, de lehet. Másrészt 6 hónapos korban csak előszűrést végeznek, a rendes szűrést, ami már mutat rendesen mindent egy éves kor után ajánlják.

Ha jól emlékszem, csak azokat a kutyákat műtik meg, melyeknek klinikai tünetei vannak és ez gyógyszeres kezeléssel nem tartható kordában. Ismerősöm kutyája HD-C-s, és az égadta világon semmilyen tünete sincs, úgyhogy ez kutyától, és a mozgásmennyiségtől függ. A műtétről nem tudok nyilatkozni, de azt hiszem ennek is két fajtája van.

Egyébként teljesen megértelek, én is félnék a műtéttől, de ha a kutyád szenved, akkor érdemes belevágni. Ma már azért néhány orvos nagyon érti a dolgát, úgyhogy egy ilyen műtéttel csak segíthetsz a kutyádnak. Sok sikert!

2010. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Agility edzőm kutyusa is dp-s, megmütötték és azóta semmi probléma nincs vele, jöhet edzésekre és megy versenyekre is vele.
2010. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerencsére nekünk műtét nem volt, de a szukaboxerünk hátső része igen csúnyán állt.iszonyú volt a járása, messziről láttad, hogy a valami nem stimmel.

aztán ahogy jártunk a városban sétálva, majd egyre többször kirándultunk, végül párom vitte mindkettőt biciklizni és csodálatosan helyre jött neki.

persze nem tudom veletek mi a pontos helyzet, de mi megúsztuk:)remélem minden jól alakul, és ha meg is műtik, gyors és szenvedésmentes felépülést!

(amúgy nekünk is 8hónaposan derült ki-akkor került hozzánk)

2010. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!